2733
2734
عنوان

از اینکه پسرمو به روش حلقه ای ختنه کردیم پشیمونم

| مشاهده متن کامل بحث + 66035 بازدید | 108 پست
سلام عزیز دل من پسرم وقتی یک ماهش بود ختنه کردم روش حلقه با وازلین و اینا تا مدتی چربش هم میکردم الان مشکلی نداره البته خب به خاطر اینکه بیضه هایش تو بود تو یک سالگی عمل پایین اوردن بیضه هم برایش انجام دادم توسط دکتر صدیقی بیمارستان مهر تهران که یکی از بهترین دکترها برای این کار است اگه نگرانی به نطرم یک سر بیا پیش ان دکتر صدیقی
 👈 من مادر یک کودک اتیسم هستم توجه کنید از این بعد در تاپیک های متفرقه ام به سوالات در مورد اختلال اتیسم هست پاسخ نمیدهم لطفا در تاپیک هایی که موضوع شون و عنوان شون اتیسم هست سوال خودتان بپرسید ممنونم که رعایت میکنید منم یک انسانم گاهی دوست دارم از دنیای اتیسم دور باشم و تاپیک های غیر اتیسم بزنم 😊

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

یعنی چی که داخله؟ یعنی کلش فرو میره تو کیسه بیضه ها یا فقط نوکش تو قسمت شوپول فرو میره اگر همش میره تو کیسه بیضه ربطی به ختنه نداره فرم التش اون مدلیه من پسر بچه زیاد دیدم مربی مهد بودم الت تناسلی بچه ها با هم فرق داره بعضیا خیلی کوچیکه و میره تو که اکثرا تپل هستن و اونایی که وزنشون کمتره التشون بلند تره معمولا وقتیم پوشکو باز کنی باد بهش بخوره طبیعیه که سرد میشه خودشو جمع میکنه من روش سنتی رو دیدم اکثر کسایی که سنتی ختنه شده نا هموار جوش خورده و وقتی بزرگتر شده تو طول الت یه ناهمواری هایی مثل خال گوشتی به وجود اومده که تو بعضیا اینقدر زیادبوده که رشد کرده و نیاز داشتن مجدد ختنه بشن من اینو تو پسر بچه های 2 تا 9 ساله دیدم حلقه ای ندیدم با شرایطی که شما گفتین در مورد تاریخچه ختنه من با بیتا کاملا مخالفم جز موارد بهداشتی عدم انجام ختنه باعث خیلی مشکلات میشه یکیش عفونت اداری و برگشت ادراد به مثانه هست یکی هم این که به علت این که تحریک کامل صورت نمیگیره لذت کافی رو نمیبنن موقع رابطه و در ضمن کلی عفونت رو به بدن کسی که باهاش رابطه دارن منتقل میکنن جدا از اینکه خیلی بد ریختم میشه همینجوری مردا نظافتو رعایت نمیکنن 90 درصد اقایون تو شرایط ناجور ایستاده ادرار میکنن یا اصلا خوشونو نمیشورن حالا در نظر بگیر اون قلاف بیاد رو معامله رو بگیره چند قطره ادرار بمونه اونجا چه شوددددددددددد
...................گرنگهدارمن آنست که من می دانم ********* شیشه را دربغل سنگ نگه می دارد .....................
2731
در ضمن مراقبت بعد از خته هم دیدم که دکتر میگه دو تا انگشت اشاره رو بزارید دو طرف شوپولش و فشار بدین به طرف داخل تا همش بیاد بیرون بعد با پماد همون قسمت که بریده شده و رنگش فرق داره چرب کنید هر بار بعد از عوض کردن این کار رو انجام بدین تا عفونت و چسبندگی ایجاد نشه
...................گرنگهدارمن آنست که من می دانم ********* شیشه را دربغل سنگ نگه می دارد .....................
منم پسرمو به روش حلقه ختنه کردم خیلی راضیم خداروشکر خیلی خوب و خوش ترکیب دراومده مدلش خوش به حال عروسممممم این چیزی که شما گفتین رو هم در مورد اونایی که سنتی ختنه شدن شنیده بودم حتی تو نت خوندم الان تعجب کردم ماهگل گلی حتما پسرتو ببرش پیش یه اورولوژیست خوب تا از نگرانی در بیای
[smiley]s/sm_41.gif[/smiley][smiley]s/sm_41.gif[/smiley][smiley]s/sm_41.gif[/smiley]
2738
نگران نباش خاطره جون. پسر من 4 ماهگی ختنه اش کردیم تا دوسالگی همین طوری بود یعنی هی فرو میرفت تو طوری که اصلا آلتش دیده نمی شد. دکتر بردیم گفت طبیعیه فقط باید مواظب بود تا چسبندگی پیدا نکنه. الان که سه سالش شده مشکل تورفتگی آلتش کاملا برطرف شده.فقط توصیه میکنم تا چند ماه محل ختنه پسرکوچولوتو مرتب چرب کنی تا چسبندگی پیدا نکنه.
راستی صبا بانو جون، اطلاعاتت خیلی خوب بود من که خیلی استفاده کردم.اینم به واسطه تجربیات خوبت توی مهد هست..فقط یه سوال همیشه در مورد سن مناسب ختنه بچه تو ذهنم بوده و اینکه سایر خانواده ها معمولا تو چه سنی بچه هاشونو ختنه میکن؟ آیا اونا هم به ختنه نوزادی اعتقاد دارن یا مثلا سنین مهد کودک و قبل از دبستان؟ میخواستم بدونم توی همون جامعه آماری کوچیک مثل مهد بچه های ختنه نشده هم بودن؟
دشت شقایق عزیز من تو مهد که بودم از 10 تا پسر بچه 9 تا زیر 2 سال ختنه شده بودن کسایی که ختنه نشده بودن قومیت خاص داشتن مثل اهل زابل یا زاهدان بودن و میگفتن ما مراسم خاص داریم دو مورد هم دیدم که بد ختنه شده بودن و یکیشون مجبور شد دوباره ختنه کنه اصلا یه وضعی بود سر التش ملتحب شده بود و یه طرف زخم بود عفونت کرده بود گویا همون قسمت که باقی مونده بود رفته بود لای زیپ شلوار پرستار مهد این مواردو به من نشون میداد باید ازش تشکر کنم خخخخ نظر دکترا برای ختنه بچه خیلی متفاوته بعضا اعتقاد دارن زیر 10 روز که خیلی زود باشه و زود جوش بخوره بعضا میگن تو 40 روز اول و بعضی میگن قبل سه ماه که مقداری رشد کرده باشه و در سنت اسلامی توصیه شده در 7 روزگی ختنه انجام بشه از حضرت محمد و امام جعفر صادق روایت شده بهتره که تو روز 7 انجام بشه اما اگر بعد هم بود اشکالی نداره تو سن بزرگ تر که متوجه بدن خیلی کار مشکلیه کلی باید باج بدی بعدم سن بچه که بیشتر بشه به التش حساس میشه و ممکنه براش این سوتفاهم پیش بیاد که تنبیه شده که ختنش کردن و افسردگی بگیره فواید «ختنه» در نوزادان پسر » سرویس: اجتماعی - سلامت کد خبر: 93081908866 دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۵ یک فوق تخصص نوزادان به خانواده‌ها توصیه کرد که نوزادان پسر را روز اول تولد ختنه کنند. دکتر علی اصغر عالی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه کرمانشاه، ختنه کردن را از نظر علمی پذیرفته شده دانست و گفت: تحقیقات علمی ثابت کرده که احتمال ابتلا به عفونت مثانه در افرادی که ختنه نشده‌اند، خیلی بیشتر از سایر افراد است. وی با بیان اینکه برخی از خانواده‌ها در بدو تولد پسرهایشان را ختنه می‌کنند، گفت: برخی نیز بعد از یک یا دو هفته و پس از خشک شدن ناف کودک و افتادن آن و پس از برطرف شدن زردی احتمالی در کودک اقدام به این کار می‌کنند. برخی هم ختنه کردن پسرها را به سال‌های بعد موکول می‌کنند. این فوق تخصص نوزادان با اشاره به اینکه ختنه کردن پسرها در سنین بالای دو سالگی باید با بی‌هوشی عمومی انجام شود، گفت: دیدن صحنه ختنه کردن و احساس درد آن می‌تواند از نظر روانی برای کودک آسیب‌زا باشد. عالی‌پور افزود: بهترین زمان ختنه کردن نوزادان پسر همان روز به دنیا آمدن آنهاست. وی در ادامه با بیان اینکه ختنه کردن به دو صورت رینگی (حلقه‌ای) و بریدن پوست انجام می‌شود، گفت: بهتر است ختنه کردن نوزادان زیر نظر افراد ماهر انجام شود.
دلایل شرعی و علمی ختنه پسران در اسلام چیه؟ _____________________________________ ختنه کردن از نظر اسلام واجب است و اگر این کار انجام نشد بعد از بلوغ بر خود فرزند واجب است این کار را انجام دهد و اگر غیر مسلمانی که ختنه نشده است اسلام آورد، بر او واجب است این کار را انجام دهد.(تحریر الوسیله، ج3، ص552 م4و5) ختنه در صحت برخی عبادات مانند طواف حج یا عمره شرط است و اگر انجام ندهد عبادتش باطل خواهد بود. درباره سؤال شما براساس پرس و جو و تحقیق از برخی منابع، گفته شده است که وجود این پوست زاید که بعد از تولد به دلیل های پزشکی زاید بلکه زیان بار است لذا در کشورهای غربی نیز خیلی از افراد نه به دلیل مذهبی بلکه به دلیل پزشکی، ختنه می کنند، قبل از تولد و در رحم مادر محل تجمع میکروب هایی است که اگر این پوست نباشد، آلت تناسلی که از جهت آسیب پذیری بسیار حساس است در رحم مادر آسیب می بیند، به عبارت دیگر، وجود این پوست قبل از تولد به عنوان سپر دفاعی است. یکى از سنت هاى حضرت ابراهیم (علیه السلام) که مورد تأیید اسلام بلکه مورد تأیید تمام پیامبران بعد از حضرت ابراهیم(علیه السلام) واقع شده است سنت خِتان یا ختنه است. در روایات از طریق شیعه واهل سنت بر این سنت تأکید شده است. عن جعفر بن محمد عن ابیه عن آبائه عن على (علیه السلام) قال : قال رسول الله (صلىالله علیه وآله) : (إن الله عز وجل بعث خلیله بالحنیفیة وأمره بأخذ الشارب وقص الاظفار ونتف الابط و حلق العانة والختان)( وسائل الشیعه : 15 / 163 باب 52 از ابواب احکام اولاد). على (علیه السلام)از پیامبر (ص) نقل مى فرماید: که خداوند عز وجل حضرت ابراهیم(علیه السلام) را به روش پسندیده مبعوث کرد وبه کوتاه کردن سبیل وناخن وازاله موهاى زیر بغل وتراشیدن موهاى بالاى عورت وختنه کردن سفارش کرد. هنگامى که شخصى از امام صادق (علیه السلام) پرسید : آیا جائز است که به کارهاى خدایى ودر خلقت او دست ببریم ؟ حضرت فرمود : نه، او گفت : پس چرا ختنه مى کنید وپوستى را که خدا خلق کرده جدا مى کنید ؟ آیا خدا این پوست را اضافه وبر اساس غیر حکمت آفریده است ؟ امام صادق (علیه السلام)فرمود : خلقت آن پوست بر اساس حکمت است و ازاله آن بر اساس حکمتى بالاتراست همان طورى که وقتى بچه به دنیا مى آید ، ناف او به مادرش وصل است این هم مخلوق خدااست وخدا این طور قرار داده ولى براى نجات فرزند ومادر ، خداوند حکیم دستور داده آن را قطع کنیم ، همین طور ناخن هاى انسان را خدا خلق کرده و بلند شدن آن ها بر اساس قانون خدا است و خدا می توانست از اول ناخن ها را طورى بیآفریند که همیشه به اندازه خاصى باشد ولى با این حال چون بزرگ مى شود به ما دستور داده آن ها را کوتاه کنیم وهمین طور در مورد موهاى بدن . این گونه دخالت ها در خلقت ، منافاتى با حکمت الهى ندارد وبر اساس مصلحتى بالاتر صورت مى گیرد(همان : 162 ). در کنز العمال که از منابع اهل سنت است ازعلى (علیه السلام) نقل مى کند : (اختنوا اولادکم یوم السابع فانه اطهر واسرع نباتاً