1188
نوشیدن آب باعث لاغری می شود؟

نوشیدن آب باعث لاغری می شود؟

1397/11/15 بازدید173

نی نی سایت: اگر دوست دارید وزن کم کنید حواستان به آب خوردنتان باشد. متخصصان تغذیه معتقدند کم آبی باعث چاقی می‌شود و در مقابل هر چه بیشتر آب بخورید به کم کردن وزنتان کمک زیادی کرده اید.
محمدرضا هدایتی متخصص تغذیه با تاکید بر اینکه مصرف کم آب باعث افزایش چاقی می‌شود، گفت:« دریافت کافی آب برای عملکرد مناسب بدن لازم است، با نوشیدن آب بیشتر شانس‌تان برای لاغر ماندن را افزایش دهید؛ افرادی که پیش از غذا ۲ لیوان آب می‌نوشند، ۳۰ درصد بیشتر وزن کم می‌کنند، برای گرفتن نتیجه بیشتر می‌توانید یخ را نیز وارد لیوان آب خود کنید.»
این متخصص تغذیه معتقد است لقمه های بزرگ هم می تواند شما را چاق کند:« اگر می خواهید وزن کم کنید باید از خوردن لقمه های بزرگ خودداری کنید. افرادی که گازهای بزرگ به لقمه‌ می‌زنند، ۵۲ درصد بیشتر از افرادی که غذای خود را کوچک کوچک کرده و بیشتر می‌جوند، کالری دریافت می‌کنند؛ با کوچک کردن لقمه‌ رضایتی بیشتر از غذا خواهید برد و البته دور کمرتان نیز باریک‌تر می‌شود.»
هدایتی با تاکید بر اینکه غذا خوردن دیرهنگام از عوامل اصلی چاقی است به باشگاه خبرنگاران گفت:« زمانی که خواب هستید، بدن بهترین زمان را برای سوزاندن چربی پیدا می‌کند اما وقتی که شام مفصلی به فاصله کوتاهی قبل از خوابتان خورده باشید، بدن به خاطر درگیر شدن در هضم و جذب شامتان، مجال سوزاندن چربی‌ها را پیدا نمی‌کند.»

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha