موضوع بحث

امان از کمبود وزن بچه ها، نگرانی مامانا ( شعبه ی 2)

1396/01/15 15:15 2027
سلام

سمانه جون خیلی ازت ممنونم که جوابمو کامل دادی حتما دوز دارو رو دوبرابر می کنم اگه بخواد جواب بده چند وقته جواب میده؟؟

مهدیه منم با الی موافقم

الی جون روزایی که هوا گرم و دم هست این حالتهای عق زدن رو بیشتر داره؟؟ظهرها بیشتره یا شبها؟؟من زمانی که آندیا رو بردم دکتر برای ریفلاکس بدون هیچ سونو و نمونه برداری فقط بر اساس شرح حالی که من دادم امبرازول تجویز کرد و گفت باسخ به درمان معلوم میشه که بچه رفلاکس داره حالا من بهت یه بیشنهاد می کنم کبسول امبرازول هیچ عارضه ای نداره حتی به نوزاد 50 روزه هم می دن این کبسول رو بگیر گرانولهای داخلش رو بشمار نصف کن و صبح ناشتا روزی نصف کبسول (منظورم نصف گرانول هاست ) با ماست یا اب سیب به آرتین بده 8 هفته مصرف کن اگه خوب شد بدون ریفلاکس داشته اگه نه که نداشته باالاخره اینم خودش یه راه هست راستی هیچ وقت دهن آرتین بو نمی ده؟؟نوزاد که بود شیر یم خورد شیر رو دوباره تو دهنش بر نمی گردون دوباره قورت بده می دونم این حالت رو اکثر بچه ها دارن ولی اگه زیاد این حالت رو داشته و استفراغ هم نداشته اینم یکی از علائم ریفلاکسه
سلام به همگی

خانومی (من) ان شالله که دخترت همیشه سالم و سلامت باشه

راستی یه نکته یه شربتی هست به اسم فارمتون یه همچین چیزی دختر بد غذای من با خوردنش یکم بهتر میشد حالا هر کسی امتحان نکرده یه امتحانی کنه شاید فرجی شد وجواب داد
من.جون می شه لطفا اسم و آدرس اون دکتری که ترگسو بردی پیشش بهم بدی؟؟؟؟( فوق تخصص رشد اطفال)
سلام

من جون نرگس رو پیش دکتر شاداب صالحپور بردی؟ آخه مشخصاتش با اون میخونه!

منم آرتین رو بردم و از وقتی بردمش پیش اون خیالم راحت شد!
بچه ها!

من هزار تا تجربه از اینور و اونور خوندم و شنیدم که هرکدوم یادم بیاد براتون میزارم!

یکی از همکارای همسرم میگفت که یکی از دوستاش بچه اش تا شش سالگی فقط و فقط و فقط هندونه میخورده!

میگفتش که بچه رو میدیدی میگفتی الانه که از فقر تغذیه های و بی حالی بیفته دور از جون بمیره! میگفت چند بار با این دوستم رفتیم مسافرت صندوق عقبشون رو پر هندونه میکردن برای ناهار و شام بچشون!

خلاصه که میگفت مامانش میگفته من تا سه سالگی داشتم دیوونه میشدم ولی بعدش ولش کردم و گفتم حتما بدنش فقط اینو میطلبه!

خلاصه خیلی گفت و گفت الان پسره نه سالشه و از همون شش سالگی خود بخود و کم کم خودش اشتهاش به غذاهای دیگه باز شد

میگفت الان میبینمش باورم نمیشه اون زمان اینقدر نحیف و مردنی بود. چون میگفت کاملا یه بچه با هیکل و قد وزن عادیه و ببینیش اصلا باورت نمیشه این بچه شش سال تمام فقط هندونه خورده. چون کاملا وزن و قد و استخون بندیش عادیه و تو این سه ساله همه رو جبران کرده!

پس بیاین خوشحال باشیم
سلام به دوستای عزیزم
همه پست ها رو خوندم. فعلا صحبتی ندارم فقط اومدم جواب مامان کیانا رو بدم. مامان کیانا اسمت مهدیه بود نه؟؟؟
این دکتره اسمش رضایی زاده است. مطبش اینجاست: میدان تجریش- بیمارستان شهدا تجریش- مرکز جامع کنترل سرطان
22754276-22754287 این تلفن ها مال اون مرکزه- بگو برای دکتر رضایی زاده تماس گرفتی.
وقتی من میرفتم پیشش خیلی سرش خلوت بود. از وقتی اومده تو تلویزیون اون قدر سرش شلوغ شده که نگو. ویزیتش هم گمونم 10 تومان بود. اگه گرون نشده باشه. بعد بستگی به داروهایی که بهت میده هزینه داروها متفاوته. امکان داره یه نسخه برات 70-60 تومان در بیاد یا بیشتر. یه نسخه هم شاید 10 تومن. نسخه من 2 موردش باید تو خونه درست میکردم و برای همین خریدنی نبود. دکتر میرغضنفری هم هست که استاد همین دکتر هست و مسن تره و اونم تو شبکه 7 و رادیو صحبت میکنه. شمارش رو باید از مامان بگیرم. اگه خواستی برات میگیرم.
هانا جان تو زمستون که هندونه گیر نمیاد این بچه چی میخورده؟؟؟
ْسلام / چی شده باز اینجا خلوت شده ؟؟؟
عاطفه جون/ممنون از احوالپرسیت / راستش شیر سیمیلاک 3 هر چی گشتم گیر نیاوردم/ بعضی وقتا بهش شیر عسل میدم البته اینقدر بد میخوره که پشیمونم میکنه / بیشتر ماست میدم بهش تا ببینیم کی میشه این بچه شیر خوردن با لیوان یادبگیره / راستی محمد مهدی چه شکلک ملوسی درآورده تو این عکس / ماشالله عزیزم
میگم محمد مهدی دیگه الان قشنگ بلده با لیوان شیر بخوره ؟؟؟

