2271
اگر آدامسی را قورت دهیم چه می‌شود؟

اگر آدامسی را قورت دهیم چه می‌شود؟

1 هفته پیش بازدید518

بلعیدن یک تکه آدامس به احتمال زیاد هیچ آسیبی به شما نرساند اما نباید عادت کنید که آدامس خود را به طور منظم قورت دهید زیرا می‌تواند آسیب‌هایی را به همراه داشته باشد. این روز‌ها آدامس از ماده‌ای به نام پایه آدامس ساخته می‌شود که عمدتاً مصنوعی است و از هیچ ماده غذایی واقعی ساخته نمی‌شود. پایه آدامس غیر مغذی است و هیچ ارزش غذایی ندارد. آدامس نمی‌تواند هضم شود بنابراین فقط در روده شما باقی می‌ماند و تجزیه نمی‌شود.

 

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنیم؟

قورت دادن یک تکه آدامس احتمالاً به شما آسیبی نمی‌رساند اما بهتر است این کار را انجام ندهید. اگر این کار را هر روز یا چند بار در روز انجام دهید می‌تواند باعث انسداد روده شود. هر چیزی که بعد از آن می‌خورید نمی‌تواند از بین برود و هضم نخواهد شد. اگر مقدار زیادی آدامس بلعیده‌اید و علائم انسداد روده را تجربه می‌کنید و علائم زیر را دارید فوراً به پزشک مراجعه کنید:

  •  درد شکم
  •  یبوست
  •  گرفتگی شدید
  • استفراغ

 

اگر کودک آدامس را قورت دهد چه می‌شود؟

بچه‌ها تمایل دارند انواع چیز‌های خوراکی و نرم را ببلعند اما نگران نباشید زیرا بچه‌ها مانند بزرگسالان آدامس بلعیده شده را در چند ساعت دفع می‌کنند. اگر کودک شما بیش از یک تکه آدامس را بلعیده است مراقب هرگونه علائم ناراحتی گوارشی باشید.

 

چه راهی برای بیرون آوردن آدامس وجود دارد؟

ساده‌ترین راه برای جلوگیری از خطر انسداد روده از لثه این است که به هیچ وجه آن را نبلعید. در صورت امکان آدامس را در نزدیکترین دستمال یا سطل زباله تف کنید.

 

منبع:

health.clevelandclinic.org

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
2290

پربازدیدترین ها

5 دلیل جیغ زدن کودکان

ترجمه

1 هفته پیش
|
10262 بازدید

لوچیا چیست؟

ترجمه

1 ماه پیش
|
30106 بازدید