2109
کودک از چه سنی می‌تواند از لوازم جانبی مو استفاده کند؟

کودک از چه سنی می‌تواند از لوازم جانبی مو استفاده کند؟

1 هفته پیش بازدید408

استفاده از یک پاپیون بزرگ یا یک هدبند درخشان در اکسسوری‌های مو جذاب به نظر می‌رسند. اما به همان اندازه که ممکن است زیبا به نظر برسند این باعث نمی‌شود لوازم جانبی مانند هدبند و گیره برای همه سنین لزوماً ایمن باشد. قبل از قرار دادن چیزی در مو‌های کودک خود ادامه مطلب را مطالعه کنید.

لوازم جانبی مو برای کودکان چه خطراتی دارد؟

سن خاصی برای استفاده کودکان از هدبند، گیره یا سایر لوازم جانبی مو وجود ندارد. بیشتر اقلام موی مناسب کودک دستورالعملی در مورد استفاده کودک از آن‌ها ندارند. اما به طور خودکار فرض نکنید که تمام لوازم جانبی مو برای کودکان به یک اندازه ایمن هستند. به طور کلی عاقلانه است که از لوازم جانبی مو در نوزادان خودداری کنید مگر اینکه کودک تحت نظارت مستقیم باشد (مانند عکاسی) باشد. این به این دلیل است که لوازم جانبی مو به ویژه در موارد کوچکتر می‌تواند خطرات ایمنی مختلفی را برای کودکان خردسال ایجاد کند از جمله موارد زیر.

 خطر خفگی:

بچه‌ها عاشق گذاشتن چیز‌ها در دهانشان هستند مخصوصاً در سنین پایین‌تر. اما این خطر خفگی را افزایش می‌دهد به خصوص اگر قطعات کوچک باشند. اگر قسمتی از گیره سر شل شود، پاره شود یا گاز گرفته شود ممکن است به طور تصادفی خورده شود که می‌تواند منجر به خفگی و همچنین مشکلات گوارشی شود.

 مواد آلوده:

این احتمال وجود دارد که ترکیب مواد لوازم جانبی مشکل ساز باشد. آزمایش انواع محصولات کودک از نظر مواد شیمیایی سمی مانند سرب، کادمیوم و جیوه مثبت بوده است که در صورت بلعیدن می‌تواند در رشد کودک شما اختلال ایجاد کند. در حالی که نباید لوازم جانبی مو را برای مدت طولانی یا بدون نظارت به موی کودک بزنید این بدان معنا نیست که هرگز نمی‌توانید از لوازم جانبی مو برای کودک خردسال استفاده کنید.

 استفاده از لوازم جانبی ساده:

بهتر است لوازم جانبی را انتخاب کنید که ساده‌تر باشند زیرا قطعات کمتری دارند و خطری برای کودک ندارند. از هر گونه لوازم جانبی مو با زرق و برق، کاراکتر‌های پلاستیکی و سنگ‌های کوچک یا سنگ‌هایی که به راحتی جدا می‌شوند خودداری کنید.

 راحتی را در اولویت قرار دهید:

به دنبال لوازم جانبی مو باشید که راحتی کودک شما را در اولویت قرار می‌دهد. این نه تنها استفاده از اکسسوری را برای آن‌ها آسان‌تر می‌کند بلکه احتمال کمتری دارد که فرزندتان با آن مورد سر و صدا کند و سعی کند آن را بیرون بیاورد.

 از لوازم جانبی استفاده کنید که کودک نتواند از آن استفاده کند:

در نهایت لوازمی را انتخاب کنید که به سختی باز و بسته می‌شوند. این احتمالاً کودک شما را از در آوردن لوازم جانبی و بازی با آن منصرف می‌کند و در نتیجه خطر خفگی را کاهش می‌دهد. برای مثال گیره‌هایی را انتخاب کنید که باید آن‌ها را نیشگون بگیرید تا باز شوند و ببندید. همچنین به دنبال کش‌هایی باشید که در جای خود باقی بمانند و به مرور زمان شل نشوند، در غیر این صورت کودک شما بیشتر احتمال دارد آن‌ها را بیرون بکشد.

 

منبع:

www.babygaga.com

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha