2109
۷ روش برای تسکین درد کودک در بیمارستان

۷ روش برای تسکین درد کودک در بیمارستان

1400/03/31 بازدید256

این را تصور کنید که شما در پارک روز خوبی را سپری می کنید. وقتی پسر شیرین شما فقط هفت سال دارد و از میله های میمون سقوط می کند و بلند فریاد می زند. مچ دست او به سرعت ورم می کند و به نظر می رسد تغییر شکل یافته است. شما سریع به بیمارستان می روید. جایی که آنها به شما می گویند او به اشعه ایکس نیاز دارد و استخوانهایش باید در بخش اورژانس معاینه شوند. او هنوز گریه می کند، ترسیده و درد دارد. به عنوان والدین چه کاری می توانید انجام دهید تا این تجربه برای کودک شما کمتر استرس زا و دردناک باشد؟

1- مسکن را زود بدهید:

غالباً والدین معتقدند درمان درد فرزندشان قبل از مراجعه به پزشک تشخیص مشکل را دشوار می کند. معاینه کودک در هنگام رنج و عذاب بسیار دشوار است و در هنگام راحتی، راحت تر است. به یاد داشته باشید که هیچ مسکن بدون نسخه ای قادر به پوشاندن بیماری های جدی نیست. از دوزهای مناسب وزن استفاده کنید. متخصص بهداشت می تواند در این زمینه به شما کمک کند. اگر به بیمارستان رسیدید و نتوانستید قبل از آمدن به کودک خود دارو بدهید، زودتر از  پرستاران مسکن بخواهید! در بسیاری از بخشهای اورژانس، پرستار تریاژ می تواند درد کودک شما را حتی قبل از دیدن پزشک معالجه کند.

 

2- از فرزند خود حمایت کنید:

اکنون متخصصان بهداشت ده ها سال تحقیق کرده اند که فواید درمان مناسب درد را نشان می دهد. درمان صحیح درد در واقع میزان موفقیت را بهبود می بخشد و می تواند از تکرار تلاش در همان روش جلوگیری کند. بعلاوه نادیده گرفتن درد کودکان عواقب واقعی دارد. کودکانی که در دوران نوزادی سطح متوسطی از درد را تجربه می کنند ممکن است تغییرات طولانی مدت جسمی، روانی و رفتاری داشته باشند. از جمله افزایش حساسیت به درد، رفتارهای ناهنجار اجتماعی در هنگام اضطراب. متخصص بهداشت گاهی اوقات اولویت بندی درمان درد را فراموش می کند.

 

3- از اقدامات سریع جسمی استفاده کنید:

کارهای زیادی وجود دارد که می توانیم برای راحتی کودک از نظر جسمی انجام دهیم. اگر اندامی آسیب دیده داشته باشند آتل زدن می تواند درد زیادی را تسکین دهد. استفاده از یخ روی اندام یا آسیب مفصلی تورم و درد را نیز کاهش می دهد. اگر کودک دارید قرار دادن آنها در پتو و تکان دادن آنها می تواند هنگام درد آنها را آرام کند. حتی به راحتی نوازش فرزندتان می تواند در تسکین او در طی آزمایشات دردناک یا منتظر نتیجه موثر باشد.

 

4- حواس کودک را پرت کنید:

حواس پرتی به کودکان کمک می کند کمتر احساس پریشانی و درد کنند. بازی کردن  کتاب خواندن، صحبت و گوش دادن به موسیقی وجود دارد. اینها را شما یا تیم مراقبت های بهداشتی می توانید با کمترین هزینه ارائه دهید. اگر وقت برنامه ریزی دارید  یکی از این گزینه ها را به ویزیت بیمارستان خود بیاورید. اگر وقت برنامه ریزی نداشتید از تیم مراقبت های بهداشتی خود بپرسید که چه چیزی می توانند ارائه دهند.

5- از پماد های بی حسی کمک بگیرید:

این محصولات حداکثر در بیمارستان ها و بخش های اورژانس در دسترس هستند اما باید زودتر آنها را بخواهید تا باعث تأخیر در آزمایشات یا معالجه های فرزند شما نشود. در حالت ایده آل، تیم مراقبت های بهداشتی آنها را به شما ارائه می دهد.

 

6- به یاد داشته باشید که قند درد را تسکین می دهد:

قطره قند غلیظ دو دقیقه قبل و در طی یک آزمایش پزشکی به زبان کودک می چکد (مانند قرار دادن کاتتر ادرار یا آزمایش خون)  و باعث کاهش درد نوزادان زیر 12 ماه می شود. فقط دو میلی لیتر از این مایع به ظاهر جادویی طول می کشد تا روش پزشکی برای کودک راحت تر شود! عملا هیچ عارضه جانبی برای آن وجود ندارد و حتی برای نوزادان نارس نیز بی خطر است. به نظر می رسد قطره قند هنگام ترکیب با پستانک برای بسیاری از نوزادان حتی بهتر عمل می کند. تغذیه با شیر مادر برای کاهش درد و پریشانی نیز کاملاً شناخته شده است و اگر در کودک موجود باشد باید از قند و پستانک انتخاب شود.

 

7- یک طرح مدیریت درد برای خانه بخواهید:

ویزیت بخش اورژانس و اقامت در بیمارستان اغلب فقط "تلنگر" در جدول زمانی سفر فرزند شما به سلامتی است. به عبارت دیگر ، بیشتر درد کودک شما بدون بهره مندی از پرستاران و پزشکان برطرف می شود. وقتی زمان ترک بیمارستان است ، از تیم مراقبت های بهداشتی خود بپرسید که در خانه چه کاری باید انجام دهند. بپرسید چه داروهایی استفاده کنید و چه کارهایی غیر دارویی انجام دهید. از آنها بپرسید اگر داروهای انتخاب اول موثر نیستند چه کاری باید انجام دهند. فراموش نکنید که در مورد بازگشت به فعالیت توصیه می کنید. درد کودکان مهم است و نباید آنها را نادیده گرفت. هیچ دلیلی وجود ندارد که کودک باید درد داشته باشد در حالی که دکتر سعی دارد بفهمد چه خبر است. ما به عنوان والدین باید احساس قدرت کنیم که بهترین درمان درد ممکن را برای فرزندان خود درخواست کنیم.

 

منبع: https://theconversation.com

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1873
2118

پربازدیدترین ها

همه چیز درباره انحراف چشم

ترجمه

1 هفته پیش
|
4982 بازدید

به دنیا آوردن دوقلوها

ترجمه

1 هفته پیش
|
8030 بازدید