2733
2739
عنوان

سوپ جو خوشمزه

4283 بازدید | 16 پست
میخوام واسه خودم وشوشو سوپ جو درست کنم خواستم بدونم شما تو سوپ جوتون چیا میریزین که خوشمزه تر بشه
مدتی هست نگاهم به تماشای خداست وامیدم به خداونـــدی اوست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من یه بار از رو این دستور درستیدم عالی شد البته مدلهای دیگههم خودم میپزم خوشمزه میشه
جو پوست کنده : 1 پیمانه‌

گردن و بال مرغ : 4 تا 5 عدد

هویچ نگینی خرد شده : 1 پیمانه‌

ساقه کرفس خرد شده : 1 پیمانه‌

قارچ خرد شده : نصف پیمانه‌

جعفری و دیگر سبزیجات معطر خرد شده : 4 قاشق سوپخوری‌

پیاز متوسط : 1 عدد

شیر : 5/1 لیوان‌

نمک و زردچوبه و فلفل : به مقدار لازم‌

لیمو ترش تازه : 2 تا 3 عدد

سیر خرد شده : 3 تا 4 حبه

طرز تهیه :
پیاز را ریز خرد کنید و در قابلمه ای بریزید. گردن و بال مرغ را با یک لیتر آب همراه نمک ، زردچوبه و فلفل روی پیاز خرد شده بریزید و بگذارید بپزد.

پس از 15 دقیقه، جوی پوست‌کنده را که یک ‌ساعت قبل خیس کرده‌اید، داخل قابلمه بریزید و بگذارید تا جو و مرغ خوب بپزند.

سپس سیر ، هویج ، کرفس و قارچ را نیز به آن بیفزایید.

سبزیجات معطر و جعفری خرد شده را نیز پس از پختن هویج و کرفس به آن اضافه کنید و تا 10 دقیقه بگذارید سبزی هم بپزد.

شیر را در ظرف جدایی بریزید و روی حرارت بگذارید تا بجوشد و در آخر به سوپ اضافه کنید. یادتان باشد، اضافه‌کردن شیر سرد یا جوشیدن سوپ با شیر سبب بریدن شیر می‌شود.

غذای شما آماده است. هنگام صرف غذا بهتر است چند قطره آب لیمو‌ ترش در سوپ بچکانید.
2728
انواع سوپ جو

1 ـ سوپ جو با گوشت سرگنجشکی (قلقلی) همراه با مخلوط شیر ، جعفری و گشنیز
2 ـ جو با گوشت سرگنجشکی یا رب گوجه فرنگی و مقداری برگ چغندر ریز شده
3ـ جو با آب مرغ یا گوشت و چغندر و هویج نگینی خرد شده و کمی جعفری
4 ـ جو همراه با لوبیا سبز ریز شده ، هویج نگینی خرد شده و گوجه فرنگی بدون پوست رنده شده
5 ـ جو همراه با تره فرنگی ، خامه و زرده تخم مرغ
6 ـ جو همراه با عدس ، رب گوجه فرنگی ، هویج نگینی خرد شده و آب مرغ کم چربی یا بدون چربی
7 ـ جو همراه با لوبیا چیتی که از قبل خیس کرده ، جوشانیده و آب آن را دور ریخته اید اصطلاحا (لوبیا چیتی سفید شده) همراه با هویج و آب گوشت
8 ـ جو یا کرفس و هویج نگینی خرد شده همراه با ماست چکیده
9 ـ جو و گندم خیس شده به نسبت مساوی و هویج ، جعفری و گوجه فرنگی بدون پوست رنده شده (یا رب گوجه فرنگی) همراه با آب گوشت یا مرغ
10 ـ جو همراه با ورمیشل ، هویج ، سیب زمینی ، گوجه فرنگی ، نعنا و ترخون
11 ـ جو همراه با آب گوشت یا مرغ ، شلغم و هویج نگینی شده و اسفناج ریز شده
12 ـ جو همراه با فلفل دلمه ای ریز شده (رنگی و سبز) و آب گوشت یا مرغ
13 ـ جو همراه با آب گوشت یا مرغ ، هویج و برای روی سوپ پنیر تبریز و جعفری خرد شده
14 ـ جو همراه با آب گوشت یا مرغ و 3 عدد پیاز درشت خلالی شده
15 ـ جو همراه با آب گوشت ، سیر ، گشنیز ، گوجه فرنگی بدون پوست رنده شده
16 ـ جو همراه با آب گوشت یا مرغ ، قارچ ورقه شده ، سیب زمینی ترشی و هویج نگینی خرد شده ، شیر ، گوجه فرنگی رنده شده
17 ـ جو همراه با آب گوشت ، زرشک و سیب زمینی
18 ـ جو همراه با آب گوشت یا مرغ ، هویج ، گوشت یا مرغ پخته رشته شده و رب گوجه فرنگی
19 ـ جو همراه با جگر و سنگدان مرغ ، هویج ، رب گوجه فرنگی و کمی جعفری
20 ـ جو همراه با آب گوشت یا مرغ ، هویج ، کاهو یک سانتی خرد شده
مواد لازم :

جو : یک پیمانه
آب گوشت یا مرغ : 5 پیمانه
هویج : یک عدد رنده شده یا خرد شده
خامه : یک دوم پیمانه
شیر : 2 پیمانه
نمک ، فلفل : به میزان لازم
جعفری : کمی ، خرد شده

طرز تهیه :

جو را از قبل خیس کرده، حدود دو ساعت با 8 پیمانه آب بپزید تا کاملا پخته و نرم شود. آب گوشت یا مرغ را با هویج و جو مخلوط کرده ، حدود نیم ساعت دیگر بپزید . سپس شیر گرم کرده را به آن اضافه کنید و 15 تا 20 دقیقه دیگر روی حرارت قرار دهید تا سوپ جا بیافتد . نمک و فلفل سوپ را اندازه کنید . در انتها سوپ را با خامه مخلوط کرده ، همراه با کمی جعفری سرو کنید .
2738
الان بهت میگم،
من با رب به روش زیرمیپزم:
جو روخیس کگردیم میذاریم بپزه بعد آب گوشت یا مرغ رو با جو و هویج و شلغم و جعفری و پیاز و گوجه رنده شده و اگه خواستی یه تیکه گوشت مرغ میذاری بپزه وقتی پخت اگه موادتو درشت ریختی تو سوپ میتونی له کنی ولی من همون اول رنده میکنم بعد رب و نمک و فلفل و دارچین میزنی و کره میریزی میذاری جا بیته
من همیشه پیاز داغم میدرستم روش میریزم خوشمزه میشه،بعضی وقتا یه ذرهسیر هم میریزم وبا آبلیمو میخوریم
این سوپ عالی میشه امتحان کن
2706