2703
2553
عنوان

مصرف قرص فیفول - فولیک اسید

| مشاهده متن کامل بحث + 92224 بازدید | 20 پست
شادی عزیز

معذرت میخوام که این جوری جواب دادیم . امیدوارم هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنی و سوالت رو بپرسی .

به یکی از دکترهای اقواممون زنگ زدم که متخصص زنان و زایمان است ( دکتر ماندانا عبداللهی در شهرستان الیگودرز که داره دوره پس از تخصصش رو میگذرونه ) و موضوع رو پرسیدم . گفت تو سه تا 4ماه اول بارداری بسته به نظر پزشک فولیک اسید و سپس فیفول تجویز میشه. البته توضیح داد معمولاٌ پزشک اول فولیک اسید رو تجویز میکنه تا ازمایش خون مادر باردار آماده بشه . بعد از روی آمایش خون ادامه روند را تجویز میکنه .

راستی بارداریت هم تبریک میگم .
سلام.
سئوال شما کلا یه ایراد داره و اون هم اینه که فیفول و اسید فولیک هر دو قرص آهن نیستند. کمبود اسید فولیک (که همون ویتامین B9 هست) و کمبود آهن هر دو باعث کم خونی میشن. و هر دو بصورت مکمل جدا وجود دارن (آهن بصورت فروس سولفات و اسید فولیک هم به همون اسم خودش) ... ولی فیفول یک کپسول ترکیبی هست که هر دو ماده رو داره.

حالا اگه پزشک شما هم اسیدفولیک و هم فروس سولفات تجویز کرده شما می تونین فیفول رو جایگزین هر دو کنین. البته اگه این دارو هارو به خاطر کم خونی به شما داده باشن.

موضوع اینه که دلیل اصلی تجویز اسیدفولیک در سه ماه اول بارداری اصلا رفع کم خونی نیست بلکه کمبود اسید فولیک باعث نقص لوله های عصبی در جنین و سقط جنین میشه و حتی اگه جنین بمونه هم دچار NTD خواهد بود و عقب مانده میشه. دوز اسید فولیک موجود در فیفول به اندازه رفع کم خونی هستش نه به اندازه ای که از این نقص جلوگیری کنه .
پس اگه پزشک اسید فولیک رو به خاطر بارداری تجویز کرده نمی تونین اون رو با فیفول جایگزین کنین.

ضمنا اینو بگم که من کارشناس تغذیه هستم و فکر می کنم حداقل در مورد انواع مکمل ها می تونم اظهارنظر کنم .. اینو به خاطر کسایی که مخالف نظر دادن و راهنمایی از سایت هستن یادآوری کردم.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

فیفول گاهی به بعضی ها نمیسازه دقت کنید گاهی باعث بیشتر شدن لکه بینی و خون ریزی میشه.بخاطر همین تو سه ماهه اول بارداری ممنوعه.خیلیارو دیدم که فیفول خوردن و لکه بینی داشتن یا پریود شدید.اسید فولیک روبهن بدون تجویز پزشکتون نخورید.
من از معبود یکتایم فقط یک چیز می خواهم نگیرد هرگز از قلبت امید استجابت را . . .
2456
سلام. سئوال شما کلا یه ایراد داره و اون هم اینه که فیفول و اسید فولیک هر دو قرص آهن نیستند. کمبود ا ...

سلام خانم ببخشید کپسول ففول با قرص اسید فولیک را میشه در یک زمان خورد؟ من کم خونی دلرم و قصد دارم 4 ماه دیگه باردارشم