1239
سقط جنین های غیرمجاز عامل افزایش ناباروری شده است

سقط جنین های غیرمجاز عامل افزایش ناباروری شده است

1393/07/10 بازدید334

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت،علیرضا مرندی‌ با هشدار درباره آمار موجود در زمینه سقط‌های غیر مجاز در کشور، گفت: متاسفانه امروزه شاهد چنین واقعیتی در کشور هستیم که برای رفع آن نباید کمترین زمان را از دست داد زیرا در آینده لطمه‌های غیرقابل جبرانی را برای کشور به همراه خواهد داشت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: انجام غیر قانونی این سقط‌ چنین آثار و تبعات منفی زیادی با خود همراه دارد به گونه‌ای که نه‌تنها این آثار گریبان‌گیر خانواده شده بلکه جامعه را نیز به دلیل افزایش نازایی درگیر خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه سقط‌های غیرمجاز امکان فرزندآوری مجدد را برای مادر پایین می‌آورد، یادآور شد: در اغلب موارد فرد برای انجام سقط جنین خود دست به اقدامات غیربهداشتی می‌زند که ممکن است مشکلات عفونتی و نازایی را برای مادر به وجود بیاورد.

او گفت: متاسفانه بسیاری از ناباروری‌ها زیر سایه سقط‌های غیرمجاز شکل می‌گیرد و امکان فرزندآوری مجدد را از فرد سلب می‌کند همچنین در اغلب موارد این موضوع ممکن است جان مادر را نیز به خطر اندازد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس نهم، گفت: به طور حتم رفع این معضل نیازمند آموزش همگانی و آگاهی‌بخشی از سوی مسئولان مربوطه است تا شاهد کاهش انجام سقط‌های غیرمجاز در کشور باشیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با تاکید بر اینکه باید علت سقط‌های غیرقانونی را در کشور شناسایی کرد،‌ یادآور شد: متاسفانه عمده این افراد به دلیل بارداری‌های ناخواسته اقدام به انجام سقط‌های غیرقانونی می‌کنند از سویی دیگر برخی افراد نیز وجود دارند که در بارداری‌های ناخواسته خود دست به سقط جنین خود نزده و فرزندی را به دنیا می‌آورند که نسبت به آن ‌توجهی‌ زیادی ندارند.

مرندی گفت: بدون‌شک باید مسئولان مربوطه و افرادی که نقش آموزشی برای مردم دارند در این مورد فعالیت‌های آموزشی را به کار گیرند و با آگاهی‌های درست، انگیزه لازم را برای فرزندآوری بین خانواده‌ها ایجاد کنند زیرا به دنیا آوردن فرزندان ناخواسته در اغلب موارد با بی‌مهری و بی‌توجهی زیادی از سوی والدین مواجه می‌شوند.

او با بیان اینکه در آینده ممکن است بسیاری از بزهکاری‌ها از سوی همین کودکان ناخواسته صورت گیرد، گفت: هر انسانی نیازمند توجه از سوی خانواده است که باید روی این مسایل فعالیت‌های فرهنگی صورت گیرد زیرا امروزه اغلب نسبت به فرزند پروری آگاهی محدودی داریم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با یادآوری تاکیدات مقام معظم رهبری درباره افزایش جمعیت، گفت: به طور حتم یکی از ابعاد فرزندآوری توجه به بعد کیفی آن است که باید به مسایل عاطفی و روانی فرزند توجه شود.

 

 

منبع: سلامت نیوز

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha