2733
2734
عنوان

کدوم زبان؟!🤔

411 بازدید | 33 پست

دوستان من رشته ی دانشگاهیم حسابداریه

و شغلم تدریس زبان انگلیسی 

یعنی کاملا مسلطم به زبان انگلیسی 

الان میخوام شروع کنم به یادگیری یه زبان جدید

ولی موندم بین این پنج تا زبان کدوم رو شروع کنم خواستم از شما راهنمایی بگیرم لطفا بگید کدوم دلیلشو رو هم بگید خیلیییی ممنون❤

۱. فرانسوی ۲. اسپانیایی ۳. روسی ۴. عربی ۵. چینی

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2742
فرانسوی برای من خیلی زیباست چون ریشه ی زبان های دیگه مثل پرتغالی و .. اینا هم هست  بعد هر چی ...

اره دقیقا ترکی استانبولی هم تو فکرم هست چون نسبت به‌زبان های دیگه برام راحتره و از اونجایی که هم دانشجوم هم تدریس میکنم هم جای دیگه مشغول به کارم نمیخوام زیاد تحت فشار باشم حس میکنم فرانسوی سخت باشه درسته؟!

2740
چرا؟!دلیل خاصی داره ؟  خوشحال میشم بدونم

انقد که ممکنه زبان عربی توی ایران لازم باشه جای دیگه نیست،قصدت چیه که میخای یاد بگیری اینم مهمه میخای مهاجرت کنی، آخه زبانهای که نوشتی، زبانهای رسمی دنیا حساب میان بنظرم چینی و عربی تو اولویت بزاری چون بیشتر نیاز میشه توی ایران

🥴امضام نمیاد 
انقد که ممکنه زبان عربی توی ایران لازم باشه جای دیگه نیست،قصدت چیه که میخای یاد بگیری اینم مهمه میخا ...

قصدم از یادگیری زبان جدید اینه که به جای سرگرمی های بیخودی نمیدونم اینستا و گوشی و تلویزیون یه زبان جدید یاد بگیرم هم سرگرم بشم هم یه چیز یاد بگیرم

الان میبینم که همین زبان انگلیسی که بلدم چقدر منو جلو انداخته 

بعد از یه طرف به نظرت با توجه به اینکه رشتم حسابداریه کدوم بیشتر به کارم میاد؟

بشخصه اسپانیایی رو ترجیح میدم چون هم مثل فارسی زبون شیرینیه هم پراکندگیش بیشتره و بعد از انگلیسی المانی و اسپانیایی زبان پر گویش دنیان. مثلا پرتقال به اسپانیایی میشه نارنج! به نارنجی هم میگن نارنجی! به بوسه هم میگن بوزه! به دوش هم میگن دوش!!

خیلی زبون با حالیه

فرانسویو تو راهنمایی وند جملشو یاد گرفتم اصلا خوشم نیومد زبون لوسیه.

روسیم که گویشگر زیادی نداره. فقط تو خود روسیه صحبت میشه.

عربی هم با عربی فرق داره، عربی هر کشوری مال خودشه. عرب لبنانی دیدم تو کربلا با عرب عراقی حرف میزدن حرف همو به زور و با کمک یک واسطه میفهمیدن. چون هر کشور عربی دو سه تا حرف رو داره کع اونای دیگه ندارن. مثلا عربی عربستان پ چ گ ژ نداره که همه میدونن. عربی عراق ف پ ژ ندارن، عربی سوریه گ ندارن. همینجور برو آخر

چینیم دو جوره یکی چینی استاندارد که مدرن شده و آسونتر و همه فهمه یک چینی قدیمیشون که خیلی سخته. چینی هم علاقه داشته باشی خوبه.

من یمدت دنبال کلاس اموزش اسپانیایی بودم ولی جاییو پیدا نکردم هر چی بلدم از ترانه های انریکه یا دیکشنری تک و توک یاد گرفتم. جاییو سراغ داشتی خبرم کن.

در طالع من نوشته شده: قوی و با اراده، هر آنچه را که بخواهد بدست می آورد.لئو رایزینگ!!عجیب اما واقعی! هسته عبادتگاه 😍❤😎✌🏻 منتظر مصلح خود باید مصلح باشد: استاد رائفی پور
فرانسوی برای من خیلی زیباست چون ریشه ی زبان های دیگه مثل پرتغالی و .. اینا هم هست  بعد هر چی ...

کلا زبانهای اروپایی مشابه هستن اینجوری نیست یک زبان ریشه یک زبان دیگه باشه.

بجز انگلیس که یک جزیره جدا هست تو کشورهای کهن اروپایی کلمات با تلفظ مشابه زیاده. مثلا برای کلمه لطفا تو اسپانیایی میگن پِرفاوُر. تو ایتالیایی میگن پُرفاوُره

در طالع من نوشته شده: قوی و با اراده، هر آنچه را که بخواهد بدست می آورد.لئو رایزینگ!!عجیب اما واقعی! هسته عبادتگاه 😍❤😎✌🏻 منتظر مصلح خود باید مصلح باشد: استاد رائفی پور
فرانسه یجورایی شبیه انگلیسیه  زیاد سخت نیست البته منم خیلی نمیدونم در حد شش ترم کلاس

نه نه اصلا فرانسه شبیه انگلیسی نیست. کلا کلمات و آواها فرق دارن.

فرانسه بر پایه واو و ژ هست تلفظات. تو فرانسه حرف ژ وجود داره و ج وجود نداره، بر عکس تو انگلیسی حرف ج وجود داره و ژ وحود نداره.

برای همین ژان والژان، ژاندارک، ژان ژاک روسو میشه همون فرانسوی، ولی تو انگلیسی که میره میشه جان، مثل جان دلینجر، جان آبراهام، جانی دپ

2706