موضوع بحث

امان از کمبود وزن بچه ها، نگرانی مامانا ( شعبه ی 2)

| 1396/01/15 | 15:15 2029 بازدید
سلام دوستان
به راهنماییتون احتیاج دارم
دختر من الان 21 ماهشه
وزن تولد2900 قد50
الان وزنش 10.600 با قد88
تا 6ماهگی وزن گیریش بدنبود اما تا15 ماهگی کند شد .الان 3 ماهه که 300 گرم اضافه کرده
شیرخودمو میخوره
خیلی کم غذاست
میشه بگید میتونم شیرخشک بهش بدم؟
درضمن چه شیرخشکی خوبه؟
دوستان متخصص بفرماییدچقدر کمبود وزن داره؟
ممنون
خیلی نگرانم
راهکار چیه؟
1391/03/22
|
21:33
سلام خانوما
من نت نداشتم وای دلم همش اینجا بود

معصومه خانوم به ما لطف دارین عزیزم. که ما رو هم در لیست متخصصینتون اوردین. شرمنده!

شهره جان!
ببلاک شیر خوبیه ببلاک و نان در یک سطح هستن با این تفاوت که نان برای نینیهایی خوبه که شکمشون زیاد و شله و ببلاک بر عکس شکم نینی رو شل میکنه.
ولی میشه بگی چرا شیر مخصوص ندادی بهش؟ فکر میکنم ببلاک شیر مخصوص برای نینی شما داشته باشه. البته الان که دیگه بزرگ شده. اگه بهش ساخته همینو ادامه بده تا یکسالگی بیشتر روی شیر تاکید کن.

مامان مهرسا!
اگه تا حالا بهش شیرخشک ندادی...بعید میدونم قبول کنه. در هر صورت شیر خشک به از شیر خودت گرفتن کمک میکنه. شیر خودتو کم کن و بذار برای غذا گرسنه بشه. ضمنا وزن دخترت کم نیست . الان کارت دم دستم نیست دوستان بهت میگن.اگه خواستی شیرخشک امتحان کنی نان به همه بچه ها میسازه و اس ام ای پروگرس هم خیلی مقویه. (الانه که بیان منو به عنوان تبلیغات منع کاربری کنن!)

ریحان جون!
منم خودم تازگی این سیمیلاکو پیدا نکردم.
ببین! خیلی خوبه که میخوای با لیوان بدی حتما تلاش کن. اصلا کوتاه نیا . فعلا با حواس پرت کردن با بازی و شعر و اینا بهش بده حتی فعلا بهش با قاشق بده تا به طعمش عادت کنه
شیر خودتم کم کن. در عرض 2هفته برسونش به روزی 3بار یه بار ظهر قبل خواب شب قبل خواب و در طول شب. اگه بتونی شیرخشک رو قبل خواب شبش بهش بدی و در ضمن یه شام مقوی و سنگینم بهش بدی تا خوده صبح میخوابه.

مژگان جون منم از باریج راضی نبودم شکم پسرمو راه انداخت ولی 2نوع داره اونی که مهدیه گفت برای جذب خوبه و دفعو کم میکنه.

1391/03/22
|
23:32
در مورد پدیا هم به بچه بالای 18ماه بدین
احتمالا اولش خوب جواب بده ولی بعد هم قطعش نکنین
چون خیلی چیز مقوی و کاملی هست
سیستم ایمنی رو هم تقویت میکنه

مرضیه خوش اومدی
1391/03/22
|
23:40
مرسی فرناز جون از راهنماییت.منم بابت این قضیه که همیشه میخوام به پسر 22 ماهم با گول زدنش غذا بدم خیلی عصبیم چون اصلا حاضر نیست دهنشو به اختیار خودش باز کنه مگه اینکه گول بخوره.هیچ چیزی هم دوست نداره نه شیر نه نون نه ماکارونی هیچ چی..................
هر بار که میبینم اینقدر حرصم میده میگم دیگه از فردا ولش میکنم ولی باز دلم نمیاد میگم حالا تا میشه یه جوری بهش غذا خوروند به زور بهش بدم تا بعد.میترسم ولش کنم دچار کمبود کلسیم و آهن و ... بشه.
حالا شما لطف کن بگو آندیا جون از صبح تا شب چه چیزایی میخوره مثلا از منبع کلسیم توی یه روز چقدر و چی میخوره و آیا قبلا هم که مجبور به غذا خوردنش میکردی چیزی بود که دوست داشته باشه بخوره؟خلاصه برام مقایسه کن قبلا و حالا رو. ممنووووووووووون.ضمنا من شیرازیارو خیلی دوست دارم و توی دانشگاه دوستای شیرازیه خیلی خوبی داشتم.
1391/03/22
|
23:51
من به آمار زمین مشکوکم !!! اگر این شهر پر از ادمهاست پس چرا این همه دلها تنهاست ؟؟
عاطفه جان سلام خوبی؟ یه سوال داشتم. میشه به جای شیر, پدیاشور داد یا نه؟کلسیمش چقدره؟طعمش شیرینه؟پسر من اصلا شیر طعمدار نمیخوره.
1391/03/22
|
23:53
من به آمار زمین مشکوکم !!! اگر این شهر پر از ادمهاست پس چرا این همه دلها تنهاست ؟؟
سلام ازیتای عزیز
پدیا شور یه مکمله یعنی به هیچ وجه نباید جای مواد اصلی رو بگیره
کلسیمش بالاس ولی نباید جای شیرو بگیره
میتونی مقدار شیری که میدی رو کمتر کنی ولی حذفش نکن
طعمش که خیلی خوشمزه ست
خوب اگه شیر طعمدار نمیخوره خودت براش شیرعسل ولرم رو به خنک درست کن
شاید خوشش بیاد
نگران شیر نخوردنش نباش کم کم درست میشه پسر منم از شیر متنفر بود ولی حالا داره میخوره
1391/03/23
|
00:01
سلام مامانای گل

من قبلا به تاپیکتون سر میزدم و چند بتر هم سوال پچرسیدم که دوستان جوابمو دادند

پسر من وزن تولدش 3500 بود و یک سالگی 7800.خیلی نگرانم....خیلی نمی دونم چه کنم که کمبود وزنش جبران بشه خیلییییییییی کم غذا می خوره....

چند روز پیش یه دکتر بهم گفت شربت مولتی وتامین nutrini drink بهش بده که عالیه .....می خواستم بدونم شما اطلاعی درباره این شربته دارید؟؟؟؟

ممنونم از همگی
1391/03/23
|
00:07
سلام مامانای عزیز تابیک جدید مبارک انشاالله که بشه تابیک نی نی های تبل ما تازه از مشهد امدیم اونجا به یاد تک تک تون بودم برای خودتون و نی نی های جیکر دعا کردیم ىوستون دارم یه عالمه هر جی بکم بازم کمه بووووووووووووسسسسسسسسسسسسسس
1391/03/23
|
00:12
سلام

عاطفه جون خوبی؟دلم برات تنگ شده بود کم میای اینجا دختر

آزیتا جون بس دانشجو شیراز بودی نکنه همکلاسی بودیم و خبر نداریم ههههه آندیا صبحونه یه قالب بنیر گاو خندان با بودر گردو مخلوط می کنم با مقداری نون و 100 سی سی یا 150 سی سی شیر باستوریزه به خاطر این بهش بنیر گاو خندان میدم که کلسیمش نسبت به بنیرها دیگه بیشتره البته هروز که بنیر نمی خوره گاهی کره عسل و گاهی تخم مرغ بعدش حدود 2 ساعت بعد یه برتغال یا یه هلو یا چند تا حبه انگور می خوره ناهار 3 یا 4 ق مربا خوری غذا می خوره هر چی که باشه ولی ماهیچه و برنج سفید رو خیلی دوست داره شاید 5 تا ق هم بخوره عصرونه بستنی لیوانی یا میرم قناد ی براش کیک تازه می خرم شام هم 3 یا 4 قاشق مرباخوری برنج اون موقع ها که حرص می خوردم که فقط بخوره چون کوکو سیب زمینی دوست داشت مدام براش کوکو درست می کردم ولی الان به همت مولتی ویتامین ول کید و شربت زینک بلاس و بی خیالی من غذاهای دیگه هم می خوره البته د رحد همون 3 یا 4 ق مربا خوری که من به همونم راضیم این برنامه ای رو که نوشتم روزای یکه اینجوری بخوره من از خوشحالی بال در اوردم چیزای که دوست داره کماکان همون کوکو سیب زمینی هست و نودولیت ماهیچه و سیب زمینی سرخ کرده جدیدا براش یه کتا ب خریدم به اسم آب و شکر با لیمو شربت می سازه شیمو تو کتابه شخصیتی به اسم شیمو شربت ابلیمو درست می کنه که آندیا از وقتی این کتاب رو دیده به شربت آبلیمو علاقه مند شده که توی این هوای گرم خیلی هم خوبه لیمو هم که سرشار از ویتامین سی هست اینه برنامه غذایی اندیا که البته بعضی روزام شده که فقط شام یا ناهار رو خورده نی نی شما چند وقتشه و چند کیلوئه؟؟؟اگه فکر می کین کلسیم بدنش کم می گیره بهش شربت کلسیم بده البته دید یکه آندیا هم خیلی کم شیر می خوره ولی دکتر گفت مشکل نیست ماست کلسیمش یک و نیم برابر شیر هست اگه ماست دوست داره توش 4 مغز اسیاب کن بریز بهش بده
1391/03/23
|
00:34
سلام تایپیک جدید و ریاست جدید مبارک باشه..چه استقبال پرشوری هم شده از شعبه 2..(.البته متاسفانه)

مامان کیانا زیارت قبول

پامچال اسم و رسم جدید هم مبارک..من جدیدا تو فکر اسم و...جدیدم

بچه ها من فکر کنم..این ماه آوین هیچی هیچی وزن نگرفته..و این اولین باره..هر ماه حداقل هیچی نمیگرفت 100 گرم وزن میگرفت ولی چشم و دستم شده ترازو و میبینم این ماه استپ بوده...امشب رو ترازو دیجیتالی وزنش کردم 7100 بود و فردا 11 ماهش تموم میشه...نگرانم دلم خوش بود اگرچه کم ولی داره یه ریزه وزنی میگیره ولی حالا...

من یه اعترافی کنم من جند روزه دارم به آوین به زور غذا میدم و امشب دیدم باباش داره بزور غذا میده واقعا عذاب وجدان گرفتم..دلم برا بچه سوخت..احساس کردم دارم بهش ظلم میکنم..بچه ها چکار کنم؟اگه نخورد ولش کنم به امان خدا؟بگید چکارکنم؟

تو کارت رشد نوشته بجه این سنی 5 وعده غذای اصلی باید بخوره من امشب عصرونه هم ندادم شام خوب بخوره که بازم اصلا میل نداشت.

این عصاره گوشت رو هروز باید بدم.؟.گوشتی که من میدم فریزریه..که میذارم یخش باز شه بعد میندازم تو شیشه..گوشت اینطوری خاصیت نداره؟حتما باید ه روز گوشت تازه باشه؟
1391/03/23
|
00:37
سلامی دوباره
فناز جان 1 سوال داشتم دختر منم دهنش قفل به هیچ عنوانم شیر وشیر خشک نخورد ونمیخوره
از 1سالگی شربت کلسیم میخوره
ولکید فقط باعث میشه 1 وعده بخوره از فردا زینک پلاس میخوام بدم قبلا دادم فقط تاثیر تو رشد موهاش داشت نمیدونم سوالم اینه شما ولکید وهمراه زینک پلاس میدی یا تک تک؟
1391/03/23
|
00:53
لیلی خانم به به عکس جدید مبارک نه گوشت فریزی اشکال نداره کدوم قسمت گوشت رو میدی ماهیچه یا فیله؟

بچه ها کیا از عصاره نتیجه گرفتن بیان به من بگن ؟؟؟؟؟؟؟؟

ملیکا جون من صبح ها بهش زینک بلاس میدم و حدود نیم ساعت قبل ا زغذا ولکید میدم
1391/03/23
|
01:25
سلام منم خواننده خاموش تاپیک قبلیتون بودم
پسرمن وزن تولد 3.250
قد 50
الان که 27ماهش هست وزنش1105 با قد 2 سالگیش 90 بودش
تقریبا از آذر ماه سال گذشته تا الان اصلا وزن نگرفته همه اشتها آورها امتحان کردم
الان دارم پاستیل مولتی ویتامین مستر تامی بهش میدم به نظرم یه خورده بهتر شده
راستی فرناز جان شما چند سی سی ول کید و زینک پلاس به اندیای خوشکل میدین مرسی
1391/03/23
|
03:14
چه زیباست هنگامی که در اوج نشاط و بی نیازی هستی دست به دعا برداری.
سلام
فرناز جون من از عصاره جواب گرفتم. البته یه روز در میون میدم. عصاره بلدرچین هم یه وقتایی میدم. این هفته هر کس دیدش گفت یه کم بهتر شد. حدود 2 ماهه دارم به طور پیوسته یه روز در میون میدم. نصف بلدرچین میریزم یا اندازه دو سه تا تکه گوشت خوشتی ماهیچه. وزنش شاید 300 تااضافه شده باشه ها ولی برای پسر من که از 6 ماهگی تا 1 سالگی 850 گرم اضافه کرده بود عالیه. از 1 سالگیش تا حالا حدود 800 تا با آووکادو و عصاره اضافه کرده. الان 17 ماهشه. حدود 9 کیلو. با وزنش مشکلی ندارم چون روی نمودار وزن تولدشه... مشکل اصلی بدغذاییییییییییییییه!!!

لیلی جون خواهرانه بهت میگم اصلا به زور به بچه غذا نده... اصلا!!! چون واقعا نتیجه عکس میده و بچه مقاومتش بیشتر میشه. بچه ها گاهی با نخوردنشون میخوان استقلالشون رو نشون بدن، مخصوصا دخترا که زودتر مستقل میشن. بعضی غذاها رو که میشه با دست بخوره بده امتحان کنه، یا یه کاسه کوچیک غذا براش بذار با قاشق به هم بریزه و بخوره... شاید جواب بده. اونایی که در این سن ماماناشون به زور به بچه غذا میدن در آینده استقلال فکری ندارن و باید دائم دیگران (مخصوصا مامانه) براشون تصمیم بگیره. مطمئن باش یه کم خودت به آرامش برسی و نگرانی غذا خوردنش رو نداشته باشی اونم بهتر میشه. آوین جیگر خاله میخواد مستقل باشه برای همین داره بدغذاتر میشه... این مشکل رو اکثر مامانا از یک سالگی با بچه ها دارن پس تازه اول راهی!!
1391/03/23
|
08:17
ممنون عاطفه جان
اگه میشه بگید چقدر کمبود وزن داره؟
1391/03/23
|
09:10
مرسی فرناز جون جواب دادی
نمیدونم اصلا میترسم بیدارش کنم از 11 دیشب خوابیده 10 شام خورده تا الان
فرناز جون به اندیا تو خونه غذا میدی؟
پانیای من الان 1سال بیشتر اصلا تو خونه لب به هیچی نمیزنه حتما باید پارک واب بازی وحموم و.....باشه
1391/03/23
|
10:05
مامان سامیار جون پسرت مثل دختر منه تازه دختر من وزنش تو 1 سالگی 7 کیلو بود وزن تولدشم 2600 بود الان15 ماهشه وزنش 7500 هست خیلی کم میخوره خیلیییییییییییییییییییی من ول کید بهش میدم این شربتی که میگی چی هست؟
1391/03/23
|
10:34

به من هم کمک کنیدددددد
1391/03/23
|
10:35
الما جون به نظر من بچه هات خوبن نگران نباش مال ما چی پس ما باید بریم خودمونو بکشیم
1391/03/23
|
11:02

من چی بگم پسرم 3950بود الان 18 ماهشه نه کیلو و نیمه چند روزه مریضه ویروس اسهال استفراغ دارم روانی میشم دایم باسرگر م کردن غذا بهش میدم گاهی نمیخوره
1391/03/23
|
11:12
ارسال پاسخ و نظر شما