1342
آخر هفته در دزفول، قزوین و تهران

آخر هفته در دزفول، قزوین و تهران

2 هفته پیش بازدید1841
خاطرات شیرین و دلنشین گذشته همیشه گوشه ذهن ما جا خوش می‌کنند. تصاویری از گردش و سرگرمی‌های ما چه در دوران کودکی و چه روزگار جوانی که هر از گاهی مقابل چشم ما صف می‌بندند شوق و انگیزمان را برای ساختن روزهای شادتر و بهتر دو چندان می‌کند.پس اگر می‌خواهید از همین روزهای پیش رو هم خاطرات شیرینی بسازید برای تفریح و گردش‌های دسته جمعی دوستانه آستین بالا بزنید و آماده شوید. این آخر هفته هم بهترین‌ها و دیدنی‌ترین‌ها میزبان شما هستند تا یک تابستان شاد و متفاوت را در کنار هم تجربه کنید.

گنج تماشا کنید / آخر هفته در موزه خوشنویسی در قزوین

دلدادگان بی‌اندازه‌ی هنر خوشنویسی حتما از این پیشنهاد استقبال خواهند کرد چرا که تعداد زیادی از آثار خوشنویسی استادان بزرگ خوشنویسی ایران در موزه دائمی خوشنویسی قزوین به نمایش درآمده است.جایی پر از آثار بزرگانی مانند ميرعماد قزوينی،درويش عبدالمجيد،مالک ديلمی،وصال شيرازی،زين‌العابدين قزوينی و ... که به عنوان هنر ناب ایرانی در کاخ چهلستون قرار دارد. قزوین به عنوان مهد خوشنویسی ایران موزه خوشنویسی که یکی از زیباترین موزه‌های قزوین است را در خود جای داده که باید این مجموعه دیدنی را همراه دیگر گردشگران داخلی و خارجی از نزدیک ببینید.برای تماشای این گنج گرانبها از هنر خوشنویسی ایران باید به مرکز شهر قزوین و در نهایت به سبزه میدان و کاخ و موزه چهلستون بروید که آخر هفته بهترین فرصت است.

یک نمایش کودکانه و دیدنی / آخر هفته با تماشای نمایش دزد لالایی‌ها در تهران

اگر بچه‌های شما هم از تاریکی می‌ترسند و یا چیزهای کوچکی باعث ترس‌های بزرگ در آن‌ها می‌شود و یا از طرفی دیگر نسبت به خواهر و برادر کوچکترشان حس حسادت دارند این نمایش را از دست ندهید.نمایشی شاد و آموزنده برای کودکان،نوجوان و حتی خانواده‌های آنها که یک آخر هفته متفاوت را سپری کنند. طراح و کارگردان این نمایش آرش شریف زاده است که این روزها نمایش کودک « دزد لالایی‌ها » را به روی صحنه دارد. در این نمایش که راوی و نوازنده آن عروسک‌های پشه، مگس و مورچه هستند با یک داستان شنیدنی و عروسک دیدنی یک آخر هفته دوست داشتنی برای بچه‌ها می‌سازد. این نمایش در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در تالار هنر واقع در خیابان مفتح جنوبی، خیابان ورزنده به روی صحنه خواهد رفت.

جادو می‌شوید / آخر هفته در کنار آبشار شوی دزفول

آخر هفته‌ها و روزهای تعطیل وسوسه‌ی رسیدن به منظره‌ای دیدنی و لذت بردن از آرامش،شما را به دل طبیعت خواهد برد.جایی که خاطراتی تازه در ذهنتان حک کند.پس این آخر هفته به اهالی شهرهای جنوبی پیشنهاد می‌کنیم دل به طبیعت بسپارید تا به آبشار شِوی یکی از منحصر به فردترین آبشارهای خاورمیانه برسید.بهشتی که در این تابستان گرم،نوای آب و وزش نسیم خنک در چشم بر هم زدنی آرامش را جایگزین تمام خستگیتان می‌کند. در پایین آبشار هم حوضچه‌ای وجود دارد که به دلیل عمق مناسب و موقعیت خوبش می‌توانید در آن شنا کنید.گشت و گذار در طبیعت اطراف را هم از دست ندهید چون می‌توانید مناظر تازه‌ای را کشف کنید و آنها را با عکاسی به خاطر بسپارید.برای رسیدن به این آبشار مسیر خود را از دزفول آغاز کنید و به سمت منطقه‌ شهیون به راه بیفتید تا به روستای سرتنگ برسید.از سرتنگ تا آبشار یک تا دو ساعت کوهنوردی ساده‌ در پیش دارید و در نهایت منظره دیدنی آبشار شوی که پیش روی شما قرار می‌گیرد.

تماشای یک خاطره از عصر سلجوقی / آخر هفته در برج طغرل شهر ری

آخر هفته‌ها که گاهی امکان سفر به جایی دورتر از محل زندگی خود را نداریم، بد نیست از این فرصت پیش آمده استفاده کنیم و به بازدید از برجی متعلق به عصر سلجوقی در نزدیکی تهران بروید. نکته جالب این برج پژواک صداست یعنی اگر در مرکز فضای داخلی برج بایستید و سخن بگویید، صدا طوری پخش می‌شود که گویی چندین میکروفون در مقابل شما قرار دارد. از ویژگی‌های دیگر برج طغرل این است که این بنا در گذشته راهنمای مسافران بوده که از دور مسافر با دیدن آتشی که بر بالای آن روشن میشد مسیر خود را پیدا می کردند. تجربه بازدید از این برج را از دست ندهید و آخر هفته به سمت شهرری. خیابان ابن بابویه. روبروی سردر شرقی قبرس ابن بابویه بروید.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha