1644
اگر مادرتان را دوست دارید، روز مادر این هدیه‌ها را نخرید!

اگر مادرتان را دوست دارید، روز مادر این هدیه‌ها را نخرید!

1398/11/23 بازدید21954
هدیه گرفتن برای مادر کار شیرینی است به شرط اینکه بدانید باید سراغ چه چیزهایی بروید! خیلی‌ها فکر می‌کنند با خرید لوازم خانه علاقه‌شان را نشان می‌دهند؛ اما باید خیلی مراقب باشند تا مبادا این خرید، مادرشان را ناراحت کند. اگر مادرتان خیلی وقت است قصد خرید وسیله‌ای برای خانه را دارد و مطمئن هستید از دیدنش خوشحال می‌شود، مشکلی وجود ندارد. مشکل زمانی پیش می‌آید که از این قضیه مطمئن نباشید و مادرتان هم پیش خودش فکر کند فرزندم من را شبیه کار خانه می‌بیند! با اینکه هدیه های بی نظیری برای روز مادر می‌توانید بخرید، اما در این مطلب کادوهای ممنوع برای روز مادر را مرور می‌کنیم.

خرید وسایل خانه ممنوع!

بهتر است بدانید جاروبرقی، جارو دستی، جارو شارژی و انواع و اقسام دیگر جارو و همچنین قابلمه، ظرف و ظروف، تلویزیون، فرش و ... لوازم مخصوص مادرتان نیست و همه از آنها استفاده می‌کنند مگر اینکه مادرتان مدت‌هاست که دوست دارد آن وسیله را داشته باشد ولی امکان خریدش را ندارد.

هدیه روز مادر

کلاس عجیب غریب ثبت نام نکنید

این را حواستان باشد که کلاس پیلاتس، زبان، موسیقی، مجسمه‌سازی و ... که خودتان به آنها علاقه دارید، حتما قرار نیست مورد علاقه مادرتان هم نیست. او شاید یک کلاس گلدوزی یا یوگا را به همه این کلاس‌هایی که شما در آنها شرکت می‌کنید، ترجیح دهد. بنابراین حتی اگر قرار است هدیه روز مادر شرکت در یک کلاس باشد باید بدانید چه کلاسی، تا هم او و هم خودتان از این هدیه راضی باشید.

برای خریدن موبایل احتیاط کنید

به طور کلی باید برای خرید روز مادر سلیقه مادرتان را به خوبی بشناسید. قرار نیست چیزی که شما دوست دارید او هم دوست داشته باشد. اگر می‌خواهید برای روز مادر یک موبایل هدیه دهید به این موضوع دقت کنید که او موبایل بزرگی که خوش دست نباشد را می‌تواند استفاده کند یا نه! به صرف اینکه فلان مدل گوشی فلان امکانات را دارد، سراغ آن نروید. شاید مادرتان اصلا نیازی به داشتن موبایل با دوربین 12 مگاپیکسل نداشته باشد.

موبایل به عنوان هدیه روز مادر

برای خرید کیف همه جوانب را در نظر بگیرید

کیف یک گزینه خوب برای هدیه روز مادر است اما به شرط آنکه باز هم سلیقه خودتان را در آن دخیل نکنید. کیف‌های دستی با فرم و مدل و وزن دلخواه خودتان فقط به خاطر اینکه مد روز است حتما مناسب مادرتان نیست. شاید کیف‌های بدون زیپ و جیب را مادرتان خیلی دوست ندارند.

عینک آفتابی گزینه مناسبی نیست

خرید عینک آفتابی برای روز مادر بدون حضور مادرتان اصلا ایده مناسبی نیست. حتما می‌دانید که فرم عینک بسیار وابسته به فرم صورت است و کاملا مرتبط با چهره مادرتان باید باشد و باید در حضور خودش اقدام به خرید کنید تا انتخاب درستی داشته باشید.

عینک آفتابی

عینک مطالعه شماره دار آسیب زاست

درست است که مادرتان پیرچشمی گرفته و کارهای ظریفی مانند گلدوزی و خیاطی انجام می‌دهد و نیاز به عینک مطالعه دارد اما همه اینها دلیل موجهی برای اینکه شما از کنار خیابان عینک مطالعه شماره دار برایش بخرید نیست.

دگمه برای کت و شلوار نخرید

هر هدیه‌ای که برای روز مادر می‌خواهید برای مادرتان بخرید حواستان باشد جوری نباشد که مجبور شود دنبال بقیه تکه‌های آن در خیابان‌ها سرگردان شود. مثلا روسری یا شالی که ست آن را ندارد، برایش نخرید یا یک دست بشقاب سوپ خوری نخرید که مجبور باشد برای پلوخوری و کاسه و دیسش خیابانها را بگردد.

به سنگینی هدیه توجه کنید

اگر پیش خودتان به این نتیجه رسیده‌اید که برای هدیه روز مادر گلدان بگیرید، فکر نکنید باید بزرگترین گلدانی که در بازار گل است را برایش بخرید. گل و گیاه با گلدان‌های سنگین که جابه‌جایی‌شان برای مادر سخت باشد، گزینه مناسبی نیست. اگر خواستید چنین خریدی بکنید زیرگلدانی چرخدار یادتان نرود!

خرید گلدان گل برای هدیه روز مادر

برای اولین بار برایش کرم دور چشم نخرید

هر هدیه‌ای برای روز مادر که حامل این پیام باشد که او پیر شده و آن هدیه می‌تواند برای روزهای پیری و کندی او موثر باشد را از گزینه‌های خریدتان حذف کنید. شما نباید اولین فردی باشید که برایش کرم دورچشم، عصا، سمعک و ... می‌خرید.

مد روز را فراموش کنید

اگر می‌خواهید برایش عطر بخرید، حتما دنبال عطر جدید و به روز و مد نباشید. گاهی اوقات دقت به نوستالژی‌ها می‌تواند مادرتان را ذوق زده و خوشحال کند. مثلا شاید بد نباشد سراغ عطرهای چارلی، کلوئه، مگنولیا و ... بروید و یاد ایام خوش را برایش زنده کنید.   

ارسال نظر شما

login captcha

لباس زیر چی؟ من خریدم اما دوستم گفت که اصلا کار خوبی نکردم 

@mehre_madari

همه ش بستگی به سلیقه و خواسته مادر شما داره این مورد. اگه چون از علاقه ش به نوع خاصی از این نوع لباسها خبر داشتین یا کلا می دونین دوست دارن ایشان و استفاده هم می کنند خب نباید مساله ای داشته باشه.خود شما مثلا دوست دارین کادو بگیرین؟ من که دوست دارم چون هم چند بار از مادرم کادو گرفتم و همشون هم خوشگل بودن و هم جنسشون از اونایی که خودم خریده بودم بهتر بود!!!

مقاله ی جالبی بود

اتفاقا تو این دوسه روزه که دوستان تاپیک میزدن و در مورد کادو میپرسیدن من میگفتم اصلا لوازم خونه و دکوری مناسب هدیه دادن به یه خانم نیست

باید یه چیز شخصی خرید که صرفا خودشون استفاده کنن 

کاملا درسته. در مورد مادر من که صدق می کنه.

خستع نباشید؛ اما چطور انقدر مادر رو در جایگاه غریب قرار دادید؟؟ عجیبه ؛ مادر انقدر بزرگواره که اصلا به مواری که ذکر کردید توجه نمیکنه و فقط از محبت بچه هاش پر از نشاط و لذت میشه ؛

رابطه مادر و بچه ها آسمونیه ؛ با این پیشنهادات سطح پایین بی‌ارزشش نکنید 

@ماندگار**

مادر هم آدمه عزیزم. بچه‌هاش رو دوست داره ولی دوست نداره به عنوان کلفت خونه نگاهش کنن و براش جارو بخرن! روز مادره، روز آشپزخونه یا روز نظافت نیست که براشون قابلمه و جارو بخریم!

من که  با چشمام دیدم مامانم از کادوی وسیله خونه ناراحت می‌شه! در عوض وسایل شخصی به شدت خوشحالش می‌کنه.

@فرزاناجون

تایید میشه فرزاناجون.آخه نه اینکه قدردان لطف و محبت بچه هاشون نباشند، نه اما خب حس خوبی هم منتقل نمی کنه. راستش خودم هم اصلا هدیه دادن لوازم و وسایل مثل جاروبرقی و ظرف و ظروف رو اصلا نمی پسندم چون چیزهایی که برای همه اعضای خانواده ست  و مورد استفاده همه در کل و به هر حال به نظر من البته اصلا حتی در حد یک کادو تولد هم مناسب نیست هدیه دادن این جور چیزها به مادر برای روز مادر مگر اینکه اصلا یه حالت خاصی باشه.

@ماندگار**

مادر جدا از نقش مادری شخصیت مستقلی از خونواده و فرزندانش به عنوان یه زن و نه مادر داره. بهتره چیزی براش بگیریم یا حسی بهش بدیم که یادش باشه چه کسی هست و به درد بعد فراموش شدش بخوره. اینقدر مادرا مشغول فرزند و خونواده و از خودگذشتگی هستن که خودشون به دست خودشون اون جنبه مستقل شخصیتشون رو فراموش میکنن ،ولی ما چقد حواسمون هست؟شاید به رو نیارن و خوشحال بشن اما ما باید حواسمون جمع باشه

مطلب خوبی بود مرسی