2109
علل شایع رفتارهای شیطنت آمیز در کودکان

علل شایع رفتارهای شیطنت آمیز در کودکان

1400/07/08 بازدید12235

 توسعه مغز:

  اگر فرزند شما به حرف شما گوش ندهد و قبل از شام بستنی بخورد ممکن است به این دلیل باشد که ناحیه مغزی او به طور کامل شکل نگرفته است. صبر از طرف شما ضروری است.

 اثرات فیزیکی:

کمبود اشتها، تشنگی، خواب یا بیماری می‌تواند به طریق مختلف بر روی بزرگسالان تأثیر بگذارد و ما را مضطرب کند. برای کودکان این اثرات دو برابر است.

کودک فعال:

گاهی اوقات هنگامی که فرزند شما به دلیل فعالیت اجتماعی و محرک بیش از حد فعالیت بدنی دچار تنش می‌شود ممکن است رفتار او تغییر کند. او عدم صداقت خود را نشان می‌دهد یا می‌تواند غیرفعال باشد. وقتی فعالیت‌های کودکان از تعادل خوبی برخوردار باشد و زندگی آنها آرام باشد این رفتار کمتر خواهد شد.

مستقل:

ما می‌خواهیم فرزندانمان مستقل باشند. هنگامی که فرزند شما در انتخاب لباس خود سرسخت است و پس از پوشیدن چیزهای متفاوت از لباسی خوشش نمی‌آید صبر خود را از دست ندهید.

روحیه شما:

انسان‌ها معمولاً تحت تأثیر روحیه افراد اطراف خود هستند. بنابراین اگر رفتار منفی یا عصبانی نسبت به فرزند خود نشان دهید می‌تواند رفتار مشابهی را نشان دهد. اگر آرام باشید آنها شبیه شما خواهند بود.

 

شیطنت بچه‌ها چه تاثیری روی والدین دارد؟

مدیریت رفتارهای بد فرزند برای والدین می‌تواند بسیار ناامید کننده باشد. اما گاهی اوقات این رفتار والدین است که درباره رفتارهای بد کودک می‌گوید.

با کودک بازی‌ گوش چگونه رفتار کنیم؟

- کودک را محدود نکنید:

به آنها استقلال دهید تا تصمیم بگیرند که لباس خود را انتخاب کنند یا شیر بنوشند

- در برابر گریه‌های کودک کوتاه نیایید:

اگر فرزند شما برای مدت طولانی گریه می‌کند ممکن است از دیدن تقاضای او متاسف شوید. اما خواسته‌های او را برآورده نکنید زیرا فقط او را خراب می‌کند.

- به کودک توجه کنید:

گاهی اوقات کودکان رفتارهای خشن نشان می‌دهند زیرا آنها توجه شما را می‌خواهند یا احساس می‌کنند که شما به اندازه کافی به آنها توجه نمی‌کنید. به سر و صدای فرزند خود گوش دهید، از او بپرسید که او چه کار می‌کند. فرزند شما به رفتارهای آهسته و آرام شما واکنش خوبی نشان می‌دهد.

- با کودک خود قهر نکنید:

وقتی روحیه بدی دارید احساسات منفی خود را با فرزندتان در میان نگذارید. صبور باشید و با حوصله شرایط را کنترل کنید. این رفتارها توسط فرزند شما ثبت می‌شود و او تنها با نگاه کردن به شما یاد می‌گیرد که آرامش خود را حفظ کند.

 

منبع:

www.momnewsdaily.com

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha