1168
پیشگیری از اوتیسم در بارداری

پیشگیری از اوتیسم در بارداری

1 هفته پیش بازدید699

نی نی سایت: ویتامین ها می توانند جلوی اوتیسم را بگیرند. دانشمندان در یک پژوهش به این نتیجه رسیده اند که زنانی که در طول دوره بارداری ویتامین مصرف می کنند، ریسک تولد فرزند مبتلا به اوتیسم در آنها بیش از 50 درصد کم می شود.
محققان توصیه می‌کنند، مصرف ویتامین‌ها به ویژه در ماه‌های اول بارداری در کاهش ریسک ابتلای نوزاد به اوتیسم تأثیر قابل توجهی دارد. این پژوهش ثابت کرد مصرف ویتامین‌ها قبل از بارداری ریسک تولد فرزند اوتیسمی را تا 14 درصد کاهش می‌دهد.
آمارها حاکی از آن است که از هر 60 تا 70 تولد زنده در دنیا یک نفر مبتلا به اوتیسم است. کارشناسان، زندگی ماشینی و عوامل ناشی از آن مانند استرس را در سیر صعودی ابتلا به این بیماری دخیل می‌دانند. به گزارش فارس نتیجه یک مطالعه نشان می‌دهد زنان دارای اضافه وزن زیاد و مبتلا به دیابت، در صورتی که باردار شوند، بیش از مادران سالم با احتمال تولد نوزاد اوتیستیک روبرو خواهند بود.

ارسال نظر شما

login captcha

سلام همه این نظریات اشتباهه من مادر یک کودک اوتیستیک هستم که همه چی رعایت کردم تو بارداری از لحاظ ویتامین خورد و خوراک و ارامش و....هیچ راهی برای پیشگیری از اوتیسم در بارداری وجود ندارد 

1066
1133