2109
فتق ناف در بارداری چگونه درمان می‌شود؟

فتق ناف در بارداری چگونه درمان می‌شود؟

1400/10/30 بازدید6370

 جراحی در دوران بارداری:

جراحی ترمیم فتق ناف در دوران بارداری تنها در صورتی ممکن است در نظر گرفته شود که فتق خفه یا حبس شده باشد. پزشک روده بیرون‌زده را به جای اصلی خود برمی گرداند. بافت‌ها روی روده رشد می‌کنند و دیواره شکم قوی‌تر می‌شود. قرار دادن توری ممکن است با انبساط رحم و بافت‌های شکمی در حین پیشرفت بارداری تداخل ایجاد کند. پزشک ممکن است از روش جایگزین بخیه زدن برای قوی‌تر کردن آن استفاده کند.

جراحی در حین سزارین:

پزشک در هنگام ترمیم فتق ناف در حین سزارین به جای بخیه روش ترمیم مش را انجام می‌دهد. این روش بیشتر برای مادر و نوزاد بی‌خطر در نظر گرفته می‌شود و به ندرت زمان بیشتری نسبت به روش استاندارد سزارین طول می‌کشد. اگر فتق شما نیاز به ترمیم دارد می‌توانید تا زایمان صبر کنید و سزارین را انتخاب کنید تا فتق خود را نیز ترمیم کنید.

آیا می‌توانید با فتق ناف زایمان طبیعی داشته باشید؟

اگر فتق شما بدون علامت باشد می‌توانید زایمان طبیعی خود را انجام دهید. متخصصین زنان و زایمان و ماما‌های مجرب و واجد شرایط می‌توانند فتق را در حین زایمان به طور مؤثر مدیریت کنند. با پزشک خود در مورد اقدامات احتیاطی که ممکن است لازم باشد قبل از انجام عمل انجام شود صحبت کنید.

بهبودی پس از درمان چه مدت طول می‌کشد؟

مراقبت‌های بعد از عمل پس از جراحی فتق ناف می‌تواند مشابه هر جراحی از جمله سزارین باشد. مراقبت و زمان بهبودی ممکن است بر اساس شدت فتق ناف شما متفاوت باشد. در زیر نکات برجسته‌ای در مورد روند بهبودی پس از جراحی فتق ناف آورده شده است:

 ممکن است از شما خواسته شود که هشت تا ده لیوان آب در روز بنوشید و غذا‌های پر فیبر مصرف کنید. این کار برای اطمینان از حرکت صاف روده و جلوگیری از زور زدن هنگام استفاده از توالت است.

 ممکن است مجبور شوید تا شش ماه آینده یا بیشتر از بلند کردن وزنه‌های سنگین خودداری کنید.

 پزشک شما ممکن است دارو‌های ایمن شیردهی را برای مدیریت هر گونه درد در محل جراحی توصیه کند.

چگونه از فتق ناف در بارداری جلوگیری کنیم؟

  •  از بلند کردن وزنه‌های سنگین در دوران بارداری خودداری کنید
  •  بالا رفتن از پله‌ها را محدود کنید
  •  برای جلوگیری از یبوست و زور زدن آب کافی بنوشید و رژیم غذایی پر فیبر داشته باشید
  •  ورزش‌های ایمن بارداری را انجام دهید تا ماهیچه‌های خود را سالم و قوی نگه دارید
  • هنگام دراز کشیدن از شکم خود حمایت کافی برای جلوگیری از فشار وارد کنید
  • اگر بیماری دارید که باعث می‌شود اغلب عطسه یا سرفه کنید به دنبال درمان آن باشید

نتیجه‌گیری:

اگر بدون علامت هستید ممکن است پس از زایمان منتظر درمان باشید. فتق حبس شده یا خفه شده ممکن است نیاز به جراحی فوری داشته باشد. با پزشک خود در مورد بهترین گزینه‌های درمانی که برای شما و کودکتان بی‌خطر خواهد بود صحبت کنید.

 

منبع:

www.momjunction.com

ارسال نظر شما

login captcha

ناحیه تناسلی تیره با لابیاهای بزرگ رو با عمل لابیاپلاستی میتونید درست کنید و اعتماد بنفستونو بیشتر کنید، عمل لابیاپلاستی سرپایی انجام میشه و تو رابطه جنسی تاثیر بسیار زیادی میزاره
2290

پربازدیدترین ها

چگونه یک بارداری سالم داشته باشیم؟

ترجمه

1 هفته پیش
|
14023 بازدید

5 دلیل جیغ زدن کودکان

ترجمه

3 روز پیش
|
4842 بازدید

لوچیا چیست؟

ترجمه

3 هفته پیش
|
26559 بازدید