1420
آخر هفته در رشت، خوزستان، بندرعباس و تهران

آخر هفته در رشت، خوزستان، بندرعباس و تهران

1398/05/02 بازدید1726
دومین ماه از فصل داغ و رنگارنگ تابستان از راه رسید.فصلی که تمام خاطرات کودکی ما از آن چیزی جز خنده و شادی نیست. روزهایی که سراسر تفریح و بازی بود و اشتیاق به آن تمامی نداشت. پس برای اینکه هم خودتان خاطرات را مرور کنید و هم بچه‌ها یک تابستان عالی و متفاوت را تجربه کنند این آخر هفته‌ها را بهانه کنید و بهترین برنامه‌ها را برای خانواده تدارک ببینید.بزرگترها عاشق طبیعت و کوچکترها موافق تفریحات هیجان انگیز هستند پس مرداد ماه را طوفانی آغاز کنید و در کنار هم یک بغل خاطره بسازید و عکس ثبت کنید.

به دیدن هند بروید / آخر هفته تفریح در معبد هندوها در بندرعباس

باید بسیار دیدنی باشد. داستان از این قرار است که هندوهای تاجر ساکن در بندرعباس حدود 110 سال قبل دست به خرید زمین و ساختن معبد برای اجرای مراسم عبدیشان زدند.جایی که مجسمه‌های نام آشنایی مانند برهما، شیوا وشینو هم در آن قرار گرفت و سال‌ها پرستشگاه هندوهای مهاجر بود. در این معبد سازه‌های دیدنی و نقاشی‌های مذهبی تماشایی به چشم می‌خورد که حتما دیدن آن شما را به وجد می‌آورد. این معبد که یکی از آثار تاریخی بندرعباس به شمار می‌رود از نظر معماری با تمامی گنبدهای ایران متفاوت است و درست به همین دلیل به اهالی خونگرم جنوب ایران و یا مسافران این شهر قشنگ پیشنهاد می‌کنیم آخر هفته سری به این معبد تاریخی بزنند و سرزمین هند و اعتقادات مردمان آن را در ابعاد کوچکتر ببیند. معبد هندوها در مرکز شهر، خیابان امام خمینی، روبروی بازار روز قرار دارد.

یک جشن برای بچه‌ها / آخرهفته در جنگ شادی عمو فیتیله در رشت

این روزها هم شمالی‌ها خوشحال هستند و هم مسافران شهر گیلان چون قرار است یکی از محبوب‌ترین عموها یک جشن شاد برای آنها برگزار کند.این جشن رده سنی ندارد اما بچه‌ها را بیشتر از همه خوشحال می‌کند. محمد مسلمی همان عمو فیتیله محبوب با کلی شعر، داستان و آوازهای شاد این پنج شنبه سوم مرداد در سالن شهدای نیروی انتظامی شهر رشت میزبان شما خواهد بود. البته حسن کچل معروف و مبارک هم در این جشن بر روی صحنه حضور خواهند داشت پس اگر می‌خواهید برای بچه‌ها یک آخر هفته به یادماندنی بسازید برای حضور در جنگ شادمانه کودک « عمو فیتیله » بشتابید.

به بهشت گمشده بروید / آخر هفته در دشت شیمبار خوزستان

یک مقصد بکر و تماشایی برای گذراندن یک آخر هفته بی نظیر در کنار خانواده یا دوستان که در دامنه کوه دلا قرار دارد و احاطه شده با چشمه‌های متعدد، آبشارهای زیبا، شط شیمبار و جنگل‌های پوشیده از درختان بلوط و بادام است. اگر این آخر هفته دلتان برای یک طبیعت گردی دلچسب تنگ شده حتما برای رفتن به دشت شیمبار برنامه ریزی کنید. چشمه‌های زیادی که در گوشه و کنار این دشت دیدنی وجود دارند که تنفس شما را تازه و روحتان را نوازش می‌کند. لمس صنایع دستی مثل دسته‌بافته‌های گلیم و قالی،لباس‌‌های محلی، چوقابافی از نزدیک و چشیدن فرآورده‌های دامی مثل پنیر، کره و روغن محلی، کشک، عسل، قارا و نان تیری حس بسیار خوشایندی خواهد داشت. این آخر هفته مسير جدید مسجد سليمان به شهركرد است برای رسیدن به دشت شیمبار پیش بگیرید و از طبیعت گردی لذت ببرید.

میخکوب شوید / آخر هفته در افتتاحیه سیرک بین المللی در برج میلاد تهران

شما به غول صنعت تفریح جهان دعوت شده‌اید.جایی که چشم‌ها خیره به غوغای شعبده،رنگ،نور و موسیقی می‌شود و شما می‌توانید فارغ از تمام نگرانی‌ها در کنار فوق ستاره‌های هنر سیرک شبی پر از فریاد،خنده و هیجان را تجربه کنید.در افتتاحیه سیرک برج میلاد در یک برنامه 2 ساعته قرار است با دیدن نمایش‌های هیجان‌انگیز موتورسواری در کره مرگ میخکوب شوید،با حرکات زیبای آکروباتیک به وجد بیایید و با شعبده بازی و نمایش دلقک‌ها از ته دل بخندید. آیا آماده تجربه این همه هیجان هستید؟ پس این آخر هفته همراه خانواده و دوستان به تماشای این سیرک شگفت انگیز با هنرنمایی هنرمندانی از سراسر دنیا بروید و تا مدت‌ها از خاطره این شب فراموش نشدنی لذت ببرید.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha