2109
بیماری‌های زنان، بدقلقها را بشناسید!

بیماری‌های زنان، بدقلقها را بشناسید!

1397/12/19 بازدید226

نی نی سایت: به اعتقاد کارشناسان هر بیماری اگر زود تشخیص داده شود، بهتر درمان و البته بر طرف می شود اما مطالعات نشان می‌دهد که گاهی اوقات پزشکان در تشخیص برخی بیماری‌های زنان دچار مشکل می‌شوند .به گزارش مدیکال نیوز تودی تحقیقات ثابت کرده بعضی از بیماریهای زنان به موقع و درست تشخیص داده نمی شود و همین موضوع سلامتی آنها را به خطر می اندازد.

آندومتریوز

آندومتریوز یکی از بیماری‌هایی است که بسیاری از زنان با آن درگیر هستند. پزشکان معتقدند که این بیماری زنان قابل درمان نیست. بر اثر این بیماری بافت موجود در رحم در قسمت‌های دیگر بدن رشد می‌کند که می‌توان به تخمدان‌ها، مجرای ادراری همچنین روده، کلیه‌ها و دیگر اندام‌های بدن اشاره کرد. درد شدید در ناحیه لگن و بخش‌های دیگر بدن ، خونریزی شددید در دوران قاعدگی و لکه بینی نیز از نشانه های این بیماری هستند. این علائم در برخی از مواقع می‌توانند کیفیت زندگی فرد و قدرت باروری را تحت تاثیر قرار ‌دهند. معمولا از زمان شروع علائم بیماری مدت طولانی طی می‌شود تا بیماری تشخیص داده شود. تشخیص این بیماری فقط از طریق لاپاروسکوپی ممکن است.

بیماری قلبی

بیماری عروق کرونری یکی دیگر از بیماری هایی است که اغلب در زنان تشخیص داده نمی‌شود . بر اثر این بیماری عروق نمی توانند خون اکسیژنه را به قلب منتقل کنند و در نتیجه قلب عملکرد خوبی ندارد. علائم این بیماری در افراد مختلف متفاوت است و به همین دلیل تشخیص آن برای پزشکان خیلی سخت است. به طور کلی علائم این بیماری بین زنان و مردان متفاوت است که در نتیجه آن اغلب تشخیص این مشکل قلبی در زنان در مرحله‌ای انجام می‌شود که بیماری پیشرفت کرده‌ است.

اختلال کم توجهی بیش فعالی

اختلالات رفتاری به ویژه اختلال کم توجهی بیش فعالی از جمله بیماری‌هایی است که به موقع در زنان تشخیص داده نمی‌شود. بررسی‌های انجام شده در آمریکا نشان می‌دهد از بین ۶۰ درصد کودکان مبتلا به اختلال کم توجهی بیش فعالی که علائم بیماری‌شان تا دوران بزرگسالی نیز ادامه پیدا می‌کند تشخیص بیماری در کمتر از ۲۰ درصد به درستی انجام می‌شود. همچنین در صورتیکه تشخیص بیماری در بزرگسالان به درستی انجام نشود علائم این اختلال رفتاری در زنان شدیدتر می شود.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha

پربازدیدترین ها

نی نی کست شش

نوشته

1 هفته پیش
|
15849 بازدید

زایمان در بالگرد ارتش!

نوشته

1 هفته پیش
|
14212 بازدید

آشنایی با درمان خانگی سردرد قاعدگی

نوشته

3 هفته پیش
|
8523 بازدید

نی نی کست پنج

نوشته

2 هفته پیش
|
6288 بازدید