1239
درد سینه در بارداری نشانه چیست؟

درد سینه در بارداری نشانه چیست؟

1398/02/04 بازدید1585
علت ایجاد درد سینه در دوران بارداری چیست؟ چطور می توان درد سینه در دوران بارداری را کاهش داد؟
یکی از مشکلاتی که بسیاری از خانم ها در دوران بارداری آن را کم یا زیاد تجربه می کنند، درد سینه در بارداری است. این مشکل چندان نگران کننده نیست و در ماه های اولیه بارداری بیشتر دیده می شود و با گذشت زمان از شدت آن کاسته می‌شود. برای کاهش درد سینه در بارداری راه هایی وجود دارد که بهتر است آنها را رعایت کنید.

علت درد سینه در بارداری چیست؟

درد سینه یکی از مشکلات بارداری است که بعضی از خانم های باردار از همان هفته های اول بارداری با آن روبرو می‌شوند. در دوران بارداری به دلیل افزایش ترشح هورمون های استروژن و پروژسترون جریان خون در بافت سینه بیشتر شده و تغییر بافت سبب می شود که درد هایی در این بخش از بدن بوجود بیاید. در نتیجه ممکن است احساس تورم، درد، سوزش، حساسیت به تماس و ناراحتی در قسمت سینه ها ایجاد شود.

درد سینه در بارداری، خارش و سوزش سینه در بارداری

درد سینه در بارداری از چه زمان شروع می شود؟

این مشکل به طور معمول از هفته سوم یا هفته چهارم بارداری شروع می شود. حتی گاهی اوقات قبل از اینکه تست بارداری بدهید و متوجه بارداری تان بشوید، ممکن است این مشکل را تجربه کنید. از این رو یکی از درد و حساس شدن سینه ها یکی از اولین مشکلات بارداری خانم ها به حساب می آید و می تواند از علائم بارداری هم محسوب شود. بطور کلی این مشکل در سه ماه اول بارداری شایع تر است.

بزرگ شدن سینه ها در دوران بارداری

یکی از تغییرات مهم بدن در دوران بارداری بزرگ شدن سینه هاست. هر چقدر که خانم ها به پایان دوران بارداری نزدیک تر می شوند سینه ها برای شیردهی آماده تر می شوند. از این رو خانم ها باید انتظار یک یا دو سایز بزرگ شدن سینه ها را داشته باشند. این تغییر بویژه در ماه اول بارداری بیشتر رخ می دهد. مشکل دیگری که ممکن است در دوران بارداری بواسطه بزرگ شدن سینه ها پیش بیاید، خارش سینه ها است. پوست بدن به دلیل افزایش سایز مدام کشیده می‌شود این کشیدگی می‌تواند با خارش همراه شود. با این وجود بزرگ شدن سینه‌ها برای همه خانم ها پیش نمی آید و بعضی از خانم ها تغییر سایز قابل توجهی را تجربه نمی کنند. اما اگر این تغییر در بدن شما ایجاد نشد به این معنا نیست که در شیردهی دچار مشکل می‌شوید.
  
درد سینه در دوران شیردهی و بارداری

روش های کاهش درد سینه در بارداری

  • سوتین مناسبی را برای خودتان انتخاب کنید که مخصوص دوران بارداری باشند. بهتر است این سوتین بندهای پهنی داشته باشد تا بندها راحت تر روی شانه ها قرار گیرند. سوتین های بدون بند یا با بند نازک انتخاب مناسبی نیستند.
  • در طول بارداری سینه خانم ها افزایش سایز پیدا می کند. به این ترتیب لازم است که با توجه به بزرگ شده سینه ها، سوتینی با سایز مناسب انتخاب کنید و لباس زیرهای دوران قبل از بارداری را فعلاً کنار بگذارید.
  • اگر برای پیاده روی و ورزش بیرون می روید توصیه می شود که از سوتین های ورزشی استفاده کنید. انتخاب مناسب شما به کاهش درد سینه در بارداری کمک می کند. سوتین های ورزشی سینه ها را بالا نگه داشته و درد سینه در بارداری را کاهش می دهند.
  •  استفاده از یک سوتین نخی و راحت هنگام خواب به کاهش درد سینه شبانه کمک می کند.
  • بعضی از خانم ها برای کاهش درد سینه از آب گرم استفاده می‌کنند و این اقدام را کمک کننده می‌دانند. البته بعد از پایان کار سینه را کاملا خشک کنید و بعد سوتین بپوشید.
  • انجام ورزش هایی مانند یوگا و مدیتیشن باعث آرامش جسم و روان می شود. انجام این ورزش ها به خانم های باردار کمک می‌کند دردها و مشکلات ناشی از بارداری را راحت‌تر تحمل کنند و با این قبیل مشکلات بهتر کنار بیایند. از این رو خوب است که در کلاس‌هایی ثبت نام کنید که مخصوص خانم‌های باردار است و یوگا و مدیتیشن را زیر نظر مربیان با تجربه دنبال کنید.
  • اگر در دوران بارداری سینه‌های شما دچار درد و در کنار آن خارش زیادی شده مرطوب نگه داشتن پوست به رفع خارش ها کمک می کند. بهتر است از یک لوسیون مناسب یا روغن بدن مانند روغن زیتون می‌تواند در کاهش خارش سینه‌ها تاثیر گذار باشد. البته در صورتی‌که سینه های شما به شدت حساس و دردناک است ماساژ روغن را به آرامی انجام دهید تا در آینده دچار ترک‌های پوستی نشوید.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha