833
رحم جایگزین و همه نکاتی که باید بدانید

رحم جایگزین و همه نکاتی که باید بدانید

1 هفته پیش بازدید191

نی نی سایت: رحم جایگزین یکی از روشهای درمانی برای بچه دار شدن زوجهای نابارور است. استفاده از این روش درمانی برای زوجینی به کار می‌رود که از تکنیک‌های درمانی مانند IVF نتوانند استفاده کنند و قابلیت نگهداری جنین در رحم مادر نباشد.
فرهاد یغمایی مدیر کلینیک درمانهای جایگزین ناباروری ابن سینا معتقد است رحم جایگزین یکی از پیشرفته‌ترین درمان‌های ناباروری به شمار می‌رود ، او در این باره گفت:« در کشور ما 15 سال است که قانون مصوب اهدای جنین تصویب شده ولی موضوع رحم جایگزین فاقد قانون نوشته شده و آئین‌نامه است و این روش بر اساس پروتکل و دستورالعمل مراکز مجاز درمان ناباروری صورت می‌گیرد که این مسئله در حال حاضر چالش به شمار می‌رود و نقطه پایانی امید زوجین محسوب می‌شود.‌در حال حاضر رایزنی‌هایی با نمایندگان مجلس به ویژه در کمیسیون بهداشت و درمان انجام شده تا بتوانیم این حلقه مفقوده را برطرف کنیم و چالش‌های موجود در این زمینه رفع شود.»

هزینه رحم جایگزین چقدر است؟

یغمایی با اشاره به اینکه قیمت انجام رحم جایگزین  طبق عرف و توافق دو طرف است و تعرفه خاصی ندارد به فارس ‌گفت:« قرارداد در نظر گرفته شده در این مرکز مفصل و دارای بندهای مختلف است که هر کدام از طرفین باید همه این موارد را در نظر گیرند. در مورد مسئله ژنتیک فرزند به دنیا آمده نیز باید توجه داشت که ژنتیک کاملاً مربوط به پدر و مادر اصلی است و پذیرنده جنین نقشی در چهره و محتوای ژنتیکی جنین ندارد. پیدا نکردن موارد مناسب برای رحم جایگزین از دیگر چالش‌های این روش است. این مسئله سبب به وجود آمدن واسطه‌ها در این زمینه شده و قیمت‌های نامعقولی را در این حوزه ایجاد کرده است. البته ما در مرکز ابن‌سینا پروتکل‌های سختگیرانه‌ای داریم که باید از فیلترهای پزشکی عبور کند و پذیرنده جنین و زوج اصلی نظارت بر قرارداد حقوقی آنها انجام می شود.»

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1066
1133