2109
زعفران سقط جنین می‌آورد؟

زعفران سقط جنین می‌آورد؟

1398/02/16 بازدید3474
مسلما مصرف زعفران در دوران حساس و حیاتی بارداری، به خصوص در سه ماه اول بارداری که اندام‌های مختلف بدن جنین در حال شکل‌گیری است، می‌تواند باعث آسیب به جنین شود.

مصرف زعفران در سه ماهه اول بارداری به منظور سقط جنین، باعث افزایش پروستاگلاندین در رحم شده، در نتیجه احتمال سقط در سه ماهه اول بارداری را افزایش می‌دهد.
پروستاگلاندین‌ها یکی از مهم‌ترین واسطه‌های شیمیایی بدن است که با تاثیر بر گیرنده‌های مختلف سلولی تاثیرات متفاوتی در بدن ایجاد می‌کنند که یکی از تاثیراتش انقباض رحمی در دوران بارداری و هنگام زایمان است.

ضمن اینکه مصرف زعفران می‌توان دمای بدن را افزایش دهد و افزایش دمای بدن در مادران باردار، می‌تواند منجر به سقط جنین شود.
اما نباید فراموش کرد که زعفران زمانی می‌تواند باعث سقط جنین شود که دقیقا برای همین منظور و به اندازه کافی مصرف شود؛ به عبارت دیگر

مصرف مقدار کمی زعفران که معمولا در پخت و پز و تهیه غذا استفاده می‌شود، نمی‌تواند مشکلی برای جنین ایجاد کند.
حتی مصرف متعادل و مرتب زعفران بعد از سه ماهه اول بارداری، می‌تواند خواص زیادی برای مادر داشته و او را برای یک زایمان راحت آماده کند.
  
زعفران سقط جنین می‌آورد؟

چقدر زعفران برای سقط جنین لازم است؟

برای سقط جنین با استفاده از زعفران شما می‌توانید ۵ گرم زعفران را با ۲۰۰ میلی گرم آب دم کرده و ۶ تا ۸ بار در روز و هر بار بین ۳ تا ۶ قاشق چایخوری از این محلول را میل کنید.
دم کرده زعفرانی که به این روش تهیه شود، اگر از زعفران درجه یک (سرگل) تهیه شده باشد، محلولی غلیظ و قرمز خواهد بود و در نتیجه مصرفش باعث سقط جنین می‌شود.
اگر قصد سقط جنین ندارید، بهتر است بدانید که مصرف بیش از ۲ گرم زعفران در روز خطرناک است اما مصرف ۱۰ گرم زعفران در طول یک ماه می‌تواند بسیار مفید باشد.

زعفران برای چشم و اعصاب خوب است

دانشمندان معتقدند که ترکیبات موجود در زعفران برای چشم و تقویت بینایی مفید است. این ادویه خوش رنگ و بو می‌تواند سرعت پیشرفت بیماری‌های چشمی مثل تحلیل ماکولا (دژنراسیون ماکولا) را که منجر به نابینایی می‌شود، کاهش دهد.
برای پوست و مو هم خوب است
زعفران آنتی اکسیدان‌های زیادی دارد که روند پیری را کند می‌کند و نه تنها پوست را نرم، لطیف و درخشان کرده که ریشه موها را هم محکم می‌کند و باعث تحریک رشد سریع‌تر آنها می‌شود.
  
زعفران برای سقط جنین

زعفران و PMS

اگر دچار سندرم پیش از قاعدگی یا همان PMS هستید، می‌توانید از زعفران کمک بگیرید. این ادویه خوش رنگ و بو می‌تواند بر عملکرد غدد درون‌ریز تاثیر مثبتی گذاشته، باعث آزاد شدن مواد شیمیایی مثل سروتونین در مغز شود. با آزاد شدن سروتونین، شما شاد شده و تغییرات خلق و خویی مربوط به PMSتان به شدت کاهش می‌یابد.

زعفران، یک مسکن طبیعی

ماده‌ای به نام «زافرنال» در زعفران وجود دارد که می‌تواند علاوه بر ضدعفونی، خواص تسکین بخش داشته باشد. همچنین که این ماده یک خواب‌آور طبیعی و آرام کننده دستگاه عصبی هم هست و دردها را تا حد زیادی ساکت می‌کند.   

ارسال نظر شما

login captcha

با توجه به مطالعه ای  که من داشتم میگه برای سقط جنین با زعفران نیاز هست که حدود یک مثقال یعنی 4.6 گرم زعفران رو طی 3 روز مصرف بشه به چه شکل ؟

کل یک مثقال زعفران ها رو بسابید بعد با یخ دم اش کنید، اینجوری شما یک شربت بسیار علیظ زعفران دارید، حالا هر روز 5-6 بار عین شربت دارویی ازش 4-3 قاشق بخورید. 

بعد از خوردن اش درد شدیدی د رناحیه پایین تنه به خاطر گرفتگی عظلات براتون به وجود می یاد. و اغلب کسایی که در اوایل بارداری هستن سقط جنین براشون اتفاق می یفته

اره واقعا خیلی خوبه من اینو خوندم خوب بود شما هم بخونید

2232
1873

پربازدیدترین ها

نحوه انتخاب بین ضد تعریق و دئودورانت

ترجمه

1 هفته پیش
|
3928 بازدید

احتمال بارداری شما چقدر است؟

ترجمه

1 هفته پیش
|
4160 بازدید