2109
سرماخوردگی و کووید19 چه علائمی دارند؟

سرماخوردگی و کووید19 چه علائمی دارند؟

2 هفته پیش بازدید474

نوع دلتا علائم بسیاری شبیه به سرماخوردگی در کودکان ایجاد می‌کند. ویروس‌های سرماخوردگی معمولی و COVID-19 هر دو زمانی پخش می‌شوند که کودکان در تماس نزدیک با فرد آلوده هستند. آبریزش بینی و خارش گلو، علائم اولیه هم COVID-19 و هم سرماخوردگی می تواند شامل خستگی و از دست دادن اشتها باشد.

 

چگونه والدین می‌توانند علائم سرماخوردگی را کنترل کنند؟

وقتی همه‌گیری برای اولین بار آغاز شد اکثر ما بچه هایمان را در خانه نگه می‌داشتیم تا از دیگران دور باشند و به کووید 19 دچار نشوند. در اینجا نحوه مدیریت علائم سرماخوردگی فرزندتان آورده شده است.

چگونه تست کرونا بدهیم؟

ابتدا می‌توانید فرزند خود را برای آزمایش نزد پزشک متخصص اطفال ببرید. اگر نمی‌توانید با پزشک متخصص کودکان صحبت کنید ممکن است به بررسی آزمایش  در خانه بپردازید که می توانید تست را از داروخانه خود خریداری کنید. این‌ها راحت و مفید هستند و در عرض چند دقیقه نتیجه می‌دهند. اگر آزمایش آنتی ژن در خانه مثبت شود باید به مدرسه، مهد کودک یا هر کسی که با او در تماس بوده است اطلاع دهید.

نتیجه‌گیری:

قبل از همه گیری لازم نبود که فرزند خود را برای هر ویروسی مانند سرماخوردگی آزمایش کنید یا در صورت بیماری او را به مدت 10 روز قرنطینه کنید. اما همه چیز در حال حاضر متفاوت است. اگر کودک شما علائم شدیدی مانند تنگی نفس، تب طولانی، علائم کم آبی بدن یا بی حالی شدید دارد لطفاً به اورژانس پزشکی مراجعه کنید.

 

منبع: www.verywellfamily.com

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1873
2118

پربازدیدترین ها

11روش برای کنترل کودکان تنبل

ترجمه

4 روز پیش
|
5870 بازدید

خارش سر چگونه درمان می‌شود؟

نوشته

1 هفته پیش
|
4087 بازدید

درمان آکنه در دوران بارداری

نوشته

5 روز پیش
|
2078 بازدید