2109
انواع لبخند نوزادان

انواع لبخند نوزادان

1400/06/30 بازدید651

نوزادان ممکن است انواع مختلفی از لبخند را نشان دهند که به معنی اتفاقات مختلف است. لبخند نوزادان در حال خواب می‌تواند به علت موارد زیر باشد:

- لبخند اجتماعی:
انتظار می‌رود کودکان در سال‌های اولیه زندگی دچار تغییرات احساسی زیادی شوند. آنها ممکن است حساس‌تر، هوشیارتر و درگیر مکالمه با دیگران باشند. به عنوان پاسخی برای توجه کودکان 3 تا 4 ماهه بیشتر لبخند اجتماعی می‌زنند. لبخند اجتماعی کودک توسعه یافته یک نقطه عطف مهم در پیشرفت است. کودکانی که احساسات اجتماعی نشان می‌دهند می‌توانند به این معنا باشد که مغز آنها در حال رشد است و مهارت‌های ارتباطی به جلو حرکت می‌کند. 
 

- لبخند بازتابنده:

می‌بینید که نوزاد ممکن است در طول چند روز اول لبخندی غیرعادی در خواب نشان دهد. در حقیقت هنگامی که بارداری در هفته 25 تا 27 رخ می‌دهد و جنین در شکم مادر است لبخند واکنشی ایجاد می‌شود.

- لبخند پاسخگو:

یک لبخند ممکن است در حدود 6 تا 8 هفته زایمان ظاهر شود. هنگام خواب لبخندهای حساس تجربیات حسی کودک یا چیزهایی است که مانند صداهای آشنا احساس می‌کند نوازش می‌کند. لبخند زدن پاسخگو واکنش‌های اجتماعی نیست، اما مکالمه‌ای است که به ذهن کودک می‌آید.
 

- افکار کلیدی:

کودک هنگام خواب نمی‌خندد اما کودک از نظر عاطفی و جسمی در حال رشد است و این یک علامت مهم است. برای مادران مهم بوده که درک کنند که نوزادان مختلف ممکن است مراحل یادگیری و اهداف رشد متفاوتی داشته باشند. 

منبع: www.momnewsdaily.com
 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1873
2118

پربازدیدترین ها

11روش برای کنترل کودکان تنبل

ترجمه

4 روز پیش
|
5665 بازدید

خارش سر چگونه درمان می‌شود؟

نوشته

1 هفته پیش
|
4059 بازدید

درمان آکنه در دوران بارداری

نوشته

5 روز پیش
|
2012 بازدید