1242
مهم ترین دلیل ناباروری زنان بالای 35 سال

مهم ترین دلیل ناباروری زنان بالای 35 سال

1397/11/24 بازدید214

نی نی سایت:بیشتر پزشکان متخصص زنان و زایمان به زنانی که قصد بارداری دارند توصیه می کنند قبل از 35 سالگی باردار شوند. با بالا رفتن سن شانس بارداری هم کمتر می شود. متخصصان معتقدند پیر شدن دستگاه تولید مثل تخمدان‌ها نقـش عمده‌ای در ناباروری زنان بالای 35 سال دارد.
رویا حسین‌خانی متخصص زنان و نازایی درباره علت‌ ناباروری در زنان می گوید:« پیر شدن دستگاه تولید مثل به خصوص تخمدان‌ها، نقـش عمده‌ای در ناباروری دارد بـه عـلاوه افـزایش سن، خطر سقط را هم افزایش می‌دهـد؛ اکثـر سـقط‌هـای اولیه خودبه‌خـودی، پـس از ۳۵ سـالگی و بـه علت اختلال ژنتیکی اتفاق می‌افتند، به طوریکه خطر سقط‌های خودبخودی در سنین زیر ۳۰ سال، کمتر از ۱۰ درصد است ولی این رقم در سنین بالای ۴۰، بـه ۳۴ درصد می‌رسد.»

تخمک‌ مسن ، قدرت باروری کم

این متخصص زنان و زایمان با اشاره به اینکه تخمک‌های زنان مسن قـدرت باروری کمی دارند، می گوید:« با افزایش سن، احتمال افزایش بعضی از بیماری‌ها که باعث ناباروری می‌شوند بیشتر است؛ غیر طبیعی بودن ساختمان یا عملکرد هر یک از اجزای دستگاه تناسلی زنانه بر ناباروری موثر هستند، سیستم تناسلی داخلی زن چهار قسمت اصلی دارد و نازائی در خانم‌ها عمدتاً ممکن است مربـوط بـه اختلال یک یا چند قسمت از آنها باشد. تخمدان‌ها، لوله‌های رحم، جسم رحم، دهانه رحم از عوامل موثر در باروری هستند؛ نیمی از موارد نـازائی بـه علـت اختلال در کار تخمک‌گذاری تخمدان‌هاست؛ قاعدگی منظم غالبـأ نـشان دهنـده وضـعیت سلامت هورمون‌های داخلی و به خصوص انجام تخمک گذاری است.»

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha