1478
چگونه از فرزندان خود به روش صحیح عذرخواهی کنیم؟

چگونه از فرزندان خود به روش صحیح عذرخواهی کنیم؟

1400/01/25 بازدید4538

خیلی از ما بزرگتر ها با چندین سال زندگی و تجربه نحوی عذر خواهی صحیح را نمیدانیم. در صورتی که این مسئله نیاز به آموزش دارد و باید از سنین کم به کودک آموزش داد شود . با خواندن این مطلب در نی نی سایت میتوانید به فرزند خود بیاموزید تا در زمانی که کار اشتباهی انجام داد بداند که از چه روش هایی عذرخواهی کند.

احساسات رنج آور آنها را بشناسید:

برای کودک ترسناک است وقتی والدین از او ناراحت باشند. اگر به او نشان دهید که واقعاً تشخیص داده اید که احساسات او را جریحه دار می کنید، این نشان می دهد که هر دو با هم برمی گردید و روابط قابل ترمیم است.

به عنوان یک عذرخواهی، می توانستم بگویم، متاسفم که در مورد پاستل واکنش بیش از حد نشان دادم و به شما فریاد زدم. می دانم که این باعث می شود احساس بدی به شما دست دهد. دفعه بعدی سعی می کنم ابتدا منظور شما را متوجه بشوم. من باید از کار اشتباه خود عذرخواهی کنم . این عذرخواهی باید متناسب با کاری که کودک انجام داده و سن او باشد.

توضیح دهید چرا این اتفاق افتاده است:

اگر به بچه ها توضیج دهید که چرا رفتار نامناسب شما اتفاق افتاده است ، موضوع را بهتر میتوانند بفهمند و درک کنند.

دوباره اتفاق نمی افتد:

عذرخواهی درمورد شناخت رفتار خود است .این به این معنی نیست که شما مجبورید دور بچه های خود حلقه بزنید تا اشتباه شما را جبران کند. یک عذرخواهی واقعی نشان دهنده همدلی و ارتباط است ، و به روابط کودک با شما و در آینده با دوستانش کمک می کند. به او نشان دهید و بگویید که قصد دارم دفعه بعد بیشتر تلاش کنم و همچنین اضافه کنید: دفعه بعدی سعی می کنم نفس عمیقی بکشم به جای اینکه سرت داد بزنم.

همیشه از کلمه متاسفم استفاده کنید:

بعضی اوقات افراد بزرگسال سعی می کنند از راه های دیگر توبه کنند و عذرخواهی کنند. آنها کارهای مهربانی انجام داده و هدایایی به کودک اهدا می کنند. برای خیلی از بزرگتر ها گفتن کلمه متاسفم کار دشواری است .اما این واقعیت درست است که همه كودكان از بزرگسالی که هنوز عذرخواهی نکرده و از کلمه متاسفم استفاده نکرده دلخور هستند و هنوز منتظر شنیدن آن هستند.

 

منبع: www.parents.com

 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1784

پربازدیدترین ها

همه چیز درباره یائسگی

ترجمه

4 روز پیش
|
4708 بازدید

در دوران بارداری روی شکم نخوابید

ترجمه

3 روز پیش
|
3179 بازدید