1242
شرکت خدمات پرستاری منتخب مردم طی 10 سال متوالی

شرکت خدمات پرستاری منتخب مردم طی 10 سال متوالی

1398/04/23 بازدید1041

بررسی و حل دغدغه ها و نگرانی های مشتریان و مادران

طبق بررسی و مصاحبه های گزارشگر با بانک اطلاعاتی مشتریان شرکت های خدمات پرستاری از وزارت بهداشت و درمان؛ شرکت پارسیان آوید با 25 سال سابقه کار، شرکت خدمات پرستاری منتخب مردم طی 10 سال اخیر شناخته شد است.

گزارشگر با همکاری شرکت پارسیان آوید و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی با جمع آوری آمار نظرسنجی مشتریان از شرکت های پرستاری به بررسی متداول ترین سوالات مشتریان از جمله پرستار کودک میپردازیم.

مهمترین ویژگی ها و خدمات یک شرکت پرستاری

اولین و مهمترین عامل یک شرکت پرستاری خوب، پرسنل و پرستار خوب و آموزش دیده و متعهد است. (که در بند بعدی راجع به آن صحبت میکنیم). یک شرکت خدمات پرستاری خوب به مشتریان تضمین کامل پرسنل خود را میدهد،  بعلاوه تیم پرستاری و پشتیبانی خود را برای اجرای تمام مسئولیت های معوقه متعهد میسازد. و در همه حال سعی در ارجحیت قرار دادن حق مشتری دارد. چگونه؟ با بستن قرارداد جامع در ابتدای کار حیطه اصلی و حاشیه مسئولیت های پرستار و تعهدهای لازمه وی همچنین تمام درخواست های مشتری را در قرارداد مکتوب و امکان جریمه یا تعویض پرستار درصورت رعایت نشدن احتمالی موارد یا نارضایتی مشتری از پرستار را برای مشتری ایجاد می‌کند. در نتیجه اجرای تمام و کمال مسئولیت های واگذار شده به پرستار و شرکت را تضمین کرده و مشتری را از نگرانی های چون نداشتن دانش های لازم، امنیت و مسئولیت پذیری رها میسازد. علاوه بر این با پشتیانی مداوم و با نظرسنجی های کتبی و تلفنی شرایط و روند بهبود یا رشد کودک یا سالمند... را دائما ارزیابی میکند، موانع و معایب را جویا میشود و آنها را حل میکند. تنوع پرستار در سن، جنسیت، توانایی های جسمی بالا، مهارت های جانبی مثل آموزش زبان خارجی، نقاشی، ورزشی ... برای سهولت در انتخاب مشتری و ایجاد روابط شیرین تر و روند رشد بهتر تاثیر چشم گیری دارد. توجه داشته باشید که تمام موارد فوق بدون مجوز وزارت بهداشت ارزش مادی و معنوی ندارد. همچنین شرکت ها با سابقه بیشتر به نسبت شرکت های نوپا تجربه های کاری متفاوت و بیشتری دارند که باعث پختگی و آموزش دیدن بیشتر پرسنل میشود. امکاناتی چون اعزام پزشک، در کنار فیزیوتراپی و انجام آزمایشات مختلف در منزل که توسط پرستار سالمند یا پرستار بیمار انجام میشود نیز شایان ذکر میباشد.


ویژگی های پرستار خوب

شرکت های پرستاری ممکن است در زمینه های مختلفی ارائه خدمات کنند، پرستار کودک، پرستار سالمند، پرستار بیمار که هر کدام از نظر حرفه ای با هم تمایز دارند و نیاز ها و ویژگی های جدا دارند. به طور کلی ویژگی هایی چون : آموزش دیدن تجربی و آکادمی (دارای مدارک مرتبط بهیاری، پرستاری...) – متعهد بودن به شرکت و کارفرما – مهارت و دانش های چون برقراری ارتباطی قوی، صبوری، خوش رویی، شوخ طبعی، دلسوزی، روانشناسی، ایجاد حس صمیمانه... - سابقه کاری مناسب - محتاط - آگاه و هوشیار - مؤدب – شناسایی و برطرف کردن نیاز هایی چون عاطفه، توجه، امنیت، برقراری ارتباط، شادی، رضایت خاطر، تفریح – دقت به شرایط فیزیکی و جسمانی و برنامه ورزشی مناسب – داشتن خواب منظم - دقت در میزان و مصرف دارو ها، نداشتن تداخل با دارو های دیگر و مواد غذایی مصرفی – دقت به داشتن رژیم غذایی مناسب و مصرف وعده های غذایی به موقع و مورد نیاز - توجه به تعداد دفعات ادرار و مدفوع در روز - دقت و بررسی علائم و حالات بیماری، فشار، عفونت، معدوی و گوارشی... – رعایت بهداشت و نظافت فردی استفاده به میزان مناسب از مواد شوینده، انتخاب مواد شوینده و بهداشتی مناسب - چکاپ های مداوم - دقت به میزان استفاده از مایعات و آب - دقت به پیشگیری از بروز حوادث - اقدامات لازم برای پیشگری از بیماری هایی مثل آلزایمر (سالمندان) – اجرای بازی های هوشمندانه و فکری برای کودکان – آموزش قدردانی و اجتناب از بدخلقی و پرخاشگری (کودکان) – کمک به رشد و ظهور خلاقیت و استعدادهای کودک با بکار گیری مهارت های مختلف او در رشته های متنوع ورزشی، هنری، موسیقی، نقاشی، زبان های خارجی، بازی های فکری و بازی ریاضی...

عوامل نارضایتی و نگرانی های مشتریان شرکت های پرستاری چیست؟آیا می توان امور منزل را به کسی یا موسسات با مجوز که مورد اطمینان باشد بسپاریم؟

امنیت مالی منزل و خسارات وارده به مشتریان از طریق شرکت های پرستاری، مسئله ای بسیار مهم و حائز اهمیت و بجا است. چرا که مشتریان نه تنها محل زندگی خود را با پرستار به اشتراک می‌گذارند بلکه کودک یا سالمند یا بیمار خود را برای مدتی مداوم در دستان او میسپارند همچنین با حضور پرستار در زندگی خود، به طبع تمام اسرار شخصی زندگی خود را با او شریک هستند و اینکه پرستار تا چه حد متعهد باشد و از این موارد سوء استفاده نکند بسیار مهم است.

از این سو، در درجه اول اعتبار شرکت پرستاری مدنظرتان باشد، سابقه کار، مجوز، قراردادی که تمام حقوق و منافع شما را در نظر داشته باشد که در صورت خسارت احتمالی جوابگوی شما باشد. در درجه دوم اعتبار پرستار و تعهد وی به شرکت و کارفرما. مثلا برای استخدام در شرکت پارسیان آوید باید یک سری مراحل توسط پرستار طی شود در نهایت پرستار موظف به تحویل اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه به همراه سفته و جواز كسب، سند ملكی به عنوان ضمانت به مرکز است و باید دارای گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی عدم اعتیاد باشند . در این صورت است که کارشناسان ما این افراد را می‌پذیرند و برای آنها تشکیل فایل می‌دهند.


چرا پرستار کودک؟

  •  تغییر سبک زندگی در جامعه زنان و ورود آنها به بازار کار و حضور مدام آنها روزانه سر کار همچنین ادغام مدیریت کارهای منزل و خستگی محل کار و یا به دلایل متعدد دیگر، نمی‌توانند کنار فرزند خود باشند یا به علت خستگی مفرد توان بازدهی مناسب و انرژی لازم را برای گذرندان زمان مفید و آموزش کودک خود را ندارند. و نگران روال رشد شخصیتی فرزند خود در کنار اشخاص متعدد و عدم اعتماد 100% به آنها را دارند. پرستار کودک مناسب، مطابق با نیاز ها و آرمانهای مادر و همچنین متناسب با نیاز های کودک از نظر سنی، انتظارات و وظایف را به طور کامل با طیفی گسترده (طبق موارد خواسته شده) انجام میدهد.
  • علاوه بر مسائل بالا شمار زیادی از خانواده ها وقت کافی برای فرزندان خود دارند اما کودک آنها دارای ناهنجاری های اخلاقی است و نیاز به آموزش و حل این ناهنجاری های اخلاقی است. و هرچقدر هم که والدین اطلاعات خود را بالا ببرند و حتی سعی کنند آموزش های لازم را ببینند، حتی اگر جواب خود را بگیرند زمانی بسیار طولانی تری نیاز است به نسبت پرستاری که تجربه بسیار غنیتر با تمامی ناهنجاری های کودک در سنین مختلف دارد و بسیار راحت تر آنها را شناسایی و حل میکند.


در مصاحبه و انتخاب پرستار کودک به دنبال چه چیز باشیم؟

  •  ظاهر مناسب؛ مو، ناخن، لباس... تمیز و توجه به نظافت و ظاهر خود
  •  تعامل خوب با کودک شما؛ بخشی از مصاحبه باید شامل رویارویی پرستار با کودک شما باشد. آیا صبور، مراقب و با دقت به نظر می‌رسد؟ با نگه داشتن و بازی با کودک شما راحت است؟ مدیریت و رسیدگی پرستار با گریه یا کج خلقی کودک در ملاقت اول چگونه است؟
  •  سوالاتی که از شما می‌پرسد؛ آیا کودک زیاد گریه می‌کند؟ این سوال ممکن است بیانگر ناآشنایی وی با رفتارهای طبیعی کودک باشد. اگر پرستار بیشتر درباره زمان غذای خودش و اینکه چه غذایی خواهد خورد بپرسد تا در مورد مسائل مربوط به مراقبت از کودک سوال بپرسد، نشانه خوبی نیست. اینکه اصلا هیچ نظری هم ندهد میتواند بیانگر این باشد که به هر کار دیگری به غیر از کار شما ممکن است علاقمند باشد یا اینکه توانایی ارتباط برقرار کردن ندارد. یک پرستار کودک خوب به وضعیت کودک شما حساس است.
  • آیا این پرستار کودک قابل اعتماد به نظر میرسد؟ دیر رسیدن برای مصاحبه (حتی با داشتن عذر) ممکن است نشانه این باشد که وی در عمل کردن به برنامه یک مشکل دارد.
  •  آیا این پرستار کودک از نظر فیزیکی قادر به انجام این کار به نظر میرسد؟
  • شرکت پارسیان آوید این امکان را به شما میدهد که یک مدت به صورت آزمایشی پرستار را مورد بررسی قرار دهید، و شما با بررسی میزان رضایت کودک یا سالمند، رضایت خودتان از اصول مندی پرستار، به موقع بودن، مسئولیت پذیزی، وجدان کاری، دلسوزی ... او را ارزیابی خواهید کرد، دقت او به وعده های غذایی و بهداشت، تغییرات در رفتار کودک یا سالمند و غیره متوجه میشوید و تصمیم گیری بهتری خواهید داشت.

چرا پرستار سالمند

بیشتر افراد مسن افسرده هستند. اما متاسفانه بیشتر سالمندان در کشور ما متمرکز بیماری های جسمی خود هستند. و اکثرا از بیماری های روحی روانی غفلت می‌کنند. سالمندان برای رفع نیازهای روزمره خود شامل غذا درست کردن، آماده کردن اسباب راحتی خود، امنیت جسمی هنگام دستشویی رفتن به یک همراه نیاز خواهند داشت. که به دلیل دغدغه های کاری و ازدواج، فرزندان همیشه به پدر و مادر سالمند خود دسترسی ندارند. با استخدام یک پرستار سالمند و شرح کارهایی که از او می‌خواهید، زمینه آسایش و آرامش سالمند را فراهم کنید. و از پرستار بخواهید آنها را گزارش کند. به علاوه می‌دانیم که سالمندان یک سری بیماری هایی دارند که باید به این بیماری ها رسیدگی شود. اقدامات لازم برای حفظ سلامت روح  و روان سالمندان، رژیم غذایی، چک آپ های مداوم و بررسی های پزشکی، برنامه دارو ها، بررسی و رسیدگی به نظافت و بهداشت کامل آنها - تمرینات ورزشی مناسب برای روده ها و انعطاف عضلات - حمل نکردن بار سنگین... این را بدانید که فقط سالمند بیمار نیاز به همراه و پرستار ندارد بلکه سالمند سالم هم نیاز به پرستار سالمند دارد که این مراقبت ها را در جهت حفظ سلامتی وی ارائه دهد. نیاز به ارتباط و هم صحبت بودن با دیگران خصوصا افراد خانواده، دوستان، آشنایان و نوه ها، خود باعث کاهش افسردگی میشود. خیلی از خانواده ها برای پاسخ به این نیاز با استخدام پرستار سالمند از حس تنهایی سالمندشان جلوگیری میکنند.

برای استحمام و جابجایی سالمند یا بیمار سنگین وزن یک پرستار مسئولیت قبول نمیکند !

یک شرکت پرستاری خوب رنج وسیعی از پرستاران را در زمینه های مختلف استخدام و آموزش میدهد. برای مشتریان با وزن بالاتر افراد کاملا حرفه ای و با تخصص با توانایی جسمی بالاتر اختصاص میدهد.


پرستار مسئولیت های جانبی (پخت غذا، نظافت منزل، ...) را قبول نمیکند !

یک شرکت پرستاری خوب طیف تمامی خدمات مورد نیاز مشتریان خود را در ابتدا استخدام در تیم خود به آنها اطلاع میدهد. مثلا شرکت پارسیان آوید بعد از جلسه حضوری مشتری با پرستار و صحبت در مورد انتظارات و مسئولیت های درخواستی و توافقی، تمام موارد را به صورت مکتوب به عقد قرارداد درآورده و دو طرف آن را امضا و با خسارت و جریمه لحاظ شده درصورت رعایت نشدن آن موافقت میکنندبرای انجام آزمایشات، تزریقات، معاینات، فیزیوتراپی باید سالمند را به مراکز منتقل کنیم !

شرکت های تخصصی پرستاری، تیم نگهداری یا بهیاری یا پرستاری آموزش دیده و متخصص با مدارک رسمی دارند که توانایی اجرا تمام موارد فوق را در منزل دارند و در صورت شرایط خیلی خاص امکان اعزام پزشک متخصص به محل دارند و نیازی به حضور شما و عملیات انتقال وی به مراکز نیست


با وابستگی کودکان به پرستار خود چکار کنیم؟

بجز موارد روتینی که پرستار کودک موظف به انجام آن برای کودک است، داشتن دانش موارد آموزشی و تکنیک هایی اخلاقی بسیار مهم است. بعد از مادر پرستار نقش بسیار پررنگی در تربیت کودک دارد، که برنامه تربیتی از قبل و با هماهنگی خانواده با توجه به شرایط خانواده و کودک برنامه ریزی میشود. پرستار خوب در قدم های ابتدایی رابطه خود با کودک با استفاده از این تکنیک ها به کودک آموزش میدهد با اینکه باید از پرستار خود حرف شنوی داشته باشد اما در تمام مراحل زندگی شخص اول زندگی او والدین وی هستند  و تربیت، آموزش، نگه داری، سرگرمی و... را هم به نحوه احسنت انجام میدهد.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha