2109
هر آن چه که درباره لابیاپلاستی با لیزر بهتر است بدانید

هر آن چه که درباره لابیاپلاستی با لیزر بهتر است بدانید

1399/12/11 بازدید1670

لابیاپلاستی چیست؟

یکی از جراحی‌های زیبایی که این روزها بیشتر از قبل مورد توجه بانوان قرار می‌گیرد، لابیاپلاستی و یا عمل جوانسازی واژن است. لابیاپلاستی نوعی عمل زیبایی است که در ناحیه آلت تناسلی خانم‌ها انجام می‌شود. این عمل شامل کوچک کردن، قرینه کردن و به طور کلی تغییر شکل لبه خارجی و یا داخلی واژن است. این نوع عمل در گذشته با استفاده از جراحی و با بیهوشی کامل انجام می‌شده است، اما امروزه و با استفاده از تکنولوژی‌های جدید در صنعت پزشکی مانند لیزر، عمل لابیاپلاستی نیز راحت‌تر شده و با استفاده از لیزر و بدون بیهوشی کامل صورت می‌گیرد. لابیاپلاستی توسط پزشک جراح پلاستیک و یا متخصص زنان انجام می‌شود. این عمل بسیار حساس بوده و بهتر است توسط پزشکی حاذق و متخصص انجام شود. در صورت نیاز برای انجام لابیاپلاستی می‌توانید با مراجعه به مطب دکتر سونیا کاظم‌زاده و با دریافت مشاوره‌ از ایشان بهترین روش برای جوانسازی واژن را انتخاب کنید.

انواع روش‌های لابیاپلاستی، جراحی یا لیزر

لابیاپلاستی عموما با استفاده از دو روش جراحی و لیزر انجام می‌شود. بر اساس تشخیص پزشک و خواسته بیمار می‌توان هر یک از این دو روش برای عمل جوانسازی واژن استفاده کرد. لابیاپلاستی با استفاده از جراحی مرسوم‌ترین روش برای انجام این کار است. بر اساس تجربه سرشناس‌ترین جراحان زیبایی، لابیاپلاستی با جراحی بر اساس دو تکنیک trim و wedge صورت می‌گیرد. در روش trim لبه‌های لابیا به صورت گیره نگاه داشته و با برشی عمودی برداشته می‌شود و در ادامه نیز بخیه می‌خورد. این روش در یک ساعت و در بیهوشی موضعی صورت می‌گیرد. در روش wedge نیز با استفاده از برشی v شکل در جهت افقی در لبه‌های لابیا مینور، بافت مرکزی برداشته شده و دو بافت کناری به هم بخیه می‌خورند. در این نوع عمل زمانی بیشتری صرف می‌شود اما نتیجه نهایی به نسبت بهتر است.

روش دیگر برای انجام لابیا پلاستی استفاده از لیزر و RF است. لابیاپلاستی با لیزر روشی نوین است که دیگر نیازی به اتاق عمل، جراحی و دردسرهای بعد از آن را ندارد. تفاوت لابیاپلاستی با لیزر و جراحی لابیاپلاستی در مدت زمان انجام عمل، مراقبت‌های بعد عمل، دقیق‌تر بودن و کم خطر بودن عمل، عدم بیهوشی کامل در حین عمل و میزان بخیه کمتر در محل عمل است. روش لابیاپلاستی با لیزر عملی بسیار حساس بوده و به پزشکی متبحر نیاز دارد. دکتر سونیا کاظم‌زاده با تجربه بسیار در عمل لابیاپلاستی با لیزر و با تکیه بر تجارب خود به شما این آرامش را برای انجام عمل زیباسازی واژن می‌دهد.

لابیاپلاستی برای چه کسانی مناسب است

عمل لابیاپلاستی را بسیاری از افراد تنها عملی مربوط به زیبایی می‌دانند، در حالی که این موضوع یکی از کاربرد‌های این عمل است. بسیاری از بانوانی که دارای لابیا‌های بزرگ هستند دچار مشکلاتی در زندگی روزمره می‌شوند و لابیاپلاستی می‌تواند بخشی از مشکلات آنان در این رابطه را برطرف کند. لابیا بزرگ می‌تواند باعث بروز مشکلاتی مانند، خارش، سوزش و درد در ناحیه تناسلی شود و به فرد اجازه فعالیت‌هایی مانند دوچرخه سواری و یا پوشیدن شلوار و لباس زیر تنگ را ندهد، زیرا که با انجام این کارها قسمت لابیا دچار سوزش، کشیدگی و یا حتی عفونت واژن می‌شود.

