2109
احتمال مبتلا شدن زنان باردار به کرونا در چه ماهی است؟

احتمال مبتلا شدن زنان باردار به کرونا در چه ماهی است؟

1398/12/17 بازدید6290
«مطالعات انجام شده بر تعداد معدود زنان باردار مبتلا نشان می دهد که احتمال درگیری با بیماری کرونا کووید ۱۹ بیشتر در سه ماه سوم بارداری است.»
دکترسولماز پیری متخصص زنان و زایمان با بیان این مطلب وبا اشاره به اینکه منبع اطلاعات ما در مورد بیماری کرونا کووید ۱۹ برزنان باردار بر اساس مطالعات محدودی در چین است، گفت:« مطالعات انجام شده بر تعداد معدود زنان باردار مبتلا نشان می دهد که احتمال درگیری با بیماری کرونا کووید ۱۹ بیشتر در سه ماه سوم بارداری است. زنان باردار به نسبت جمعیت عادی به صورت فیزولوژیک دچار تضعیف سیستم ایمنی هستند و به همین علت احتمالاً حساسیت زنان باردار به این عفونت نسبت به جمعیت غیرباردار افزایش می یابد احتمال فوت در اثر کرونا کووید ۱۹ در زنان باردار هم وجود دارد و لازم است اقدامات احتیاطی با دقت بیشتری برای زنان باردار انجام شود. به علت بزرگ شدن رحم و فشار آن بر ریه ظرفیت ریوی زنان باردار کاهش می یابد به همین دلیل بیماری های تنفسی در بارداری خوب تحمل نمی شود؛ اگر زن باردار دچار تنگی نفس شود باید سریع تر به پزشک مراجعه کند و تحت درمان قرار بگیرد.»
بیشتر بخوانید ویروس کرونا با زنان باردار چه می کند؟
 

ایا این بیماری از مادر به جنین منتقل می شود؟

این متخصص زنان و زایمان با تاکید بر رعایت نکات پیشگیرانه توسط زنان باردار به مهر گفت:« رعایت فاصله بهداشتی به طور ایده آل دومتر می تواند در پیشگیری از این بیماری موثر باشد. البته نمونه های مایع آمنیوتیکی زنان مبتلا به کرونا کووید ۱۹ در مطالعات مذکور به این ویروس آلوده نبوده است و این بیماری از مادر به جنین منتقل نشده است. همچنین تاکنون انتقال ویروس کرونا در شیر مادر اثبات نشده است.» بیشتر بخوانید مادران باردار و شیرده در مورد کرونا نگران باشند؟
پیری با بیان اینکه لازم است نکوزاد مادر مبتلا به کرونا کووید ۱۹ پس از تولد در اتاق جداگانه ای مراقبت شود، گفت:«تاکنون وجود ویروس در شیر مادر اثبات نشده است ولی ابتلا نوزاد حین شیردهی به دلیل رعایت نکردن روش های بهداشتی عطسه و سرفه توسط مادر ممکن است رخ بدهد. بنابراین باید احتیاط های بسیار دقیق نظیر شستشو دست ها و سینه با آب و صابون قبل و بعد از شیردهی و استفاده بهداشتی از ماسک در موقع شیردهی انجام شود.»
این متخصص زنان و زایمان با تاکید استفاده مادر مبتلا به کرونا کووید ۱۹ به استفاده از ماسک در موقع شیردهی به نوزاد گفت: «با شستشو مداوم دست و پستان و استریل لوازم دوشیدن شیر می توان از ابتلا نوزاد به این بیماری جلوگیری کرد.»

پربازدیدترین ها

6 مدل دستبند طلا به روز در سال 1401

نوشته

1 هفته پیش
|
47821 بازدید

ایران قطب درمان ناباروری خاورمیانه

ریپورتاژ

6 روز پیش
|
7370 بازدید

۷ فایده خوردن آب گرم

ترجمه

1 هفته پیش
|
15021 بازدید