1812
مصرف عرق کاسنی در بارداری مجاز است؟

مصرف عرق کاسنی در بارداری مجاز است؟

1398/03/25 بازدید11109
مصرف عرق کاسنی در بارداری ضرری برای جنین ندارد؟ مصرف چه اندازه از عرق کاسنی در بارداری مجاز است؟ عرق کاسنی باعث سقط جنین نمی شود؟ اصلا مصرف عرق این گیاه در بارداری مفید است یا نه؟ اگر باردارید و هنوز با فواید و مضرات عرق کاسنی آشنا نیستید، حتما این مطلب را بخوانید.

مصرف عرق کاسنی در بارداری مجاز است؟

محققان معتقدند مصرف عرق کاسنی در دوران بارداری حتما باید زیر نظر پزشک متخصص انجام شود. چون مصرف زیاد عرق این گیاه می تواند رحم را تحریک کند و باعث انقباضات رحم شود و سلامتی زن باردار و جنین را به خطر بیندازد. همچنین مصرف زیاد عرق کاسنی و یا خود کاسنی در بارداری باعث خونریزی می شود و ممکن است سقط جنین را بدنبال داشته باشد. به همین دلیل این عرق را به میزان خیلی کم و حتما باید زیر نظر پزشک متخصص مصرف کرد.

مصرف عرق کاسنی در بارداری

عرق کاسنی چه فوایدی دارد؟

 • برطرف کردن مشکلات گوارشی
کاسنی پروبیوتیکی قوی است که می تواند نقش مهمی در برطرف کردن مشکلات معده در دوران بارداری داشته باشد. مصرف عرق کاسنی مشکلات گوارشی مثل یبوست، سوزش سر دل، ریفلاکس معده و اسیدی شدن معده و سوء هضم در دوران بارداری را بر طرف می کند.
 • کم کردن دردهای آرتریت
عرق کاسنی خاصیت ضد التهابی دارد و می تواند باعث کاهش احساس درد در استئوآرتریت در دورن بارداری شود. این گیاه باعث کاهش گرفتگی عضلات و نرم کردن مفاصل پا می شود.
 • پیشگیری از سرطان در دوران بارداری
مطالعات نشان می دهد مصرف عرق کاسنی رشد تومورهای سرطانی را کم و از بروز بسیاری از سرطانها در دوران بارداری جلوگیری میکند. کاسنی حاوی فروکتان است که به آن خاصیت ضد توموری و آنتی اکسیدانی می دهد. پلی فنول های کاسنی باعث جلوگیری از بروز سرطان سینه و کلرورکتال در زنان باردار می شود.
 •  سلامت کلیه ها
کاسنی باعث پاک سازی کلیه و کبد از سموم خطرناک می شود و در ماه آخر بارداری می تواند جلوی ابتلا نوزاد به زردی را بگیرد. کاسنی از تجمع آب در بدن در دوران بارداری جلوگیری و ورم پا را کم می کند.
 • تقویت سیستم ایمنی
عرق کاسنی خاصیت ضد باکتریایی دارد و می تواند از عفونتهای دوران بارداری جلوگیری کند.عرق کاسنی باعث تقویت سیستم ایمنی در دوران بارداری می شود و آنتی اکسیدانهای این گیاه از ابتلا به بیماری قلبی عروقی در دوران بارداری پیشگیری می کند.

گل کاسنی و مصرف آن در بارداری

مصرف عرق کاسنی چه عوارضی دارد؟

همانطور که گفته شد با اینکه عرق کاسنی می تواند با نظر پزشک در دوران بارداری مفید باشد اما مصرف زیاد آن ممکن است با این عوارض همراه باشد. حواستان باشد با مشاهده هر گونه از این نشانه ها حتما باید به پزشک مراجعه کنید.
 • خطر سقط جنین
حواستان به میزان مصرف عرق کاسنی در دوران بارداری باشد. مصرف بیش از اندازه این عرق می تواند باعث قاعدگی شود و خطر سقط جنین را افزایش می دهد.
 • انقباض ناگهانی رحم
کاسنی می تواند باعث انقباض ناگهانی رحم در زنان باردار و در نتيجه منجر به سقط جنين شود.
 • عدم تعادل بدن
مصرف زیاد عرق کاسنی می تواند باعث عدم تعادل در بدن شود.
 • کاهش وزن
با اینکه مصرف عرق کاسنی باعث افزایش اشتها می شود، اما در دوران بارداری باید به مقدار کم مصرف شود، مصرف بیش از حد این عرق گیاهی می تواند باعث کاهش وزن در زنان باردار شود .
 • حساسیت
کسانیکه به گل هایی مثل گل داودی و گل سرخ حساسیت دارند، باید از مصرف کاسنی اجتناب کنند زیرا ممکن است واکنش های شدید آلرژیک ایجاد شود. مشکلات مختلفی مثل کهیر، ورم صورت، خارش شدید و مداوم، تنگی نفس، مشکل در بلع، خس خس سینه، احساس سرگیجه، از دست دادن هوشیاری و رنگ پریدگی پوست بعضی از نشانه هایی است که می تواند به دلیل حساسیت به کاسنی باشد.
 • مشکلات پوستی
ممکن است مصرف زیاد عرق کاسنی باعث ایجاد مشکلات پوستی مانند درماتیت تماسی و سایر آلرژی های پوستی در زنان باردار شود.
 • نفخ
مصرف زیاد عرق کاسنی در دوران بارداری می تواند باعث نفخ معده شود.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha