1478
بلیط هواپیما مشهد کیش را چارتری بخریم یا سیستمی؟

بلیط هواپیما مشهد کیش را چارتری بخریم یا سیستمی؟

1399/06/19 بازدید320

بلیط هواپیما مشهد کیش را چارتری بخریم یا سیستمی؟

مسیرهای پروازی مشهد به کیش به دلیل اهمیت مبدا و مقصد این مسیر از نظر توریستی، از پرترافیک ترین مسیرهای داخلی می باشد که پروازهای چارتری و سیستمی متعددی برای آن توسط ایرلاین های مختلف ارائه می گردد. یکی از رایج ترین سوالاتی که اغلب افراد با آن مواجه می باشند این است که، بلیط هواپیما مشهد کیش را چارتری بخریم یا سیستمی؟ این دو نوع پرواز چه تفاوت هایی با هم دارند و هر کدام در چه شرایطی گزینه بهتری برای تجربه سفری ارزان قیمت به شمار می روند؟ سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا24 در ادامه به این سوالات پاسخ خواهد داد.

بلیط چارتر مشهد کیش

در حالت کلی می توان بلیط های هواپیما را به دو گروه سیستمی و چارتری تقسیم نمود که با هم تفاوت های زیادی از نظر قیمت و شرایط استرداد دارند. از جمله تفاوت های این دو می توان به نحوه فروش بلیط اشاره نمود که بلیط سیستمی مستقیما توسط ایرلاین به فروش می رسد، اما پروازهای چارتر از شرکت های هواپیمایی به صورت کلی پیش خرید شده و با قوانین خاصی توسط چارترکننده ها به فروش میرسند. به چند دلیل مهم می توان گفت که خرید بلیط هواپیما چارتر در برخی از مواقع برای مسیر مشهد کیش گزینه مناسبی نخواهد بود که عبارتند از:

شرایط استرداد بلیط چارتر مشهد کیش

علیرغم برنامه ریزی های دقیقی که برای شروع سفر انجام میشود، به دلایل مختلف ممکن است تغییراتی در آن صورت گیرد و مجبور به کنسل کردن یا تغییر در برنامه خواهید شد. در این شرایط لازم است به منظور کاهش خسارت های مالی نسبت به استرداد بلیط اقدام گردد. یکی از بزرگترین محدودیت ها و معایب پروازهای چارتری، شرایط استرداد آنها می باشد که در اغلب مواقع این بلیط ها غیر قابل کنسلی می باشند. در مقابل، پروازهای سیستمی دارای قوانین مشخص و ثابتی برای استرداد بوده و هر ایرلاین با توجه به کلاس پروازی و مدت زمان باقی مانده تا پرواز درصد جریمه های مشخصی را برای کنسلی پرواز ارائه می دهند. لذا، در صورتیکه ممکن است برنامه سفرتان با تغییر مواجه گردد، بهتر است بلیط چارتر خریداری نکنید.

قیمت بلیط کودکان در پروازهای چارتر

از دیگر محدودیت های موجود در پروازهای چارتری که باعث میشود تا قیمت آنها در اغلب مواقع گران تر باشند ، قیمت بلیط کودکان است. بر اساس قوانین ارائه شده برای بلیط های سیستمی، نرخ بلیط کودکان ارزان تر از بزرگسالان محاسبه می گردد. این در حالیست که قیمت بلیط کودکان و بزرگسالان در پروازهای چارتر یکسان محاسبه می گردد. در نتیجه خرید بلیط چارتر برای سفرهای خانوادگی که کودکان همراهتان می باشند، بهتر است بلیط چارتر خریداری نکنید.

