2410
2553
عنوان

احکام و مسائل بارداری و زایمان

186436 بازدید | 497 پست
سلام. دوستان عزیز اگه کسی در این جور موارد سوال داره اینجا بپرسه. احساس کردم جای چنین موضوعی توی سایت خالیه. تا جایی که در توانم باشه پاسخ می دهم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2456
مثلا: اگه خانمی در حیضش عدد ثابتی داره همیشه مثلا همیشه 7 روز خون می بینه باید بعد از زایمان 7 روز که گذشت یک غسل به نیت غسل نفاس انجام بده و هر چی که خون بعدش ببینه میشه استحاضه.اما اگر عدد روزهای حیضش مشخص نیست و فقط زمان مشخصی داری مثلا هر ماه یک روز خاص مثلا 3 هر ماه حیض میشه اما بعضی وقتها 7 روزه یا بعضی وقتها 5 روزه یا کسی که اصلا نه عددش معلومه نه روزهایش و خیلی پراکنده حیض میشه باید تا 10 روز که گذشت بره غسل نفاس انجام بده- حیض= پریود
2714
بنفشه بانو جان دستت درد نکنه. واقعا جاش خالی بود.

یه نکته اضافه کنم در مورد زمانی که خانم باید غسل نفاس کند:

همونطور که بنفشه بانوگفت باید زن به عدد روزهای حیضش دوره نفاسش رو بگذاره ولی اگر میزان خونریزی زیاد بود و اذیت میشد مخیله یعنی میتونه تا روز 10 صبر کنه بعد بره حموم ولی ماباالتفوت روزهارو بعدا باید نماز قضا شو بخونه.
مثلا خانمی که 8 روز بوده دوره پریودش اگر صبر کنه و روز 10 بره بعدا باید 2 روز نماز قضا بخونه. ولی بیشتر از 10 روز اجازه نداره نماز نخونه.
بنفشه بانو جان... من دوره های پریودم هفت روزه است. اما تا جایی که یادمه من روز دهم غسل نفاس کردم. زایمانم سه سال و نیم پیش بود تقریبا... الان چه باید بکنم... غسلم قبول نبوده؟ یا فقط همون سه روز رو باید قضاشو بخونم؟
دخترکی شاد در من می‌زیست...که چونان شاپرک، به این‌سو و آن‌سو میپرید...خیال پرواز داشت... و آرزوی پروریدن نسلی...پر از غصه شد...از رویاهایش دست کشید...هنوز پا به سن نگذاشته بود که پیر شد...پولکِ بال‌هایش ریخت... پَرپَر شد...
سلام عزیزم.اول اینکه باید بدونی اون موقع هم هفت روزه بوده یا نه.اگر بوده که بله. باید قضای عبادات اون سه روز رو فقط انجام بدهی.غسل نفاس رو هم به هر حال روز دهم انجام دادی و صحیحه.وروزهای بعد از هفتمین روز بعد از زایمانت همه استحاضه محسوب میشه و باید عباداتت رو انجام میدادی که خوب انجام دادی گلم.الان فقط لازمه نمازهای اون سه روزت رو قضا بخونی. موفق باشی عزیزم
2706