1478
شیرخشک،شیرمادر یا شیرگاو؟

شیرخشک،شیرمادر یا شیرگاو؟

3 هفته پیش بازدید12048

هنوز نمیدانید که کودکتان به چه نوع شیری نیاز دارد و چه مقدار باید شیر بخورد؟

شما میتواند شیرگاو به فرزندتان دهید و دادن شیر خودتان و شیرخشک را قطع کنید. مطالب زیر را در نی نی سایت بخوانید تا متوجه شوید که کودکتان کدام شیر را به چه مقدار باید بنوشد.

چه موقع میتوان به نوزادان شیر گاو داد؟

دوازده ماهگی هر نوزاد سن مناسبی برای نوشیدن هر چیزی میباشد. یعنی زمانی که کودکتان 1 ساله شد،میتوانید به او شیر کامل بدهید البته بهتر است از شیر کم چرب استفاده کنید.

نوزادانی که کمتر از 1 سال سن دارند نباید شیرگاو بنوشند زیرا آنها نمیتوانند هضم کنند و سسیتم هضم شان ضعیف است. شیر گاو تمام مواد مغذی را ندارد تا نوزادان بتوانند در طول یک سال اول رشد کامل داشته باشند.

چگونه شیرمادر و شیر خشک را به جای شیر گاو به نوزاد بدهیم؟

از آنجایی که طعم شیر خشک و شیر مادر شیرین تر از شیر گاو است برخی از کودکان یکساله به شیر گاو پناه میبرند و آن را بیشتر میخورند.

اگر که کودکتان شیر گاو میخواهد و تمایلی به خوردن شیر مادر و شیرخشک ندارد میتوانید شیر مادر یا شیر خشک را با شیر گاو ترکیب کنید و به او بدهید. همچنین میتوانید شیرگاو را در وعده های غذایی کودکتان مخلوط کنید و بهش بدهید. به طور مثال مقداری شیر،را با اسموتی یا سوپ به کودکتان بدهید.

کودک نوپا به چه مقدار شیر نیاز دارد؟

در کل کودکان نوپا باید هر روز ۲ تا ۳ فنجان شیر گاو بنوشند زیرا شیر منبع چربی و ویتامین است که این ویتامین ها شامل روی و کلسیم می باشد.

 

چه مقدار شیر باید به کودک یکساله دهیم؟

کودکانی که یکساله هستند باید هرروز ۲ تا ۳ فنجان شیر بنوشند. زمانی که پزشک گفت بگو شیر ندهید دادن شیر را قطع کنید. برای رشد فرزندتان میتوانید انواع شیر کامل که دارای چربی مورد نیاز برای کودکتان است و برای رشدشان مفید است استفاده کنید.

چه مقدار شیر باید به کودک دوساله دهیم؟

کودکانی که دو ساله هستند باید هر روز حدود ۲ تا ۲.۵ فنجان شیر بنوشند.  شما میتوانید به آنها شیر کامل بدهید البته باید شیری که میخورند کم چرب یا بدون چربی باشند.

میتوانید یک هفته در میان به فرزندتان شیری بدهید که چربی نداشته باشد و چربی اش ۲ درصد باشد.

 

به یک کودک سه ساله چه مقدار شیر باید بدهیم؟

کودکانی که سه ساله هستند باید هر روز حدود ۲ تا ۲.۵ لیوان شیر کم چرب بنوشند. اگر کودکتان نمیتواند شیر گاو بخورد و به آن آلژی دارد میتوانید شیر سویا یا موادلبنی مانند ماست و پنیر را جایگزین کنید. شما میتوانید  فقط در وعده های غذایی یا میان وعده ها به کودکتان یک فنجان شیر بدهید.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1784
1982

پربازدیدترین ها

شیرمادر چه طعمی میدهد؟

ترجمه

5 روز پیش
|
5960 بازدید

سوالات متداول درباره شیردهی

ترجمه

1 هفته پیش
|
7774 بازدید