1188
ناباروری 10 تا 15 درصدی افراد در سن ازدواج

ناباروری 10 تا 15 درصدی افراد در سن ازدواج

1397/12/15 بازدید116

نی نی سایت: «10 تا 15 درصد جمعیتی که به سن ازدواج می‌رسند گروه نابارور هستند که مشکلات و مسائل زیادی دارند و هزینه‌های زیادی به خود و جامعه تحمیل می‌کنند.»
دکتر عبدالحسین شاهوردی رئیس پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی با بیان این مطلب گفت: بر اساس گزارشات جهانی و مطالعات انجام شده در داخل کشور بین ۱۰ تا ۱۵درصد جمعیت به سن ازدواج رسیده درگیر ناباروری هستند. اگر ما در این عرصه ورود پیدا نمی‌کردیم این افراد برای درمان به خارج از کشور مراجعه می‌کردند، حالا بیش از ۷۰ مرکز درمان ناباروری در کشور فعالیت دارند و در هر استان یک یا دو مرکز خوب داریم. امروز نه تنها بیماران ما برای درمان به خارج از کشور نمی‌روند بلکه به خاطر موفقیت‌های خوب و شرایط استانداردی که در درمان به کار گرفته می‌شود، میزبان تعداد قابل توجهی بیماران خارجی به کشور هستیم.»
رئیس پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی با بیان اینکه پژوهشکده رویان سالانه میزبان بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ زوج نابارور است به ایسنا گفت: «در بحث سلول‌های بنیادی اولین رده که در رویان ثبت و مقاله آن به چاپ رسید نام کشور ما در بین ۱۰ کشور صاحب دانش در انجمن بین‌المللی دیده شد و این نشان داد ایران در این زمینه جایگاه خوبی دارد و توانسته به این دانش دسترسی یابد. در پژوهشگاه رویان ۶۰۰۰ سیکل ناباروری داریم که شاید حاصل رفت و آمد حدود ۲۰ هزار فرد است که برای درمان مراجعه می‌کنند. میزان موفقیت در پژوهشکده رویان با بهترین مراکز صاحب این دانش رقابت می‌کند؛ بین ۳۵ تا ۴۰ درصد موفقیت را در زمینه‌های مختلف داشته‌ایم و این امر سبب ایجاد اعتماد مردم شده است.»

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha