2092
آیا سقط جنین می‌تواند با مرگ زودرس در زنان ارتباط داشته باشد؟

آیا سقط جنین می‌تواند با مرگ زودرس در زنان ارتباط داشته باشد؟

1400/01/14 بازدید1064

 تحقیقات جدید نشان می‌دهد سقط جنین می‌تواند با مرگ زودرس در زنان مرتبط باشد.

بر اساس تحقیقاتی که از سوی مجله پزشکی انگلیس (BMJ) منتشر شده خطر مرگ زودرس برای زنان جوان و یا افرادی که سقط جنین مکرر دارند می‌تواند بیشتر باشد.

به گزارش برنا؛، پژوهشگران ساکن در آمریکا اعلام کرده اند زنانی که سقط جنین داشته اند ممکن است ۱۹ درصد بیشتر در خطر مرگ زودرس باشند. براساس این پژوهش، سقط جنین همچنین می‌تواند نشانه‌ای زودهنگام بر خطر سلامتی برای زنان در آینده باشد.

در طول دوره‌ای ۲۴ ساله، محققان اعلام کردند ۲ هزار و ۹۳۶ مرگ زودرس به ثبت رسیده که از این تعداد، هزار و ۳۴۵ مورد بر اثر سرطان و بیماری‌های قلبی- عروقی بوده است.

این پژوهشگران اطلاعاتی را از ۱۰۱ هزار و ۶۸۱ زن به عنوان بخشی از مطالعات در زمینه سلامت پرستاران در آمریکا استفاده کردند که شامل پرستاران زن بین سنین ۲۵ تا ۴۲ سال می‌شد.

ارتباط سقط جنین با مرگ زودرس قوی‌تر بوده است

پژوهشگران در پایان نتیجه گرفتند سقط جنین خود به خود، خصوصا سقط جنین خود به خودی مکرر و نیز سقط جنین خود به خودی که در سال‌های اولیه حیات بارداری زنان صورت می‌پذیرد، با افزایش خطر مرگ زودرس مرتبط است.

در حالیکه نرخ مرگ و میر به هر علت برای زنانی که سابقه سقط جنین داشته و یا نداشتند، قابل مقایسه بود؛ اما این رقم برای افرادی که سابقه سه بار و یا بیشتر سقط جنین داشتند و نیز زنانی که نخستین سقط جنین شان پیش از ۲۴ سال بوده، بیشتر بود.

بر اساس اعلام سرویس سلامت همگانی انگلیس (NHS) تخمین زده می‌شود از هر هشت مورد بارداری در میان زنانی که می‌دانند حامله هستند، یک مورد به سقط جنین منتهی می‌شود.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1873
2103

پربازدیدترین ها

بهترین روانشناس تهران

نوشته

4 روز پیش
|
5694 بازدید

تفاوت بارداری در ۲۰ سالگی و ۳۰ سالگی

ترجمه

3 هفته پیش
|
17429 بازدید

نوزاد در ۲۴ ساعت اولیه زندگیش

ترجمه

4 روز پیش
|
3947 بازدید