1478
نکاتی در رابط با کوید ۱۹ در دوران شیردهی

نکاتی در رابط با کوید ۱۹ در دوران شیردهی

3 هفته پیش بازدید1069

شما برای حفاطت از خود و خانواده تان دستایتان را میشوید و فاصله اجتماعی را رعایت میکنید و تمام پروتکل های بهداشتی را رعایت می‌کنید. اما در رابطه با شیر دادن به فرزندتون چه نکاتی را رعایت میکنید؟

همانطور که ازخودتان محافظت میکنید از فرزندتان هم محافظت کنید حتی وقتی فرزندتان هنوز شیرخوار است. پس فرقی در مراقبت شما از فرزندتان ندارد.

 

بیماری کووید19 میتواند به شیر مادر هم انتقال پیدا کند؟

طی گزارشاتی از کشور چین داده شده است ویروس در خانم های شیرده  که در اواخر 3 ماه آخر بارداری شان مبتلا شدند هنوز مطمئن به انتقال آن نیستند. طی تحقیقاتی که دانشمندان به دست آوردند ویروس کرونا در شیر مادر پیدا نشده است.

چه نکاتی را زمان شیردهی به نوزاد باید رعایت کنیم؟

زمانی که فردی ناقل است میتواند با عطسه، سرفه تمام ذرات ویروس را در همه جا پخش کند و باعث انتقال شود. این ویروس قبل از هرچیزی با ذرات ریزی که دارد به داخل بینی ها میرود و باعث سرایت میشود. اگر که شما این ذرات را لمس و یا داخل بینی تان برود زمان تماس با فرزندتان به راحتی به او منتقل میشود پس بهتر است قبل از تماس با کودک دستان خود را با آب و صابون بشویید.

اگر که فکر میکنید علائم این ویروس را دارید نکات زیر را رعایت کنید تا مشکلی برای فرزند دلبندتان پیش نیاید.

 

  1.  ماسک بزنید
  2. دستتان را بشویید و ضدعفونی کنید
  3. اگر با سطحی در تماس هستید آن را ضد عفونی کنید
  4.  اگر شیر خودتان را دوشیدید آن را محکم ببندید
  5.  شیر خشک همیشه در دسترستان باشد

 

آیا دادن شیر مادری که کرونا دارد مشکلی برای کودک ایجاد میکند؟

شیرمادر از کودک در برابر انواع بیماری ها و ویروس ها محافظت میکند. دادن شیر به کودک هم سیستم ایمنی اش را بالا میبرد و هم گرسنگی اش را برطرف میکند. زمانی که کودک دیگر شیر مادر نمیخورد میتوانید از واکنسهایی استفاده کنید که سیستم ایمنی اش را قوی کند و از او در برابر بیماری ها محافطت کند.

 

شیر دادن فرد مبتلا به کرونا به نوزاد چه خطراتی دارد؟

اگر برای عفونتی که دارید دارو مصرف میکنید قبل از شیردهی به نوزاد به پزشکتان مشورت کنید که آیا شیر بدهید یانه . برخی از داروهایی که مصرف میکنید ممکن است باعث شود در شیردهی دچار مشکل شوید و اگر که علائم ویروستان شدید است به نوزاد شیر ندهید تا زمانی که حالتان بهتر شود.

 

پرسش هایی که مادرهای شیرده در ذهنشان دارند:

  •  از طریق شیر مادر ویروس منتقل میشود؟
  • داروهایی که مصرف میکنیم به شیرمان هم منتقل میشود؟
  • مبتلا شدن مادر و نوزاد بیش از یکبار به ویروس کرونا شدنی است؟
 

ابتلا به کرونا با استفاده از غذای آماده

متخصصان توصیه میکنند که بسیاری از مادران با وجود ویروس کرونا میتوانند به فرزندشان شیربدهند و مشکلی هم برایشان پیش نمیاید.

پزشکان در چین نوزادانی که تازه متولد شده اند و دارای بیماری کووید 19 هستند را هم درمان کرده اند و حالشان هم خوب است. اگر که مادران شیرده علائمی دارند که حس میکنند ممکن است به کرونا مبتلا شده باشند بهتر است به فرزندشان شیر ندهد.

اگر که خودتان مبتلا شده یا در بین اطرافیان و خانوادتان یک نفر مبتلا شده و علائم دارد به او نزدیک نشوید و با پزشکتان تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کند.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1784
1982

پربازدیدترین ها