2109
چه زمانی می‌توانم فرزندم را از نظر استعداد امتحان کنم؟

چه زمانی می‌توانم فرزندم را از نظر استعداد امتحان کنم؟

1 هفته پیش بازدید7284
در میان دیگر ویژگی‌ها کودکان با استعداد تمایل به داشتن سطح انرژی بالا و کنجکاوی شدید دارند. آنها ممکن است زودتر از سایر کودکان راه بروند، صحبت‌کنند و به سایر مراحل رشد برسند. تمایل شدید به تحقیق و تسلط بر محیط نیز در بین کودکان با استعداد رایج است. 

 تست هوش برای نوزادان:

هوش کودکان زیر 2 سال را نمی‌توان با تست ضریب هوشی ارزیابی کرد. آزمایش کودکان باید کلامی باشد و آنها قادر به صحبت کردن باشند. 

 نوزادان با استعداد چه علائمی دارند؟

در حالی که هیچ تست هوشی برای آزمایش نوزادان طراحی نشده است اما اگر فکر می‌کنید نوزاد شما با استعداد است نشانه‌هایی وجود دارد که باید به دنبال آن‌ها باشید. علائم یک نوزاد با استعداد شامل هوشیاری شدید، تحریک مستمر، حساسیت بیش از حد به سلیقه‌ها و صداهای مختلف و توانایی تقلید صداها زودتر از سایر نوزادان است. آنها همچنین به خواب کمتری احتیاج دارند.

برای هوش نوزاد خود چه کنیم؟

تحریک زیادی از طریق موسیقی، کتاب و بازی انجام دهید و چیزهایی که همه نوزادان برای درگیر شدن و کشف دنیای خود نیاز دارند را جمع آوری کنید. با این حال به خاطر داشته باشید که کودک ممکن است بیش از سایر نوزادان هم سن و سال خود به تحریک نیاز داشته باشد.

برای هوش کودک نوپای خود چه کار کنیم؟


کودکان نوپای با استعداد مانند همه کودکان از اسباب بازی، کتاب و موسیقی بهره می‌برند. آنها ممکن است نیاز به تحریک بیشتری داشته باشند زیرا در این سن کودکان از طریق بازی خلاق می‌شوند. اگر می‌خواهند حروف و اعداد را بیاموزند آن‌ها را تشویق کنید. اگر نه به آنها فشار وارد نکنید. از نظر علاقه و کنجکاوی آنها را دنبال کنید. یادگیری در این سن باید سرگرم کننده باشد و هرگز به یک کار خسته کننده تبدیل نشود.

استعداد در کودکان پیش دبستانی به چه صورت است؟

در این سن کودکان با استعداد بسیاری از ویژگی‌های استعداد را در کودکان خردسال نشان می‌دهند که شامل کنجکاوی زیاد، حافظه و مهارت‌های زبانی پیشرفته در مقایسه با سایر بچه‌های هم سن و سال خود و توانایی تفکر انتقادی است. کودکان پیش دبستانی که دارای استعداد هستند ممکن است قبل از رسیدن به مدرسه کتاب بخوانند و علایق منحصر به فرد خود را پیدا کرده و دامنه توجه طولانی‌تری را ایجاد کنند.
 
برای کودک پیش دبستانی خود چه کار کنیم؟

شمارش بازی‌ها و پازل‌ها راه خوبی برای معرفی مهارت‌های پایه ریاضی است. اگر فرزند شما با استعداد به نظر می‌رسد ممکن است از شما در خواست خواندن و نوشتن داشته باشد.

تست هوش برای کودکان مدرسه‌ای به چه صورت است؟

همه افراد با استعداد یکسان نیستند. بسته به میزان انحراف نمره انواع استعدادها وجود دارد. فردی که امتیاز 180 یا بالاتر را کسب می‌کند دارای استعداد عمیق است. آزمون‌های پیشرفت یکی دیگر از روش‌های سنجش استعداد در کودکان مدرسه‌ای است. آزمون‌های پیشرفت آنچه را که کودک از قبل می‌دانند اندازه‌گیری می‌کند.

آزمون‌های هوش برای کودکان در سنین مدرسه چه فایده‌ای دارد؟

آزمون‌های هوش برای کودکان در سنین مدرسه به والدین، معلمان و مشاوران اجازه می دهد تا نقاط قوت و ضعف خاص کودک را شناسایی کرده و نیازهای آموزشی آنها را بهتر برآورده کنند. در برخی از مناطق کلاس‌ها یا برنامه‌های جداگانه‌ای برای دانش آموزان با استعداد وجود دارد. این مهم است که دانش آموزان با استعداد را به چالش بکشید تا آنها از مدرسه خسته نشوند و از تحصیل عقب نمانند و همچنین به علایق شخصی خود بپردازند که ممکن است با افزایش سن به استعداد تبدیل شود.

از چه سنی می‌توانید ضریب هوشی کودک را آزمایش کنید؟

در حالی که می‌توانید از 2 سال و 6 ماهگی IQ کودک را آزمایش کنید نتایج ممکن است دقیق نباشند و در واقع با افزایش سن تغییر کنند. بهترین زمان برای تست ضریب هوشی در کودکان بین 5 تا 8 سالگی است.
 

بهترین سن برای شرکت در تست هوش چه سنی است؟

سن ایده آل برای شرکت در آزمون IQ 5 سالگی است زمانی که نتایج آزمون ممکن است بر وضعیت تحصیلی و برنامه درسی کودک تأثیر بگذارد.

چگونه می‌توانم ضریب هوشی کودک نوپای خود را آزمایش کنم؟


آزمایش ضریب هوشی برای کودکان نوپا توصیه نمی‌شود زیرا نتایج ممکن است نادرست باشد. در عوض علائم اولیه استعداد در کودک خود را مشاهده و ثبت کنید و آنها را با پزشک متخصص اطفال در میان بگذارید.

نشانه‌های اولیه استعداد چیست؟

برخی از نوزادان علائم استعداد را نشان می‌دهند. آنها ممکن است بیش از حد هوشیار به نظر برسند و با محیط خود درگیر باشند و صداها را زودتر از همسالان خود تقلید کنند و کمتر از سایر نوزادان بخوابند.

چه موقع علائم استعداد ظاهر می‌شود؟

علائم استعداد در اوایل دوران کودکی ظاهر می‌شود و در دوران کودکی و پیش دبستانی ادامه می‌یابد. با این حال آزمایش استعداد و بهره هوشی بالا معمولاً در حدود 5 سالگی انجام می‌شود.

نتیجه‌گیری:

ضریب هوشی و سایر تست‌های استعداد در حدود 5 سالگی مطلوب است. تا آن زمان کودک کنجکاو خود را با بازی‌ها، فعالیت‌ها و ماجراهای سرگرم کننده و جذاب حمایت کنید.

منبع: www.verywellfamily.com

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1873
2118

پربازدیدترین ها

نارسایی قلبی در کودکان

ترجمه

5 روز پیش
|
3626 بازدید

به دنیا آوردن دوقلوها

ترجمه

2 هفته پیش
|
10623 بازدید

۱۰غذای فوق العاده برای مادران

ترجمه

1 هفته پیش
|
4443 بازدید