2109
۷ رنگ شاد که به بهبو خلق و خو کمک می‌کند

۷ رنگ شاد که به بهبو خلق و خو کمک می‌کند

2 هفته پیش بازدید422

سبز، زرد و صورتی از محبوب‌ترین رنگ‌ها برای تقویت روحیه در خانه هستند. در حالی که رنگ‌هایی مانند نارنجی و زرد در فهرست اول قرار می‌گیرند و برخی از رنگ‌های شگفت‌انگیزتر شامل خاکستری و بنفش در آخر فهرست اما انتخاب رنگ به سلیقه و شخصیت هر فرد بستگی دارد. چه به دنبال الهام بخشی از فضای داخلی باشید و چه می‌خواهید به دکوراسیون کمی بپردازید بهتر است به برخی از رنگ‌های تقویت خلق و خو نگاهی بیندازید.

 سبز:

رنگ سبز که به عنوان محبوب‌ترین رنگ انتخاب شده و به دلیل \"کیفیت طراوت\" آن که می‌تواند به پاکسازی ذهن کمک کند مورد تحسین قرار گرفته است. سبز می‌تواند به‌ویژه برای کسانی که برای رشد شخصی تلاش می‌کنند محرک باشد زیرا ناخودآگاه ما را به یاد دنیای طبیعی و طبیعت میاندازد و حس خوبی را در ما ایجاد خواهد کرد.

 خاکستری:

خاکستری دومین رنگ پرطرفدار برای دیوار است و برای بسیاری از خانه‌ها در سراسر دنیا انتخابی آگاهانه و مدرن است. به گفته معماران داخلی رنگ خاکستری در دکوراسیون\"فضای شفاف و با طراوت را فراهم می‌کند که به افزایش بهره وری معروف است. اگر قصد دارید کل دیوار‌ها را رنگ خاکستری کنید این کار را انجام ندهید زیرا سایه خیلی تیره می‌تواند محیط اطراف شما را کسل‌کننده کند و خاته را تاریک کند. به جای رنگ کل دیوار‌ها به راحتی می‌توانید گوشه‌های خانه را با لوازم جانبی خاکستری، فرش یا پرده تزئین کنید.

آبی:

این رنگ می‌تواند آرامش بخش باشد و به شما احساس امنیت بدهد. البته امروزه اکثر مردم بر این باورند که رنگ آبی تنها مختص پسران بوده و کارایی دیگری ندارد. اما اینگونه نیست و اگر شما هم جز افرادی هستید که عاشق این تناژ رنگ هستید بهتر است در دکوراسیون خانه و اتاق از آن استفاده کنید.

 صورتی:

صورتی در رنگ‌ها رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است ولی آن را به عنوان رنگ‌امید و رنگی که می‌تواند مردم را قدرتمند کند توصیف می‌کنند. صورتی همچنین می‌تواند به افزایش انرژی و انگیزه کمک کند.

 قرمز:

رنگ قرمز به عنوان پنجمین رنگ پرطرفدار برای دیوار‌ها استفاده می‌شود در حالی که به خاطر جذاب کردن یک فضای آرام استفاده می‌شود اما برخی سایه‌ها وقتی در معرض نور قرار می‌گیرند می‌توانند باعث شوند مردم احساس پرانرژی بودن کنند. اگر می‌خواهید از رنگ قرمز در دکوراسیون خانه استفاده کنید یک فرش راه راه قرمز را امتحان کنید تا رنگ را به زمین بیاورد یا یک آباژور قرمز را برای روشن کردن فضای خانه در دکور قرار دهید.

 زرد:

رنگ زرد که به خاطر روشن کردن آنی هر فضایی مشهور است می‌تواند خلق و خوی شما را تقویت کند. اگر نمی‌دانید چگونه اتاقی را با دیوار‌های زرد تزئین کنید با احتیاط به آن‌ها نزدیک شوید، زیرا سایه‌های تیره‌تر زرد باعث گریه بیشتر نوزادان و ایجاد تنش می‌شود. پس در اتاق نوزادان از این رنگ استفاده نکنید. بنفش:

رنگ بنفش با ترکیب سفید یا زرد حس خاص بودن را به شما می‌دهد زیرا حس تعادل را به ارمغان می‌آورد و خلاقیت را افزایش می‌دهد.

 نارنجی:

نارنجی یک رنگ قدرتمند است که در قالب لوازم جانبی و رنگ مبلمان به خوبی کار می‌کند. در حالی که پر از جنب و جوش است مانند رنگ قرمز می‌تواند احساسات شدید را تقویت کند.

منبع:

www.housebeautiful.com

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
2360

پربازدیدترین ها