مهدیه جون/ چطوری؟؟ آیدین پسرم بهتر شده؟؟ دختر خاله ایمان هم چند هفته پیش مامانش داشته سبزی پاک میکرده سبزی کثیف دور از چشم مامانش خورده بود و هم گوش هم چشم و هم گلوش عفونت کرده بود/ ولی زود خوب شد/ شاید آیدین هم همچین موردی براش پیش اومده/ زود بیا از خودت و آیدین باخبرمون کن

معصوم / کجااااااااااااااااااااایی ؟؟ رفتی مسافرت ؟؟؟
سلام به همگی من یه چند روزی نبودم مانیتورم سوخته بود

مامان سامیار جون ممنون

مامان آرین جون میشه بگی گندم پرک میریزی یا چی؟

سلام هستین..یه راهنمایی میخوام در مورد غذا نخوردن پسرم
سلام به همگی.پسر من هم از 9 ماهگی رفت تو اعتصاب غذا تا 21 ماهگی.تنها چیزی که میخورد ماست بود.ولی همین ماست نمی ذاشت افت وزن داشته باشه.من هم از 2 ماه پیش زدم به بی خیالی.حالا دیگه خودش میگه غذا می خوام.شب رو هم چون سیر میشه بهتر می خوابه.
حالا دیگه از مادر بودن لذت میبرم
راستی یه نکته.بهجای اینکه فقط به وزن بچه توجه کنید به بقیه فاکتورهای رشدشون توجه کنید.اینکه کی راه رفت کی حرف زد کی منطق پیدا کرد و خیلی چیزهای دیگه.وزن بچه رو چک می کنن که ببینن کمبودی نداشته باشه که مانع رشد عقلی و روحیش بشه.وزن وسیله ست هدف نیست.اگر بچه توی range normal مهارت راه رفتن و غیره رو پیدا کرد یعنی طبیعیه
عاطفه جون ریحان جون و دیبا جونم ماریا جان
میسسسسسسسسسسسی که جوابمو دادید
آخه پس چرا این نموداره اینطوریه به خ دا همه ما مادر ها رو مریض کرده
من الان آرین و هر جا میبرم همه میگن بچت که خیلی خوبه نرماله و از این حرفا با اینکه پسر من توی نمودار روی خط زرده
اگه بخواد روی صدک 50 باشه باید 14 کیلو باشه !!!!!!!!!!!!!!!!
که این واسه من یه چیز دست نیافتنیه
الان پسر من به زور به 12 کیلو میرسه فک کن 2 کیلو کم داره تا تازه به صدک 50 برسه
بچه همسایمون 15 کیلوست و دو ماه از ارین کوچکتره اما به خدا ادم میبینش قشنگ متوجه میشه این بچه جزو بچه های چاقه در حالی که 15 کیلو واسه سنش توی نمودار روی خط سبزه یعنی خیلی نرمال !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من نمیدونم کجای این نرماله شکم طبقه طبقه پهلو های قلمبه لپای آویزون انگشتای دستش چال چال
ولی پسر من در مقابلش مثل ورزشکارا میمونه
به نظر من این نمودار یک کیلو مشکل داره
حالا اونی که این نمودار و رسم کرده خدا که نبوده اونم یه آدم بوده
نمیدونم والا اصلا کاش هیچ وقت هیچ کس نموداری رسم نمیکرد که مادر های بیچاره رو به حال وسواسو مقایسه بندازه
من تنها مشکلم با پسرم غذا نخوردنشه الان یه مدتیه که ای بهتر میخوره و من یه کم اعصابم راحته وقتی غذا میخوره دیگه به وزنش فکر نمیکنم به این فکر میکنم که همه مواد غذایی مفید به بدنش رسیده و دیگه خیالم راحته

یکی از بچه هافکر کنم مژگان جون پرسیده بود که گندم به چه صورت میریزم توی سوپش
من همین گندم معمولی رو میریزم توی سوپش نه گندم پرک گندم هم بسیا ر مقوی و چاق کننده است
درسته که پسرم بزرگ شده اما من هنوز سوپ رو به صورت کاملا میکس شده بهش میدم چون هم زودتر جذب بدنش میشه و هم اینکه عق نمیزن و تف نمیکنه و هم اینکه زودتر گشنه اش میشه برای وعده بعدیش
توی سوپش هم حتما گندم و سیب زمینی میریزم با لیمو تازه ترشش میکنم میدم میخوره
اینو یه دکتری بهم یاد داد گفت سوپ پر کالری درست کن میکس کن بده بهش بخوره حتما وزن اضافه میکنه همین هم شد
منم گفتم آقای دکتر میترسم عادت کنه به غذای میکس شده اونم عصبانی شد گفت خانوم بریز دور این حرفا رو برای بچه داری باید انعطاف پذیر باشی
دکتر خیلی بد اخلاقی بود اما من حرفشو گوش کردم خدا رو شکر آرین از توی نمودار کرم در اومده و رفته روی نمودار زرد
خداوندا! پناهم باش و یارم باش... جهان تاریکی محض است میترسم ! کنارم باش!
عاطفه عکس کاربریت مبارک چه موشه این پسرت ماشالله
خداوندا! پناهم باش و یارم باش... جهان تاریکی محض است میترسم ! کنارم باش!
عاطفه جون عکسای محمدمهدی خیلی جیگره. اینجا هم که آفتاب خورده تو چشمش؛ چقدر آقا نشسته ازش عکس بگیری! یعنی بچه ها از 2 سالگی بهتر میشن؟؟ من منتظرم این آقا پسرم از 2 سالگی یه معجزه ای در موردش اتفاق بیفته؛ هم بهتر غذا بخوره، هم بهتر حرف گوش کنه! هههه
مامان آرین من یه کتاب دارم که توش نمودار رشد بچه های سفید پوست رو زده؛ اونجا با وزن تولد پسرم که مقایسه میکرده 300-400 گرم بالاتر از نمودار ما بود! خیلی وحشتناکه. اینطوری حالا حالاها به 5٪ هم نمیرسه
سلام
الی من موندم تو و اریکا این دکترا رو کجا پیدا میکنین که دلشون نمیخواد بگن بچت رفلاکس داره حالا هزارم علائمش واضح باشه؟؟
گل خوشبو دور نیستم همین ورام من توی سایت نچرخم کی اخبار و اططلاعات مخفی سایتو براتون میاره؟ :)

من عزیز یه سوال بالاخره نرگستو مهد گذاشتی؟ راضی هستی؟ به نظرت چطوری میشه فهمید وقتی ما نیستیم با بچه چطوری ررفتار میکنن؟
آخرین خبرا از گل بی بو هم اینه که میگن انگار امروز یکی از انگشتاش تکون خورده جای امیدواری هست براش دعا کنین :))
سلام به همه بازم عیدتون مبارک

ممنون از لطف همگی شما درباره پسرم
صوفیا جون راستش اون عکس خودش انجوری کرده مثلا خندیده بهش گفتم لبخند بزن اونوجوری کرد
کلا برای خودش جونوریه. با زبونش ادمو میخره و ازاد میکنه
انشالله که از 2سالگی بهتر هم میشن ولی حرف گوش کنننننننننننننننن نمیدونم والا! اونم پسر بچه
ایشالا که سالم باشن

ریحان جان محمدمهدی الان با لیوان راحت میخوره ولی باید کمکش کنم به قول خودش من نمیتونم سنگینه میریزه رو لباسم کفیس میشه
ببین شیرای طعمدار و امتحان کردی؟

گل خوشبو.... فقط برات دعا میکنم اگه قابل باشم

معصومه جون چطورمطوری الیییییییییی سمانه فرناززززززز نرگسسسسسسسس

ها گفتم نرگس راستی ببین یبوست نازنین بهتر شد؟ منم مشکل نامنظم بودن دفع رو داشتم با محمدمهدی از وقتی شیرخشکو قطع کردم شکمش منظم شده

مامان ارین!!!! مامان ارین مامان ارین من بارها اینجا گفتم در هفته3بار به بچه هاتون غذای میکس شده بدین مثل سوپ حلیم
ولی هیشکییییییی منو دوس نداله
حالا امیدوارم با حرف دکتر شما خانوما اینکارو حتما بکنن

دیگه همتونو دوس دارم
سلام خدمت همه مامانهای عزیز
شماها که تجربه زیادی تو وزن بچه و وزنگیری دارید،به نظرتون دخترم من مشکل کمبود وزن داره یا نرماله؟؟؟به نظر خودم وزنش پایین!
وزن تولد 3260
9ماهگی8 کیلو(البته 8ماهگی عفونت روده ای هم گرفت که رو وزنش تاثیر گذاشت)
فارسی نویس آنلاین خطاطی
امروزم سلام

مرضیه جان

خیلی وقته که تو مزستون هم هندونه پیدا میشه. دیگه ربطی به فصلش نداره.

مثل خیار که تو همه فصول پیدا میشه

اگر هم میوه ای خیلی نایاب باشه تو فصلی، مثل انگور تو زمستون تو تهران که میدونم باید برید بازار تجریش پیدا کنید!
ارسال پاسخ و نظر شما