2512
آیا شنا در تور آستانبول و تور آنتالیا ترکیه بی خطر است؟

آیا شنا در تور آستانبول و تور آنتالیا ترکیه بی خطر است؟

1402/05/10 بازدید789

ترکیه یکی از کشورهایی است که گردشگران زیادی برای شنا در دریاهای آن به آن با تور استانبول و تور آنتالیا سفر می کنند. اگر قصد دارید برای شنا در دریاهای ترکیه با تور ترکیه سفر کنید، این مقاله از سایت توریاب | touryabtravel.com را بخوانید تا پاسخ این سوال را پیدا کنید که آیا شنا در ترکیه بی خطر است. در این مطلب شما را با دریاها و سواحل ترکیه آشنا می کنیم تا بتوانید یکی از آنها را برای شنا در تور استانبول انتخاب کنید; همچنین خطرات شنا در دریا و نکاتی را که باید در هنگام شنا در دریا در تور آنتالیا رعایت کنید را به شما آموزش می دهیم. پس تا آخر این مقاله را بخوانید تا اطلاعات مفیدی به دست آورید. همچنین می توانید با مطالعه مقاله سواحل دریای سیاه ترکیه اطلاعات بیشتری در مورد شنا در تور ترکیه کسب کنید

 

معرفی دریاهای ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی است که در اطراف خود دریا دارد. قبل از پاسخ به سوال "آیا شنا در ترکیه بی خطر است" بهتر است دریاهای ترکیه را معرفی کنیم.

 • دریای سیاه

همانطور که در مقاله “ آیا می توانی در دریای سیاه شنا کنی ” اشاره کردیم، دریای سیاه در شمال ترکیه قرار دارد و آب های آن در تابستان گرم و در زمستان بسیار سرد است. برخی از بنادر مهم در دریای سیاه عبارتند از استانبول، ترابزون، سامسون، سینوپ، بورگاس، وارنا، کنستانزا، یالتا، اودسا، سواستوپل، کرچ، نووروسیس، سوچی، سوخومی، پوتی و باتومی را برای شما با عکس معرفی کردیم.

 • دریای مرمره

دریای مرمره در منطقه مرمره است که از طریق تنگه بسفر به دریای سیاه متصل است. حداکثر عمق این دریا حدود 1355 متر است. شوری این دریا کمی بیشتر از دریای سیاه است، اما از شوری اقیانوس ها کمتر است.

 • دریای اژه

دریای اژه بخشی از دریای مدیترانه است که بین ترکیه و یونان قرار دارد و همچنین باید توجه داشت که جزر و مد دریای اژه بسیار محدود است. تمدن های باستانی بسیاری مانند مینوی ها، میسینی ها، ترواها، ایرانی ها، رومی ها، بیزانسی ها، سلجوقیان و عثمانی ها در سواحل این دریا زندگی می کردند.

 • دریای مدیترانه

دریای مدیترانه از شرق توسط قاره آسیا، از شمال به اروپا و از جنوب با آفریقا احاطه شده و توسط تنگه جبل الطارق به اقیانوس اطلس متصل می شود.

آیا شنا در ترکیه بی خطر است؟

در بالا دریاهای ترکیه را به شما معرفی کرده ایم تا به این سوال پاسخ دهیم که آیا شنا در ترکیه بی خطر است؟ بسیاری از مردم در دریاها شنا می کنند، اما برخی ممکن است دوست داشته باشند قبل از سفر به ترکیه پاسخ این سوال را پیدا کنند که آیا شنا در ترکیه بی خطر است. در ادامه برای پاسخ به این سوال که آیا شنا در دریا در ترکیه بی خطر است سواحل ترکیه را به شما معرفی می کنیم و نکاتی را که باید در هنگام شنا رعایت کنید را به شما آموزش می دهیم تا بدانید کجا می توانید با خیال راحت شنا کنید.

 • ساحل ببک برای افراد مشهور در استانبول

ساحل سرسبز ببک استانبول در بشیکتاش قرار دارد و اما منطقه Beşiktaş دارای خانه ها و عمارت های دوره عثمانی است و امروزه ساختمان های نوساز این منطقه محل اقامت سلبریتی های ترکیه و افراد و هنرپیشه ها و خوانندگان مشهور کشور ترکیه می باشد.

 • ساحل مارماریس

ساحل مارماریس یکی از جذاب ترین سواحل تور ترکیه است که می توانید با خیال راحت در آن شنا کنید. مارماریس شهری تاریخی است که در نزدیکی محل تلاقی دریای اژه و دریای مدیترانه قرار دارد. غواصی در دریای مارماریس هیجان انگیز است و ما به شما پیشنهاد می کنیم در آن غواصی کنید. بنابراین، در پاسخ به این سوال که آیا شنا در دریا در ترکیه بی خطر است، می توان گفت که مارماریس برای شنا بی خطر است.

 • ساحل آلانیا

شهر آلانیا را می توان به عنوان یکی از زیباترین شهرهای ترکیه با طبیعتی بی نظیر و موقعیت جغرافیایی فوق العاده معرفی کرد. یکی از ویژگی های محبوب آلانیا سواحل جذاب آن است که می توانید برای شنا به آنجا بروید.

 • ساحل ساید آنتالیا

ساحل ساید آنتالیا را می توان یکی دیگر از سواحل زیبای ترکیه معرفی کرد که می توانید با خیال راحت و بدون خطر در آن شنا کنید. این ساحل زیبا به دلیل وجود ویرانه های باستانی از اهمیت بالایی برخوردار است.

 • ساحل کیلیوس

ساحل محبوب کیلیوس در نزدیکی شهر استانبول و تقریبا 35 کیلومتر با شهر فاصله دارد  و از امن‌ترین سواحل برای شنا در تورهای استانبول ترکیه در در منطقه ساریر است. نام دیگر آن ساحل پنهان است.این ساحل دارای هزینه 20 لیر در روزهای تعطیل و در روزهای عادی 10 لیر است.

 • ساحل لارا آنتالیا Lara Beach

ساحل لارا که به برای لاس وگاس ترکیه معروف است در منطقه Kundu دارای 8 کیلومتر خط ساحلی است و بیشتر این ساحل از ماسه ای نرم و طلایی می باشد اکثر سرمایداران ترک در کنار این ساحل هتل های لوکس و لاکچری ساخته اند.اگر با تور ارزان آنتالیا به کشور ترکیه سفر می کنید ساحل لارا آنتالیا را بخاطر بسپارید و سعی کنید هتل خود را در این منطقه انتخاب کنید.

 • ساحل کنیالتی آنتالیا

ساحل (کنی آلتی) یا پلاژ کنیالتی ساحل سه کیلومتری در غربی آنتالیا و دریای مدیترانه و به جرات می توان گفت دومین ساحل شهر آنتالیا می باشد و معروفترین ساحل  ساحل لارا  می باشد و دلیل آن هم قرار گیری این 2 ساحل در کنار هتل های 5 تا 7 ستاره تورهای آنتالیا می باشد.

نکاتی که باید در هنگام شنا رعایت کرد

در بالا تعدادی از سواحل و دریاهای ترکیه را معرفی کردیم که می توانید با خیال راحت در آنها شنا کنید. اما در حین شنا، باید نکاتی را رعایت کنید تا به خود یا دیگران آسیب نرسانید.

در ادامه نکاتی را که باید در شنا رعایت کنید را به شما آموزش می دهیم.

 • تحت تأثیر مواد یا داروهایی که هوشیاری و دقت را کاهش می دهند در دریا شنا نکنید.
 • بچه ها همیشه باید زیر نظر بزرگترها به دریا بروند.
 • حتما جعبه کمک های اولیه به همراه داشته باشید زیرا احتمال وجود شیشه یا اجسام نوک تیز در دریا وجود دارد و ممکن است به شما آسیب برسانند.
 • قبل از شنا در مورد آب و هوا، آلودگی آب و ... اطلاعات کسب کنید و در هنگام طوفان هرگز در دریا شنا نکنید زیرا باعث غرق شدن شما می شود.
 • قبل از ورود به دریا با حیوانات دریایی آشنا شوید.
 • مراقب باشید مکانی که در آن شنا می کنید از زهکشی فاضلاب دور باشد.
 • هرگز دور از ساحل شنا نکنید زیرا امواج بزرگ دریا شما را به زیر آب می برد و باعث غرق شدن شما می شود.
 • قبل از ورود به دریا به ناجی غریق اطلاع دهید تا او شما را زیر نظر داشته باشد.

نکاتی که باید قبل از شنا در ترکیه بدانید

در بالا به سوال "آیا شنا در ترکیه بی خطر است" پاسخ دادیم و نکاتی را ذکر کردیم که در صورت رعایت آنها خطری برای شما پیش نمی آید. در ادامه به نکاتی در مورد ترکیه اشاره می کنیم تا در هنگام شنا در ترکیه دچار مشکل نشوید.

ترکیه یکی از کشورهای مسلمان آسیاست و اکثر مردم ترکیه نیز مسلمان هستند، پس بهتر است قبل از سفر به منطقه خاصی از ترکیه با مذهب آن منطقه آشنا شوید. مسلمانان دوست ندارند زنان با لباس شنا در دریاها یا رودخانه ها شنا کنند و ترجیح می دهند زنان و مردان لباس شنا بپوشند تا توجه دیگران را جلب نکنند.

فرض کنید قصد دارید به شهرهای کوچک و روستاهای ترکیه سفر کنید. در این صورت پیشنهاد می کنیم قبل از سفر به آنجا درباره مذهب مردم آن منطقه تحقیق کنید تا دچار مشکل نشوید. اما اگر به شهرهای بزرگ ترکیه مانند استانبول یا آنتالیا سفر می کنید، محدودیتی برای پوشاک کمتر است می توانید لباس مناسب و شنا بپوشید و شنا کنید.

آیا در ترکیه کوسه وجود دارد ؟

دریاهای ترکیه به اقیانوس دسترسی دارند. بنابراین در برخی از دریاهای ترکیه کوسه وجود دارد اما در مکان هایی که در ترکیه برای شنا در نظر گرفته شده هیچ کوسه ای وجود ندارد و شما می توانید با خیال راحت شنا کنید.

در انتها:

اگر به تور ترکیه سفر می کنید، هنگام شنا در دریاهای ترکیه نکات ذکر شده در بالا را رعایت کنید تا بدون هیچ خطری از شنا در آنجا لذت ببرید. اگر تجربه شنا در دریاهای ترکیه را دارید، آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین می توانید با مطالعه مقاله “ آیا ساحل در استانبول وجود دارد ” اطلاعات بیشتری در مورد سواحل استانبول کسب کنید.

سوالات متداول

آیا شنا در ترکیه بی خطر است؟

اگر نکات ایمنی را رعایت کنید شنا در دریاهای ترکیه بی خطر خواهد بود.

بهترین سواحل ترکیه برای شنا کدامند؟

اگر به دنبال سواحل امن برای شنا هستید، می توانید به ساحل مارماریس، ساحل آلانیا و ساحل ساید در آنتالیا بروید.

 • ساحل آلانیا
 • دریای مرمره
 • دریای مدیترانه

 

 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha

پربازدیدترین ها

زایمان در بالگرد ارتش!

نوشته

1 هفته پیش
|
17030 بازدید

نی نی کست شش

نوشته

1 هفته پیش
|
16263 بازدید

آشنایی با درمان خانگی سردرد قاعدگی

نوشته

3 هفته پیش
|
10174 بازدید

نی نی کست هفت

نوشته

2 روز پیش
|
3629 بازدید