1478
آیا خونریزی بعد از زایمان برای سلامتی مادران خطرناک است؟

آیا خونریزی بعد از زایمان برای سلامتی مادران خطرناک است؟

1 هفته پیش بازدید225

یکی از مهم ترین علت های مرگ و میر در دوران بارداری و تولد نوزاد خونریزی پس از زایمان می باشد. البته خونریزی بعد از تولد نوزاد طبیعی است. یادتان باشد که اگر خونریزی قطع نشود و شدت بیشتری داشته باشد خطرناک است. حدود 1 تا 5 درصد از زنان دچار خونریزی پس از زایمان میشوند.

امبولیزاسیون چه طور خونریزی را متوقف میکند؟

لوله نازکی را در بالای ساق را وارد شریان استخوان میکند، شریانی که خون را به داخل رحم منتقل میکند. بعد از آن ذرات ریزی از لوله پلاستیکی انتقال پیدامیکند تا خونریزی کنترل شود.

آیا برداشتن رحم خانم ها را باردار میکند؟

زمانی که رحم برداشته شود دیگر نمیتوان آن را برگرداند و اگر خانمی این کار را انجام دهد دیگر نمیتواند بچه دار شود. خانم هایی که این کار را انجام میدهند باید تحت مراقبت باشند تا کاملا درمان شوند. بیشتر از زنان در کشورهای دیگر دچار عوارض جدی در هنگام زایمان، از جمله خونریزی خطرناک شدید می شوند. زنان رحم خود را از طریق برداشتن رحم خارج می کنند، که یک عمل جراحی بزرگ است.

هیسترکتومی در خانم های باردار چه علائمی دارد؟

برداشتن رحم از طریق عمل جراحی رحم 60 درصد بیشتر از خونریزی عروق رحمی برای کنترل خونریزی استفاده می شود.

هیسترکتومی باعث یائسگی زودرس میشود:

هیسترکتومی خطرناک است ، می تواند یائسگی زودرس را ایجاد کند ، سایر مسائل: هیسترکتومی دو برابر آمبولیزاسیون در بیماران است و همچنین در بیمارستان های روستایی و غیرآموزشی شهری ، در جنوب و در میان بیماران پزشکی خودپرداخت شیوع بیشتری دارد.

کمک گرفتن از دیگران میتواند در بهبود خونریزی تاثیرگذار باشد:

زمانی که بیمار بعد از زایمان خونریزی دارد باید با او صحبت شود تا احساس آرامش پیدا  کند. متخصص زنان و زایمان دانش زیادی دارد و آنها می خواهند شما و کودک شما را ایمن نگه دارند و امیدوارند که سلامت باروری شما را در دراز مدت حفظ کنند.

 

 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1784

پربازدیدترین ها

همه چیز درباره یائسگی

ترجمه

5 روز پیش
|
5696 بازدید

در دوران بارداری روی شکم نخوابید

ترجمه

4 روز پیش
|
3800 بازدید