خرید بلیط سیستمی کیش مشهد

بلیط سیستمی دارای قوانین و شرایط استرداد و همچنین نرخ های تقریبا ثابتی می باشد و تغییر در قیمت بلیط آنها کمتر مشاهده می گردد. این بلیط ها مستقیما توسط ایرلاین ارائه شده و چند مزیت مهم نسبت به پروازهای چارتری دارند. با خرید بلیط هواپیما کیش مشهد از پروازهای سیستمی از چند مزیت مهم بهره مند خواهید شد که عبارتند از:

خرید بلیط هواپیما کیش مشهد از چند هفته قبل از پرواز

یکی از ویژگی ها و تفاوت های بلیط های سیستمی و چارتری در ثابت بودن نرخ بلیط آنها می باشد. به عبارت دیگر، قیمت بلیط چارتر در روز و ساعات مختلف سال با نوسان بسیار بالایی مواجه بوده و به همین دلیل امکان خرید بلیط آنها از چند هفته قبل از پرواز وجود ندارد. با خرید بلیط سیستمی می توان قبل از تکمیل شدن ظرفیت پرواز بلیط را رزرو نمود و با خیال آسوده برای سایر مقدمات سفر برنامه ریزی کرد.

انتخاب شماره صندلی هواپیما

این قابلیت تنها در پروازهای سیستمی ارائه شده توسط ایرلاین ماهان وجود داشته و پروازهای چارتر آن فاقد این امکان می باشند. به عبارت دیگر، بعد از خرید بلیط هواپیما کیش مشهد از پروازهای سیستمی ماهان و تنها تا 90 دقیقه قبل از پرواز می توان به صورت دلخواه صندلی مورد نظر را انتخاب نمود.

خرید بلیط ارزان هواپیما مشهد کیش

علیرغم محدودیت های موجود در هر یک از انواع بلیط های سیستمی و چارتری، می توان با در نظر گرفتن چند نکته مهم در نهایت هر یک از این بلیط ها را با قیمت مناسب و شرایط بهتر خریداری نمود. از جمله مواردی که لازم است برای خرید بلیط ارزان هواپیما کیش مشهد و بالعکس در نظر داشت می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

  • در صورت اطمینان از برنامه پرواز می توانید با خرید بلیط های لحظه آخری چارتری در هزینه های سفر صرفه جویی بسیار بالایی را انجام دهید. این بلیط ها غیر قابل استرداد بوده اما از نظر قیمت تفاوت زیادی با سایر بلیط ها داشته و ارزان تر می باشند.
  • در سفرهایی که سن همسفرهایتان بالاتر از 12 سال می باشند، خرید بلیط چارتر می تواند گزینه مناسبی به شمار رود.
  • برای خرید بلیط سیستمی ارزان قیمت، کافیست نرخ ها را در ایرلاین های مختلف با هم مقایسه نمایید.
  • در تعطیلات نوروز که تقاضا برای سفر به کیش با رشد زیادی مواجه می گردد، نرخ پروازهای چارتر ممکن است گران تر از سیستمی باشند. در این شرایط بهتر است قبل از خرید بلیط قیمت ها را با هم مقایسه نمایید.
  • برای خرید بلیط هواپیما حتما سایت های معتبر را انتخاب کنید. با توجه به تفاوت هایی که در قیمت بلیط های چارتر وجود دارد، سایت معتبر، پروازهای چارترکننده های بیشتری را پوشش داده و شرایط را برای خرید بلیط ارزان تر فراهم خوهند نمود.

خرید بلیط هواپیما مشهد کیش رسپینا24

رسپینا24 از سامانه های جامع در ارائه خدمات مختلف از قبیل خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی، بلیط اتوبوس، قطار داخلی و خارجی و رزرو هتل و تور داخلی و خارجی می باشد که پروازهای اغلب چارترکننده ها را پوشش می دهد. با انتخاب این سامانه پشتیبانی 24 ساعته ارائه شده و تمام پروازهای چارتر و سیستمی به صورت آنلاین قابل استرداد می باشند. لازم به ذکر است که تمام سرویس های این مجموعه از طریق اپلیکیشن اندروید و ios نیز قابل ارائه بوده و همگی دارای پشتیبانی 24 ساعته و استرداد آنلاین می باشند. با رسپینا24 روی زمین نمی مانید...

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha