2109
بهترین زمان نزدیکی بعد از سقط جنین

بهترین زمان نزدیکی بعد از سقط جنین

1398/06/11 بازدید14998
چه زمانی بعد از سقط میتوانم نزدیکی کنم؟ اصلا چرا جنینم سقط شد؟ چه زمانی پریود می شوم؟ آیا بعد از سقط سونوگرافی و معاینه لازم است؟ چه مراقبت‌هایی بعد از سقط لازم است؟ همه اینها سوالاتی است که ذهن زنان را بعد از سقط به خود درگیر می کند که دکتر مرجان قاجار متخصص زنان و زایمان و نازایی به همه این سوالات پاسخ می‌دهد.

علت سقط جنین در سه ماهه اول بارداری

به گفته دکتر قاجار اولین چیزی که در سونوگرافی بارداری در رحم دیده میشود کیسه یا ساک بارداری است و بعد کیسه زرد و بعد جنین دیده خواهد شد. وقتی سایز ساک بارداری 8 میلی متر باشد باید کیسه زرده دیده شود و وقتی 16 میلی متر شد باید جنین دیده شود در غیر این صورت بارداری پوچ است و کیسه خالی رویت خواهد شد و سقط لازم است. قلب جنین در هفته 6 باید با سونوگرافی از روی شکم دیده شود. در غیر اینصورت بارداری باید سقط شود. همچنین شایع‌ترین علت هم برای بارداری پوچ وهم برای عدم کارکردن قلب جنین اختلال ژنتیکی در نطفه است، همچنین در مواردی جنین تشکیل شده و قلب نیز میزند اما زیر 20هفته درد و خونریزی شروع می‌شود و سپس سقط صورت میگیرد. سقط جنین برخلاف تصور عموم ارتباطی به کارکردن، پله بالا پایین کردن، نزدیکی، ترسیدن، ویار و ... ندارد. اغلب علت سقط اشکال ژنتیک در جنین است. کشیدن سیگار و قلیان، مصرف الکل و برخی مواد مخدر و کافئین دار و همچنین بعضی از عفونت‌ها از فاکتورهای محیطی موثر بر سقط جنین هستند.

سقط جنین در ماه های اولیه بارداری

زمان اولین رابطه جنسی بعد از سقط جنین

دکتر قاجار با اشاره به اینکه باید حتما بعد از سقط جنین معاینه لگنی و سونوگرافی صورت بگیرد به نی نی سایت گفت: زمان اولین رابطه جنسی بعد از سقط جنین معمولا بعد از متوقف شدن خونریزی است، یعنی حدود دو هفته بعد از سقط، زیرا در طول این مدت دهانه رحم باز و احتمال ابتلا به عفونت بیشتر است پس اصلا نباید در این دوران هیچگونه رابطه جنسی داشت.

زمان پریود بعد از سقط جنین

به گفته دکتر قاجار زمان پریود بعد از سقط جنین قابل پیش بینی نیست، ممکن است درست در تاریخ همیشگی فرد پریود شود یا یک روز دیگر همچنین تا ۴۰ روز لکه بینی بعد از سقط طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد.

مراقبت‌های بعد از سقط جنین

  • بعد از سقط جنین آب زیاد بنوشید. دو روز استراحت کنید. غذاهای سالم و حاوی مواد مغذی بخورید. قرص هایی که پزشک تجویز کرده است را مصرف کنید.
  • تا دو هفته ورزش نکنید و وسایل سنگین بلند نکنید.

مراقبت های بعد از سقط جنین

زمان اقدام به بارداری بعد از سقط

نگرانی بابت وقوع سقط دوباره در بارداری بعدی امری قابل درک است ولی بنابر نظر دکتر مرجان قاجار متخصص زنان یک سقط ناخواسته جنین لزوماً علامتی برای وجود مشکل در مادر یا پدر تلقی نمی‌‌شود همچنین بعد از سقط حداقل سه چرخه کامل قاعدگی استراحت لازم است. بهتر است قبل از اقدام برای بارداری با پزشک خود مشورت کنید تا شرایط روحی و فیزیکی شما به دقت بررسی شود.

شرایط روحی مادر بعد از سقط ناخواسته

از دست دادن ناخواسته جنین طی بارداری واقعه ای تلخ و دردناک است، همچنین گاهی زندگی فردا را مختل می‌کند و تاثیرات زیادی بر روحیه‌اش می‌گذارد، افراد پس از این اتفاق طیف وسیعی از احساسات را تجربه می‌کنند و گاهی استرس و فشار روحی و روانی زیادی را متحمل می‌شوند. بهتر است برای بهبودی و برگشتن به حالت عادی به خودتان زمان دهید البته حمایت همسر وخانواده در این دوران بسیار کمک کننده است و فراموش نکنید که شما هنوز شانس این را دارید که در آینده صاحب فرزندی سالم شوید.

ارسال نظر شما

login captcha

من حدود یک هفته سقط کردم. 😔 واسه بارِ.‌‌...

امیدوارم هیچ کس، هیچ کس تجربه نکنه...🤲

امیدوارم روزی برسه که بیام اینجا و کامنت بذارم که خدا دل منو هم شاد کرد و فرشته من سالم و سلامت تو بغلمه🤲

من پارسال همین حدودا تو هفته ۲۱ پسرمو از دست دادم،شش ماه بعدش بازم لطف خدا شامل حالم شد و باردار شدم الانم هفته ۳۵ بارداری هستم اون شش ماه بعد سقطم بارها تا مرز جنون رفتم از عالم و آدم بدم میومد از دیدن هر زن بارداری حالم بد میشد اما خیلیییی صبوری کردم و بخودم آرامش دادم همدلی همسرمم خیلی کمکم کرد به شرایط عادی برگردم و بعد از بارداری مجددم دلم واقعا آروم شد الانم که بیصبرانه منتظر فرشته کوچولومون هستیم خداروشکر زندگی آروم شده

ولی با همه اینها من به همسرم میگم تا روزی که بمیرم نمیتونم اون بچه رو فراموش کنم هیچوقتتتتت بخصوص که بچه من در اثر اذیتای یک نفر و فشار روحی که بهم وارد کرد از بین رفت

ایشالا هیچکس جنینشو از دست نده اگرم داد خیلی زود خدا دلشو شاد کنه

در آخر هم بگم خدا خیلییییی مهربونتر از اونیه که ما ازش میدونیم


1873
2118

پربازدیدترین ها

به دنیا آوردن دوقلوها

ترجمه

2 هفته پیش
|
11789 بازدید

نارسایی قلبی در کودکان

ترجمه

1 هفته پیش
|
3985 بازدید