امروزه اینترنت یکی از منابع مهم اطاعاتی محسوب می شود که به علت دسترسی آسان و سریع می تواند مورد استفاده عمومی قرار گیرد. هر فرد می تواند موضوعات مورد نظر خود را بر حسب نیاز و علاقه در اینترنت جستجو کرده و با صرف هزینه و زمان کم به اطلاعات مناسبی دست یابد. متاسفانه اکثر مطالب مفید بر روی وب به زبان انگلیسی بوده و استفاده از آن برای کاربران فارسی زبانی که تسلط کافی به انگلیسی ندارند مقدور نیست.

 

از سوی دیگر ورود كودك پديده اي است كه مي تواند كليه ابعاد زندگي يك زوج را تحت تاثير قرار دهد و نگهداري و تربيت فرزند مبارزه اي روزانه است كه تلاش و صبر زيادي مي طلبد. تغییر وضعیت خانواده ها از شکل گسترده به هسته ای و پراکندگی اعضای خانواده در جامعه امروز ایران، مانند همه کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته، موجب شده که بسیاری از اطلاعات مورد نیاز در زمینه بارداری، زایمان، نگهداری از نوزاد، سلامت و تربیت کودک براحتی از طریق اعضای با تجربه تر خانواده در اختیار والدین تازه کار قرار نگیرد و یا در برخی موارد اطمینان کافی از صحت و سقم راهنمائیهای ارائه شده وجود نداشته باشد.

 

بنابر دلایل فوق و نیاز جامعه موسسه تحقیق و توسعه پژوهشگران سلامت اقدام به ایجاد یک سایت اینترنتی کرد تا بتواند اطلاعات مورد نیاز خانواده ها را در دوره زمانی پیش از بارداری تا وقتی که کودک به سن پنج سالگی می رسد، به زبان فارسی و با کاربری آسان فراهم نماید.  

در حال حاضر قسمت عمده این سایت را مقالات علمی و آموزشی در زمینه های مختلف تشکیل می دهد که از منابع گوناگون جمع آوری و تدوین شده و توسط شورای سردبیری که متشکل از متخصصین در رشته های مختلف است، بازبینی و نهایی می شوند. همچنین بخشی برای پرسش و پاسخ در نظر گرفته شده که در آن سوالات کاربران توسط متخصص مربوطه پاسخ داده می شود.