2409
چه مدت بعد از زایمان برای بارداری دوم آماده هستید؟

چه مدت بعد از زایمان برای بارداری دوم آماده هستید؟

2 هفته پیش بازدید1136

توصیه‌های متفاوتی در مورد اینکه چه مدت باید بین بارداری‌ها صبر کنید وجود دارد. به عنوان مثال پزشکان توصیه می‌کنند که بین بارداری‌ها 24 ماه صبر کنید در حالی که یک مطالعه در سال 2018 نشان داد که 12 تا 18 ماه زمان‌ایده‌ آل بین زایمان و باردار شدن مجدد است. مهم است که اگر قصد بارداری دیگری را دارید با پزشک خود صحبت کنید تا از زمان‌های اقدام به بارداری مجدد برایتان توضیح دهد.

بارداری بعد از زایمان اول چه خطراتی دارد؟

یک مطالعه نشان داد که زنان بالای 35 سال که فقط 6 ماه پس از زایمان قبلی باردار شده بودند 2.1 درصد در معرض خطر مرگ و میر یا آسیب مادر بودند و 18 ماه انتظار بین بارداری این خطر را به 5.0 درصد کاهش داد. همین مطالعه نشان داد که زنان جوانی که 6 ماه پس از زایمان قبلی باردار شده بودند ۸. ۵ درصد احتمال زایمان زودرس داشتند. در حال حاضر مطالعات نشان می‌دهد که حداقل 18 ماه تا 5 سال پس از تولد نوزاد اول برای کاهش خطر ابتلا به موارد زیر صبر کنید:

  • تولد زودرس
  • جدا شدن جفت
  • وزن کم هنگام تولد
  • اختلالات مادرزادی
  • جنون جوانی
  • کم خونی مادر

اگر بارداری دوم دیر اتفاق بی‌افتد چه می‌شود؟

اگرچه تحقیقات کمتری در مورد زمان‌های انتظار طولانی بین بارداری‌ها وجود دارد اما برخی تحقیقات نشان می‌دهند که فواصل طولانی‌تر (بیش از 5 سال) بین بارداری‌ها می‌تواند خطر ابتلا به برخی بیماری‌ها مانند پره اکلامپسی را افزایش دهد اگرچه دلیل آن مشخص نیست.

آیا تجربیات بارداری قبل در بارداری دوم تأثیرگذار است؟

شما باید به بدن و ذهن خود زمان کافی برای بهبودی بدهید به خصوص اگر در هر بارداری قبلی دچار عارضه‌ای شده‌اید. توصیه می‌شود با پزشک خود در مورد باردار شدن مجدد صحبت کنید. همچنین مهم است که قبل از اقدام برای باردار شدن مجدد به سلامت روان خود فکر کنید. در صورتی که قبلاً شرایط سلامت روانی مانند افسردگی پس از زایمان، روان‌پریشی یا PTSD را تجربه کرده‌اید قبل از اقدام به بارداری با پزشک خود صحبت کنید.

 

منبع:

www.baby2body.com

 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
2415

پربازدیدترین ها