للحم واروح للقلب(کنز العمال : 16 / 436 ). فرزندان خود را در روز هفتم تولد شان ختنه کنید زیرا باعث پاکیزگى بیشتر و باعث سرعت در رویش گوشت بر بدن و موجب شادمانى قلب مى شود. باز در حدیث دیگر آمده : ختنه کردن باعث نضارت و خوش رنگى صورت و باعث لذت بیشتر در جماع مى شود(همان : 435 ). ختنه کردن در مردان باعث پاکیزگى آلت تناسلى مى شود چون وجود پوسته رویى باعث جمع شدن کثافات و ماندن بول زیر پوست شده و باعث بیمارى و بوى بد می شود(وسائل الشیعه : 15 باب 52 از ابواب احکام اولاد ص 161). فوائد بهداشتى وپزشکى ختنه: 1 ـ آمار نشان مى دهد در بین مسلمانان ویهودیان که ختنه مى کنند حتى یک مورد سرطان آلت دیده نشده است از نظر پزشکى امروزه ختنه به عنوان نوعى واکسن و پیشگیرى از سرطان سر آلت محسوب مى شود ولى در جاهایى که ختنه نمى کنند مانند آمریکا 1 / 8 تلفات ناشى از سرطان ها مربوط به سرطان اندام هاى تناسلى است . 2 ـ سرطان گردنِ رَحم (محل تماس آلت بارحم یا مهبل) در کسانى که شوهرانشان مختون نبوده اند ، هنگام نزدیکى مخصوصاً در زمانى که زن به خاطر زایمان یا قاعدگى دچار التهاب دیواره مهبل بوده اند ، بیشتر اتفاق افتاده است. 3 ـ سرطان پروستات نزد آنان که ختنه مى کنند، کمتر است. 4ـ پیلونفریت وآلودگى هاى چرکى مجارى ادرارى از مثانه وکلیه در ختنه شدگان کمتراست چون قطع پوست سبب مى شود دفع ترشحات به آسانى صورت گیرد ولى اگر ختنه نشده باشد چون آلت تناسلى در حالت نعوظ وسفت شدن در فشار آن پوسته قرار مى گیرد وسطح داخلى پوسته رشته هاى عصبى فراوانى فراگرفته و لذا آن را فوق العاده حساس ساخته ودر آن قسمت که به تنه آلت مى چسبد ، غدد مترشحه فراوانى موجوداست که ترشحات شیرى رنگ وغلیظ ( smegma ) را بر روى حشفه پخش مى کند وهمین ترشحات است که توانسته اند واکنش هاى سرطانى ایجاد نماید. در اغلب موارد این پوست بر حشفه وآلت فشار وارد مى آورد واز خارج شدن ادرار به طور کامل جلوگیرى نموده باعث حبس بول مى شود وقطره قطره بول خارج مى شود وسبب التهاب وتورم شده ، تجمع ترشحات غددى والتهاب وگرد وغبار و… باتوجه به تاریکى و رطوبت آن جا محل بسیارى مناسبى براى ایجاد عفونت مى شود و به تدریج عفونت را به داخل مجارى ادرار وکلیه ها مى رساند. 5 ـ آمیزش براى ختنه شدگان لذت بخش تر است وبراى زن نیز لذت بخش تر است. 6ـ وجود شبکه عصبى والتهاب وخارش در ختنه نشدگان سبب مى شود که همواره دستشان را براى خاراندن به آن جا بمالند وباعث آلودگى شود(دکتر سید رضا پاک نژاد ، اولین دانشگاه وآخرین پیامبر : 16 / 149 به بعد باتلخیص). در باره تاریخچه ختنه در بین اقوام گذشته آمده است ،درمیان مصریان واقوام قدیم جنوب آفریقا ختنه رواج داشته در بین یهودیان وبرخى از مسیحیان از جمله مقررات مذهبى محسوب مى شود در بین یهود ختان واجب است وغالباً پسران خود را در هشت روزگى ختنه مى کنند ، به موجب روایات ما رسم ختنه از قدیم بین اعراب وجود داشته است ، شیعیان وشافعى آن را واجب شمرده ومالکى آن را سنت شمرده و نزد عامه مسلمانان مهمترین نشانه مسلمانى شناخته مى شود (دائره المعارف بزرگ فارسى ( مصاحب) : 1 / 884). آیت الله خویى فرموده اند : (یستحب فى الیوم السابع ختانه ویجب الختان بعد البلوغ لو لم یختن قبله(منهاج الصالحین ج 2 / 284 ، مسئله 1382 ) مستحب است پسر را در روز هفتم از ولادت ختنه کنند و اگر او را ختنه نکرده باشید بعد از بلوغ برخودِ او واجب است . آیت الله سیستانى (مد ظله ) نیز فرموده است : شرط صحت طواف در مردان ختنه کردن است(مناسک محشى : ص 212 ). اما در قرآن در مورد ختنه آیه اى نداریم ولى به صورت کلى خطاب به پیامبر(صلىالله وآله علیه)در مواردى مى فرماید : از دین ابراهیم پیروى کن. در سوره نحل آیه 123 مى فرماید (اوحینا الیک ان اتبع ملة ابراهیم حنیفاً) به تو وحى کردیم که از آئین ابراهیم پیروى کن. ودر سوره آل عمران آیه 98 آمده است : (فاتبعوا ملة ابراهیم حنیفاً ) از کیش ابراهیم که همان آئین پاک وبى آلایش بوده پیروى کنید. از سنت هاى ابراهیمى(صلىالله وآله علیه) یکى همین ختنه بوده که در روایات بدان اشاره شده است.
مان دقیقی برای انجام ختنه وجود ندارد، اما می‌گویند اگر ختنه بعد از تولد یا در ماه‌های اول تولد انجام شود، به بیهوشی عمومی نیاز نیست و با بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. ختنه پسران یکی از دغدغه‌های والدین نوزاد پسر، ختنه او و زمان انجام این کار است. والدینی که کودکشان قرار است ختنه شود، سوال‌های زیادی دارند مثلا اینکه آیا واقعا این عمل لازم است، بهترین زمان آن چه موقع است و در کجا بهتر است انجام شود؟ آیا خطری برای کودک دارد؟ اگر شما هم در این مورد نگرانی دارید، پاسخ سوال‌های خود را از زبان دکتر جهان اوجی، فوق‌تخصص بیماری‌های نوزادان بخوانید. لطفا از تاریخچه ختنه برایمان بگویید. ختنه، عمل جراحی کوچکی است که سابقه پنج هزار ساله دارد. تاریخچه ختنه به مدت‌ها پیش و به مصر باستان برمی‌گردد. انجام ختنه فقط جنبه بهداشتی داشت، اما امروزه مسلمانان، مسیحیان، زرتشتیان، یهودیان و بسیاری از مناطق دنیا پسران را ختنه می‌کنند. مسلمانان علاوه بر دلیل پزشکی، به دلایل اسلامی و مذهبی، فرزند خود را ختنه می‌کنند، اما سایر مذاهب و ادیان برای پیشگیری از بسیاری از مشکلات پزشکی کودکان خود را ختنه می‌کنند. چرا باید کودک را ختنه کنیم؟ دلایل مختلفی برای ختنه نوزاد وجود دارد. به‌طور طبیعی زیر پوستی که آلت ‌تناسلی کودک را می‌پوشاند، ماده سفید رنگ و پنیری‌ شکلی که حاوی سلول‌های مرده است، تولید و جمع می‌شود. این ماده به دلیل نرم‌بودن، مانع چسبیدن پوست به سر آلت می‌شود. گاهی این ترشحات عفونی می‌شود و پوست سر آلت را نیز دچار عفونت می‌کند. در موارد نادر این عفونت مخصوصا در نوزادان و شیرخواران به عفونت کلیه‌ها می‌انجامد. باید نوزاد هنگام ختنه سلامت کامل داشته باشد و حداقل یک بار بعد از تولد ادرار کرده باشد و یک ساعت قبل از ختنه چیزی نخورده باشد پزشکان به‌طور خلاصه فواید ختنه را 5 مورد زیر می دانند: 1) شانس ابتلا به عفونت ادراری در اولین سال زندگی در یک نوزاد پسر ختنه‌شده حدود 1 در 1000 و در نوزادانی که ختنه نشده‌اند، 1 در 100 است. 2) ختنه، خطر سرطان آلت تناسلی را که در مردان شایع هم نیست، کاهش می‌دهد. 3) با ختنه، خطر ابتلا به عفونت‌های قابل انتقال جنسی مانند ایدز کاهش می‌یابد و از عفونت پوست آلت پیشگیری می‌شود. 4) با ختنه می‌توان از فیموزیس، بیماری‌ای که مردان ختنه نشده به آن مبتلا می‌شوند، پیشگیری کرد. 5) ختنه از سرطان دهانه رحم در همسر مردان پیشگیری می‌کند. بهترین زمان برای ختنه چه زمانی است؟ زمان دقیقی برای انجام ختنه وجود ندارد، اما می‌گویند اگر ختنه بعد از تولد یا در ماه‌های اول تولد انجام شود، به بیهوشی عمومی نیاز نیست و با بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. اگر ختنه در ماه‌های اول تولد انجام نشود، علاوه بر اینکه باید کودک را بیهوش کرد، هزینه‌ای اضافه‌ای به خانواده تحمیل می‌شود و اثر بد روانی نیز روی کودک می‌گذارد. کودک به‌خصوص از 2 تا 3 سالگی، به حفظ آلت‌تناسلی خود حساسیت دارد و چه بسا ختنه را تنبیه پدر و مادر تصور کند و این تصور او را آزرده می‌کند. این عمل می‌تواند در بیمارستان قبل از اینکه مادر و کودک ترخیص شوند انجام شود. باید توجه داشت که نوزاد هنگام ختنه سلامت کامل داشته باشد و حداقل یک بار بعد از تولد ادرار کرده باشد و یک ساعت قبل از ختنه چیزی نخورده باشد. در مورد نوزادانی که دچار مشکل هستند، چه توصیه‌ای دارید؟ نوازدانی که با نقایص جنینی آلت متولد می‌شوند (مثلا هیپوسپادیاس که در آن مجرای ادراری در جایی به غیر از جای طبیعی قرار دارد) بهتر است دیرتر ختنه شوند. اگر سابقه خونریزی در خانواده وجود داشته باشد، پزشک ممکن است توصیه کند که تا کشف دلیل خونریزی صبر کنند. آیا ختنه خطری هم دارد؟ عوارض ناشی از ختنه معمولا نادر است. به‌هرحال هر جراحی‌ای کمی خطر دارد و عوارضی که ممکن است رخ دهد عبارتند از: خونریزی، عفونت، آسیب به آلت یا مجرای ادراری و زخم و در موارد نادر، ممکن است نیاز باشد ختنه تکرار شود. پوشک را بعد از هر بار ادرار و مدفوع تعویض کنید تا از عفونت پیشگیری شود چه مراقبت‌هایی بعد از ختنه لازم است و چه توصیه‌هایی به والدین کودک دارید؟ بعد از انجام ختنه باندی آغشته به ژل وازلین یا کرم تتراسیکلین روی سر آلت قرار داده‌ می‌شود. در بسیاری موارد، پوست در مدت 7 تا 10 روز بهبود می‌یابد. قبل از ختنه، باید به والدین اطلاعاتی در مورد مراقبت‌های بعد از ختنه داد. آنها باید بدانند که اندکی ورم و قرمزی طبیعی است. باید انتظار مشاهده کمی خون هم در پوشک داشت، اما اگر بیش از یک‌چهارم پوشک نوزاد خونی بود، حتما باید پزشک را مطلع کرد. 12 ساعت اول بعد از این عمل، پماد وازلین یا کرم تتراسیکلین باید در اطراف زخم حداقل برای پنج روز مالیده شود تا از چسبندگی آلت به پنیس جلوگیری شود. پوشک را بعد از هر بار ادرار و مدفوع تعویض کنید تا از عفونت پیشگیری شود.
2706