1478
راهکارهایی برای کودکان غمگین و تنها

راهکارهایی برای کودکان غمگین و تنها

1400/02/17 بازدید825

زمانی که کودکان به پیش دبستانی میروند دوست دارند ک احساسات خود را بروز دهند و بهشان توجه شود. علائم ناراحتی آنها شامل: کمتر شدن علاقه شان به فعالیت های قبلی، مشکل در خواب، عکس العمل نشان دادن نسبت به هر موضوعی و … میتواند باشد.  بعضی از کودکان 3 و 4 ساله وقتی در سنین کمتر هستند وابستگی بسیاری دارند. همچنین در این سن ممکن است خیلی سریع قهر کنند. اگر که حس میکنید کودکتان غمگین و ناراحت است این مطلب نی نی سایت را بخوانید.

1- درباره احساساتش صحبت کنید:

سعی نکنید در رابطه با احساسات کودک به جای خودش صحبت کنید. باتوجه به فراگیری ویروس کرونا خانه ماندن کودک دچار گوشه گیری آنها میشود. به جای اینکه بگویید چون پدر بزرگ و مادربزرگش را ندیده اینطوری شده با استفاده از شبکه های اجتماعی بگذارید همدیگر را ببینند. یا اینکه مادربزرگ اش میتواند از همان راه دور برایش کتاب بخواند و با او صحبت کند. به فرزندتان بگویید که به خاطر خود و دیگران باید درخانه بمانیم و جایی نرویم.

2- زندگی تان را مانند قبل ادامه دهید :

در این دوران برنامه ریزی هایی را داشته باشید.این برنامه ها شامل، زمان خواب، وعده غذایی، مطالعه، فعالیت بدنی، بازی و زمانی که شما و همسرتان با فرزندتان بازی میکنید را تعیین کنید. شب بعد از اینکه کنار هم شام را میل کردید یک فیلم جذاب ببنید و یک ساعت بازی کنید و این برنامه را یادداشت کنید تا همیشه اجرا شود.

3- به یکدیگر توجه کنید:

اگر که گودک 3 و 4 ساله تان میتواند با افراد بزگتر از خودش ارتباط برقرار کند و با او بازی کند هر روز چند جلسه وقت بگذارید.سعی کنید با کودک بازی کنید که به او امر و نهی نکنید زیرا خانه مهد کودک نیست. با انجام بازی ها او را تشویق کنید. شما میتوانید در روز 5 دقیقه این بازی را انجام دهید تا احساس عاطفی کودک کامل شود.

4- به کودک بیشتر از قبل نزدیک شوید:

لمس کودک میتواند او را آرام کند. زمانی که او میخواهد بخوابد و حتی زمانی که خواب است کمر او را ماساژ دهید. همچنین بازی هایی را که به لمس کردن احتیاج است را امتحان کنید. میتوانید به آرامی روی شکم، کمر و پهلو اش بزنید و بگویید که صدای طبل میدهد. از طریق این روش ها میتوانید او را بخندانید. کودک خود را در پتو بغلتانید و بگویید او یک کرم است که به پیله می رود و می خواهد به یک پروانه زیبا تبدیل شود.

5- معاشرت داشته باشید:

ممکن است برای کودکان پیش دبستانی سخت باشد که از طریق یک صفحه به همدیگر نگاه کنند. شما میتوانید با درست کردن چند شیرینی و گذاشتنش جلوی درب دوستتان او را غافلگیر کنید. میتوانید فرزندتان را برای قرار به بیرون ببرید .البته قبلش حتما ماسک بزنید.

 

منبع: https://www.parents.com

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1873
2103

پربازدیدترین ها