1478
ظروف چدنی مانند قابلمه چدن، مناسب ترین انتخاب برای یک آشپزی سالم

ظروف چدنی مانند قابلمه چدن، مناسب ترین انتخاب برای یک آشپزی سالم

1399/03/07 بازدید1282

توجه به تغذیه سالم و سلامت خانواده ها از موضوعات مهمی است که بسیاری از افراد به آن توجه می کنند. یکی از عوامل تاثیرگذار در داشتن یک آشپزی سالم، استفاده از ظروف مناسب برای آشپزی است. ظروف در فرایند  آشپزی تاثیر گذار هستند مانند قابلمه چدن  و می تواند به شما در داشتن یک رژیم غذایی سالم کمک کنند.

انواع مختلفی از ظروف پخت و پز در بازار وجود دارد که در حال حاضر ظروف چدنی، بهترین رتبه را در میان آنها دارد.

علت این امر علاوه بر قابلیت این ظروف برای حفظ ویتامین ها و املاح معدنی مواد غذایی و حفظ عطر و طعم غذا، به امکان آشپزی با روغن کم و یا حتی بدون روغن در ظروف چدنی نیز مربوط می شود.

 در حال حاضر اشکال و برندهای مختلفی از ظروف چدنی در حال عرضه در بازار هستند، که  تعداد قابل توجهی از آن ها استاندارد نبوده و یا اصلا چدن نیستند. یافتن ظروف چدن اصل و استاندارد در بازار کار ساده ای نیست.

اما چگونه بایستی این کار را انجام دهیم؟

ساده ترین روش برای شناسایی این ظروف استفاده از آهن ربا و همچنین توجه به وزن آن هاست. ظروف چدنی اصل به راحتی توسط آهن ربا جذب شده و همچنین وزن سنگین تری نسبت به سایر ظروف دارند.

نکته ی مهم دیگری که بایستی در هنگام خرید از سایت نالینو این ظروف به آن توجه داشته باشید، داشتن نشان استاندارد و نیز ضمانت نامه اصالت کالاست. تنها ظروف چدنی ای می تواند سلامت افراد را تامین کند که دارای ترکیبات استاندارد بوده و پس از بررسی های لازم در آزمایشگاه های سنجش کیفی، موفق به کسب نشان استاندارد شده باشد.

نکته ی پایانی که برای بسیاری از طرفداران این ظروف بسیار مهم است، امکان آشپزی بدون روغن با ظروف چدنی است، تعداد محدودی از ظروف با کیفیت و چدنی، دارای پوشش دیسکاور نچسب بوده و علاوه بر حفظ ارزش مواد غذایی، مانع از چسبیدن مواد غذایی به ظرف نیز می شود. همچنین به دلیل مقاومت بالای چدن، می توان از این ظروف بر روی اجاق گاز، آتش هیزم و همچنین در داخل فر استفاده نمود.

علاوه بر قابلمه هایی در سایز های مختلف، تابه های استیک چدنی و همچنین تابه های دو طرفه که امروز با نام و نشان استاندارد در بازار عرضه می شوند، به دلیل امکان آشپزی بدون روغن، به عنوان ظروف پخت و پز رژیمی شناخته شده و یکی از پر طرفدارترین و کاربردی ترین ظروف چدنی به شمار می روند.

 

 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha