2136
نکاتی برای انتخاب اسباب بازی‌های مناسب برای سنین مختلف

نکاتی برای انتخاب اسباب بازی‌های مناسب برای سنین مختلف

3 هفته پیش بازدید7252

اسباب بازی برای رشد کودک ضروری است. اسباب بازی‌های مناسب برای نوزادان و کودکان نوپا و همچنین نوجوانان و بزرگسالان وجود دارد. اما انتخاب اینکه کدام را بخرید می‌تواند بسیار طاقت فرسا باشد به خصوص اگر برای اولین بار خرید کرده‌اید یا به دنبال خرید بهترین اسباب بازی‌های بچه گانه هستید. وقتی نوبت به چیدن اسباب بازی‌های مناسب برای کودکان می‌رسد باید به موارد زیادی توجه کنید. در اینجا بهترین نکات ما برای انتخاب بهترین اسباب بازی‌های بچه گانه آمده است.

 اسباب بازی را با علایق کودک مطابقت دهید

اگر قصد خرید یک اسباب بازی برای کودک نوپای خود را دارید باید چیزی مناسب را انتخاب کنید تا کودک به آن علاقه‌مند شود و از بازی با آن لذت ببرد. به خاطر داشته باشید که فرزند شما چه چیزهایی را دوست دارد و چه علاقمندی دارد. یک اسباب بازی بخرید که با علاقه کودک شما مطابقت داشته باشد تا بهترین اسباب بازی را در اختیار او قرار دهید.

 دستورالعمل اسباب بازی را بخوانید

هنگام انتخاب یک اسباب بازی جدید برای فرزند خود می‌خواهید مطمئن شوید که مناسب بوده و یکی از بهترین اسباب بازی‌های کودک است. این باید با دوام و مربوط به سن باشد و بتواند در برابر بسیاری از بازی‌ها مقاومت کند. اما مهم‌تر از همه شما باید دستورالعمل‌ها را بخوانید و مطمئن شوید که فرزند شما از مهارت کافی برای استفاده ایمن از اسباب بازی برخوردار است یا خیر. اگر دقت لازم را انجام ندهید و دستورالعمل‌ها را دنبال نکنید ممکن است برای فرزندتان مشکلی پیش بیاید.

 

 اسباب بازی‌های با کیفیت پیدا کنید:

انتخاب بهترین اسباب بازی‌های کودکان این روزها کمی چالش برانگیز است. شما باید تمام عناصر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که یک اسباب بازی با کیفیت بالا خریداری کرده‌اید که برای بازی کودکان شما ایمن خواهد بود. والدین هر کاری می‌کنند تا بتوانند اسباب بازی‌هایی با بهترین کیفیت را در اختیار فرزندان خود قرار دهند. با این حال بیش از حد هزینه نکنید زیرا بچه‌های کوچک‌تر نمی‌توانند از اسباب بازی‌های کودکان نوپا استفاده کنند.

 

 اسباب بازی‌های آموزشی را برای کودکان نوپا انتخاب کنید:

اسباب بازی‌های کودکان نوپا بخش مهمی از رشد آنها است. اسباب بازی‌ها خلاقیت و تخیل کودک نوپای شما را تحریک می‌کنند. به عبارت دیگر آنها هنگام بازی با اسباب بازی ها شروع به یادگیری می‌کنند. بنابراین امتحان اسباب بازی‌های آموزشی برای کودکان نوپا گزینه خوبی است. اسباب بازی‌های آموزشی برای کودکان نوپا اطمینان می‌دهد که کودک شما نه تنها تخیلات خود را توسعه می‌دهد بلکه مهارت‌های جدیدی را نیز به او می‌آموزد.

 

 اسباب بازی برای کودکان 0 تا 6 ماه:

خرید اسباب بازی و هدیه برای نوزادان 0-6 ماهه سرگرم کننده است. حرکت، موسیقی و تصاویر سیاه و سفید ساده نوزادان را هیجان زده می‌کند. شما می‌توانید اسباب بازی هایی را برای نوزادان خریداری کنید که مانند هر چیزی که آنها می‌توانند بگیرند، بکشند، فشار دهند یا لگد کنند.

اسباب بازی برای کودکان 6 تا 18 ماه:

اکثر بچه‌ها به اسباب بازی‌هایی که می‌توانند بجویند و اسباب بازی‌هایی که روشن می شوند و سر و صدا دارند واکنش نشان می‌دهند. آنها عاشق اشیاء روشن و رنگارنگ هستند که حواس آنها را تحریک می‌کند. کودکان در این سن نیز سعی می‌کنند آنچه را که می‌خواهند بیان کنند. بنابراین اسباب بازی‌هایی را برای کودکان انتخاب کنید که با این شرایط مطابقت داشته باشد.

 

 اسباب بازی برای کودکان 24 ماهه:

اگر می‌خواهید بهترین اسباب بازی را برای کودک 2 ساله بخرید به خاطر داشته باشید که فرزند شما دوست دارد با چه چیزی بازی کند. برای یک کودک 2 ساله مهارت‌های حرکتی بسیار مهم است زیرا ساختار آن قبلاً شکل گرفته است و بسیاری از ویژگی‌های شخصیت در حال ظاهر شدن هستند.

 

 اسباب بازی برای کودکان 2-4 ساله:

اسباب بازی‌هایی که برای کودکان بین سنین 2 تا 4 سال مناسب هستند باید ایمن باشند اما خلاقیت و کنجکاوی کودک را نیز تحریک کنند. وقتی صحبت از اسباب بازی‌های کودکان 2 تا 4 ساله می‌شود باید اسباب بازی‌هایی را انتخاب کنید که به آنها شکل، حروف  و غیره را آموزش می‌دهد. علاوه بر این شما حتی می‌توانید اسباب بازی‌های آموزشی را برای کودکان نوپا خریداری کنید تا آنها را درگیر یادگیری و سرگرمی با هم کنند.

 

منبع:

www.momnewsdaily.com

ارسال نظر شما

login captcha

از ده روزگی مکعبهای سیاه و سفید و کتاب و فلش کارت سیاه و سفید رو میشه استفاده کرد  وقتی ‌که نوزاد تصاویر رو دنبال میکنه خیلی لذت بخش. از سایت کلبه کتاب کودک من کتاب سیاه و سفید رو گرفتم خیلی خوشم اومد

1873
2118

پربازدیدترین ها

11روش برای کنترل کودکان تنبل

ترجمه

4 روز پیش
|
5826 بازدید

خارش سر چگونه درمان می‌شود؟

نوشته

1 هفته پیش
|
4084 بازدید

درمان آکنه در دوران بارداری

نوشته

5 روز پیش
|
2057 بازدید