به طور کل لابیاپلاستی یک عمل زیبایی است و همانند سایر جراحی‌های زیبایی مقاصد مشخصی را در پی دارد. این عمل برای ایجاد تقارن در لابیا، کوچک کردن آن و از بردن سیاهی در آن ناحیه موثر باشد. پیشنهاد می‌شود بانوانی که به تازگی زایمان داشته‌اند از این عمل برای جوان سازی واژن استفاده کنند.

لابیاپلاستی برای چه کسانی مناسب نیست؟

لابیاپلاستی را تمامی بانوان می‌توانند انجام دهند، اما ممکن است بعضی موارد اجازه انجام این عمل را به آنان ندهد. در مواردی مانند بارداری، داشتن بیماری‌های همچون زگیل تناسلی و عفونت‌های واژنی و همچنین محدودیت‌های سنی، بهتر است بانوان باردار در هیچ مرحله‌ای از بارداری خود دست به این عمل نزند زیرا که ممکن است در روند بارداری آنان تداخل ایجاد شده و یا حتی جان جنین به خطر بیفتد. در صورت داشتن بیماری‌های مربوط به آلت تناسلی نیز، انجام لابیاپلاستی می‌تواند موجب تشدید بیماری و یا توقف طی درمان آن شود. بانوان بالای 55 سال و زیر 20 سال به دو دلیل بهتر است لابیاپلاستی را انجام ندهد. در سن بالا امکان ترمیم پوست و بافت بدن کمتر شده و این موضوع می‌تواند در نتیجه عمل موثر باشد، در مورد بانوان زیر 20 سال نیز، به علت آن که بدن و قسمت تناسلی زنان تا این سن به رشد کامل نرسیده بهتر است قبل از این اتفاق لابیاپلاستی انجام نشده و در مسیر طبیعی شکل‌گیری بدن تداخلی وارد نشود.

مراقب‌های بعد از عمل لابیاپلاستی

 1. لابیاپلاستی نیز همانند بسیاری از جراحی‌های زیبایی مراقبت‌های مخصوص به خود را دارد.
 2. با این که این عمل نیاز به بستری بعد از جراحی ندارد، بهتر است پس از عمل از 3 تا 5 روز کمی در خانه استراحت کنید.
 3. احساس درد و تورم تا سه روز اول طبیعی است و با قرص مسکن و کمپرس یخ حل خواهد شد.
 4. بهتر است تا یک هفته از پوشیدن شلوار و لباس‌های زیر تنگ خودداری کنید.
 5. تا 24 ساعت پس از جراحی به حمام نروید.
 6. تا طی شدن کامل درمان امکان رفتن به استخر، وان و حمام‌های طولانی را ندارید.
 7. تمرینات ورزش که موجب فشار بر روی ناحیه تناسلی می‌شود مانند دوچرخه سواری ممنوع است.
 8. فعالیت جنسی نیز پس از 3 الی 4 هفته پس از جراحی ممکن است، زود تر این موعد و تشخیص پزشک مربوطه، ممکن است بخیه‌های عمل باز شده و نیاز به جراحی ترمیمی پیدا کند.

مزایا عمل لابیاپلاستی

با تمامی موضوعات گفته شده درباره عمل زیبایی لابیاپلاستی، این جراحی مزایا خاص به خود را نیز دارد. مزایایی مانند:

 • افزایش اعتماد به نفس و بهبود کیفیت رابطه جنسی
 • کم شدن برجستگی ناحیه تناسلی به هنگام پوشیدن لبای‌های تنگ
 • آسان شدن رعایت بهداشت در ناحیه تناسلی و به خصوص در قسمت لابیا
 • جلوگیری از ایجاد درد، کشیدگی و سوزش در واژن‌هایی با لابیا بزرگ
 • ایجاد حس جنسی بیشتر در کلتوریس

تمامی موارد گفته شده اگر با نظر و انجام پزشکی متخصص انجام گیرد، به راحتی اتفاق افتاده و نتیجه‌ای عالی را به شما می‌دهد. دکتر سونیا کاظم زاده به عنوان بهترین پزشک لابیاپلاستی در تهران با تکیه بر تجربه خود در انجام عمل‌های زیباسازی واژن، لابیاپلاستی و لابیاپلاستی با لیزر همراه با بهترین کادر و خدمات میزبان شما در مطب خود است. همچنین می توانید به منظور هماهنگی جهت مشاوره رایگان با سرکار خانم دکتر سونیا کاظم زاده به آدرس وبسایت : www.drkazemzadeh.com و یا تعیین وقت قبلی از طریق شماره تماس های زیر برای مراجعه به کلینیک اینتیما و مشاهده تصاویر نمونه عمل های زیبایی انجام شده بهترین تصمیم را بگیرید.

02122039952

02122056809

09201087088

 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha

پربازدیدترین ها