1478
10 نکته برای کمتر شدن گریه کودک

10 نکته برای کمتر شدن گریه کودک

2 هفته پیش بازدید548

1- قنداقش کنید

قنداق مثل این است که دوباره به رحم برگشته باشید. به اندازه کافی راحت باشید تا آنها نتوانند دست و پاهای خود را آزاد کنند. اطمینان حاصل کنید که آنها را همیشه به پشت خود قرار دهید. وقتی قادر به چرخیدن خود به خود هستند قنداق را بردارید.

2- حالت های مختلف خواباندن را امتحان کنید

صورت آنها را پایین نگه دارید و با دست در زیر شکم و سرشان روی بازو فشار وارد کنید تا اگر در دلشان بادپیچیده شده تسکین پیدا کند.

3- آنها را آرام کنید

شیرخواران غریزه مکیدن قوی دارند. بنابراین پستانک می تواند کودک شما را آرام کند و از سندرم مرگ ناگهانی نوزاد جلوگیری کند.

4- آرام صحبت نکنید

ترسو نباشید به اندازه کافی بلند صحبت کنید و لالایی بخوانید تا کودک شما بتواند صدای شما را از راحت بشنود.

5- آنها را در مکانی قرار دهید تا هنگام خواب حرکت کنند

آنها را روی صندلی گهواره ای بخوابانید یا در یک صندلی مخصوص کودک لرزان قرار دهید. حتی ممکن است برای خواباندن کودک رانندگی با ماشین را امتحان کنید اما اگر خیلی خسته هستید به جاده نروید.

6- کودک را ماساژ دهید

بسیاری از نوزادان دوست دارند تماس پوست با پوست داشته باشند و مطالعات نشان می دهد نوزادانی که ماساژ می گیرند کمتر گریه می کنند و خواب بهتری دارند. کودک خود را فقط با از ضربه های آرام و محکم روی پاها، بازوها، کمر، سینه و صورت او ماساژ دهید. ممکن است شما را نیز آرام کند. قبل از استفاده از هرگونه روغن یا لوسیون روی نوزاد، با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید.

7- کودک را بغل بگیرید

در بسیاری از فرهنگ ها نوزادان بیشتر روز را در بستر مادر می گذرانند. هنگامی که کودک کوچک را در ملاقه یا حامل می گذارید با حرکت شما ممکن است خوابیده باشد. به یاد داشته باشید که هنگام حمل کودک در قنداق نباید آشپزی کنید و غذا خوردن و نوشیدنی داغ را کنار بگذارید.

8- آروغشان را بگیرید

نوزادی که گریه می کند می تواند هوای زیادی را پایین بکشد. این می تواند آنها را پر از گاز و نفخ کند و گریه آنها را بدتر کند. با تپش های ملایم به پشت آروغ آنها را بگیرید. کودک خود را از پشت دراز بکشید یا او را در حالت نشسته قرار دهید و با یکی از بازوها از سینه و گردن آنها حمایت کنید.

9- نفس عمیق بکشید

هر شب با یک کودک کولیک پدر و مادر سخت میشوند. طبیعی است که احساس خستگی، ناامیدی بکنید. اگر به نظر می رسد هیچ کاری نمیتوانید بکنید کمی استراحت کنید. کودک را به شریک زندگی خود یا یکی از اعضای خانواده و دوست تحویل دهید. هنگامی که این گزینه نیست به یاد داشته باشید که خوب است اجازه دهید کودک شما در حالی که خود را جمع می کنید کمی در گهواره گریه کند.

10- به دکتر مراجعه کنید

اگر نگران گریه کودک خود هستید او را نزد پزشک ببرید. پزشک متخصص اطفال می تواند به شما راهنمایی کند. احتمالاً دلیل خاصی وجود ندارد. برخی از نوزادان فقط بیشتر از دیگران گریه می کنند. بنابراین دفعه بعدی که کودک گریه دو چیز را بخاطر بسپارید: این تقصیر شما نیست و برای همیشه اینگونه نخواهد بود.

 

منبع: www.webmd.com

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1784

پربازدیدترین ها

همه چیز درباره یائسگی

ترجمه

5 روز پیش
|
5696 بازدید

در دوران بارداری روی شکم نخوابید

ترجمه

4 روز پیش
|
3800 بازدید