2109
آمادگی بدن برای بارداری در ۳۰ روز (قسمت دوم)

آمادگی بدن برای بارداری در ۳۰ روز (قسمت دوم)

1400/02/09 بازدید8120

شما آماده باردار شدن هستید. تبریک می گویم! تصمیم گیری برای داشتن یک کودک یک نقطه عطف بزرگ در زندگی است. اما آیا بدن شما برای بارداری آماده است؟ در اینجا لیستی از آنچه می توانید در ماه آینده برای آماده سازی خود برای بارداری انجام دهید وجود دارد.

برای خواندن مطلب روزهای 1-7 اینجا کلیک کنید.

این مطلب درباره روزهای ۱۵-۸ میباشد.

روز هشتم:  دیدار با دکتر متخصص زنان و زایمان

ممکن است بخواهید با متخصص زنان و زایمان خود یک ملاقات ویژه پیش از بارداری داشته باشید. احتمالا دکتر وضعیت جسمی شمارا نیز معاینه کند پس آمادگی داشته باشید. ویزیت شما باید شامل مواردی باشد که شما نگران هستید از غربالگری بیماریهای مقاربتی (STD) گرفته تا غربالگری آمادگی بارداری.

 

روز نهم: چرخه خود را دنبال کنید

چه از قبل کنترل بارداری داشته باشید و چه نداشته نباشید اکنون زمان آن است که با چرخه قاعدگی خود آشنا شوید. برای دیدن چگونگی تغییر دوره چرخه ماه به ماه می توانید مواردی مانند خونریزی نامنظم و لکه بینی را نیز یادداشت کنید. طول چرخه قاعدگی به طور متوسط حدود 28 روز است اما ممکن است از 21 تا 35 روز باشد و همچنان در حد سالم و طبیعی باشد. برنامه های زیادی برای کمک به شما در زمینه ردیابی نیز وجود دارد.

 

روز دهم: قرار گرفتن در معرض سم را محدود کنید

قرار گرفتن در معرض مواد سمی و شیمیایی زیاد می تواند برای کودک در حال رشد خطرناک باشد. سعی کنید میزان تماس خود با موارد را کاهش دهید:

محصولات مراقبت شخصی و خانگی بدون مواد شیمیایی را انتخاب کنید

پرهیز از خدمات زیبایی خاص

پرهیز از رایحه های مصنوعی

در اینجا چند کار دیگر وجود دارد که می توانید امروز انجام دهید:

با استفاده از آب و سرکه تمیز کننده های خانگی خود را تهیه کنید، غذاهای ارگانیک بخور، مواد شوینده لباسشویی بدون رایحه تهیه کنید و محصولات آرایشی را که حاوی پارابن ، سدیم لوریت سولفات و جیوه هستند را انتخاب کنید.

 

روز یازدهم: تسکین استرس را تمرین کنید

ایجاد مراکز درمانی مناسب برای کاهش استرس اکنون به شما در دوران بارداری و در اولین سال پرتحرک زندگی کودک وجود دارد که میتوانند به شما کمک کنند. سعی کنید یک پیاده روی با آرامش را انجام دهید و برخی از تمرینات تنفس عمیق را انجام دهید یا هر کار دیگری انجام دهید که باعث شادی شما شود.

روز دوازدهم: یوگا را امتحان کنید

یوگا فواید زیادی برای باروری شما دارد. انجام یک تمرین منظم یوگا ممکن است به احساسات و اضطراب مربوط به روند بارداری کمک کند. همچنین بدن خود را برای آماده سازی برای بارداری تقویت و کشش می دهید.

 

روز سیزدهم: به دندانپزشک مراجعه کنید

در حالی که تمام معاینه های خود را انجام می دهید بهتر است برای بررسی دندان های خود نیز اقدام کنید. در دوران بارداری هورمون های موجود در بدن ممکن است روی لثه و دندان شما تأثیر بگذارند. عادت های خوب مسواک زدن قبل از بارداری می تواند به جلوگیری از التهاب لثه و حفره های حاملگی کمک کند.

 

روز چهاردهم: توتون ، الکل و مواد مخدر را ترک کنید

سیگار کشیدن، استفاده از مواد مخدر و نوشیدن الکل از طرق مختلف می تواند به نوزاد متولد شده آسیب برساند. سیگار کشیدن کودک شما را در معرض مواد شیمیایی مضر قرار می دهد جریان خون را محدود می کند و حتی ممکن است باعث زایمان زودرس شود. استفاده از مواد مخدر (هروئین ، کوکائین ، مت آمفتامین ، ماری جوانا و غیره) نه تنها غیرقانونی است بلکه ممکن است باعث نقایص هنگام تولد سقط جنین یا مرده زایی شود.

 

روز پانزدهم: رابطه جنسی داشته باشید

از همان ابتدا حواستان باشد رابطه جنسی به یک کار روزمره تبدیل نشود. آن را اغلب و برای سرگرمی داشته باشید. خودجوش و پرشور باشید. به هر حال رابطه جنسی همان چیزی است که احتمالاً شما را باردار می کند. اکنون ایجاد عادت های عاشقانه به تقویت رابطه شما کمک می کند. اگر هیچ مشکلی در زمینه باروری ندارید ابتدا نگران زمان رابط جنسی نباشید. در عوض در طول چرخه خود مرتباً رابطه جنسی بدون محافظت داشته باشید.

 

منبع: www.healthline.com

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha