2733
2739
سلام دوستان عزیز راستش
من چند بار حبوبات خریدم پشه زد با این که توی پلاستیکش از اول بسته بود ایرانی خریدم خوب نبود
خیلیهاش هم کهنه هستند
تازه شنیدم حبوبات چینی هم که ارزونه کلی سم می زنند بهش جوانه هم نمی زنند
اگر جوانه هم بخوام بندازم اکثرشون می گندند از اهل فن پرسیدم گفتند چون یا کهنست یا سم زیاد خورده
اجیل مثلا از تواضع تهران خریدم یک مقداریش پشه زد
تازه شنیدم این اجیلها موندست و سم فلاتوکسین؟ می زنه راهش هم اینه که خودمون گردو و بادام و فندق تازه ولی با پوست بخریم نگه داریم که خراب نشه و به موقع بشکنیم
می خواستم ببینم دوستان می دوننن
1- حبوبات تازه و سالم کجا پیدا میشه؟
2- اجیل خام و تازه ولی با پوست مثل گردو و بادام و فندق هم دقیقا کجا می فروشند؟
3- کنجد تازه و خام چی؟ گندم تازه واسه جوانه زدن جی؟
4- کدام یک از میادین تره بار تهران عرفه میوه های ارگانیک داره (میوه هایی که سم نمی زنند)؟
5- سبزیها هم که اکثرا از اب فاضلا دار ورامینه و من تقریبا نمی خورم غیر از سبزیجات دکتر بیژن جای مطمین برای سبزی چی؟

مرسی کمک کنید که همه عذای خوب و سالم پیدا کنیم که گرفتار دکتر و مریضی نشیم
سلام

سحر جون در مورد حبوبات امکان داره، اونا رو جای گرم میگذاری چون منم این تجربه رو داشتم ولی از وقتی از این ظرفای شیشه ای نگهداری حبوبات که در محکمی هم دارند، خریدم و جای خنک میگذارمشون دیگه این مشکل واسم پیش نمیاد، من مارک سبزدانه استفاده میکنم که تو اکثر فروشگاههای بزرگ مثل شهروند دارند.

این اورگانیک رو که گفتی، اگه یافتی منم میخوام، فقط میوه هم نیست اگه مثلا گوشت و لبنیات و بقیه چیزاش رو هم یافتید، حتما اینجا بگید کجا بوده، چون من تو تلویزیون دیدم ماستش رو هم نشون میداد.
مرسی.
حبوبات رو اگه میخواین پشه نزنه تو ظرفش نمک بریزین

توی سبزی خشک هم همینطور

توی کیسه برنج یه پارچه کوچک بردار نمک بریز توش و درشو ببند بذار تو کیسه برنج دیگه هیچوقت پشه نمیزنه

ادویه ها رو هم توی ظرفایی بذارین که درش حسابی کیپ بشه
من تو اهوازم با این گرما اگه یه بار تو حبوباتم نمک نریزم پشه میزنه

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
2740