موضوع بحث

احکام و مسائل بارداری و زایمان

1395/11/20 16:59 480
موضوع بحث: احکام و مسائل بارداری و زایمان
سلام. دوستان عزیز اگه کسی در این جور موارد سوال داره اینجا بپرسه. احساس کردم جای چنین موضوعی توی سایت خالیه. تا جایی که در توانم باشه پاسخ می دهم
بعد از زایمان چه غسل هایی باید بکنیم؟؟
راستش میدانی؟؟؟دیگر طاقت رویاهایم تمام شده.......دلم رسیدن میخواهد.....
عزیزم بعد از زایمان باید غسل نفاس انجام بدهی که البته بستگی به شرایط قبلی حیضت هم داره.
البته بستگی داره چقدر خونریزی داشته باشی

اینو باید همون موقع بپرسی تا شرایطت رو بدونم

اما معمولش اینه که 10سر 10 روز یه غسل داره
دقیقا همینطوریه که ساینا جون میگه
چه تاپیک خوبی مرسی
مثلا: اگه خانمی در حیضش عدد ثابتی داره همیشه مثلا همیشه 7 روز خون می بینه باید بعد از زایمان 7 روز که گذشت یک غسل به نیت غسل نفاس انجام بده و هر چی که خون بعدش ببینه میشه استحاضه.اما اگر عدد روزهای حیضش مشخص نیست و فقط زمان مشخصی داری مثلا هر ماه یک روز خاص مثلا 3 هر ماه حیض میشه اما بعضی وقتها 7 روزه یا بعضی وقتها 5 روزه یا کسی که اصلا نه عددش معلومه نه روزهایش و خیلی پراکنده حیض میشه باید تا 10 روز که گذشت بره غسل نفاس انجام بده- حیض= پریود
بنفشه بانو جان دستت درد نکنه. واقعا جاش خالی بود.

یه نکته اضافه کنم در مورد زمانی که خانم باید غسل نفاس کند:

همونطور که بنفشه بانوگفت باید زن به عدد روزهای حیضش دوره نفاسش رو بگذاره ولی اگر میزان خونریزی زیاد بود و اذیت میشد مخیله یعنی میتونه تا روز 10 صبر کنه بعد بره حموم ولی ماباالتفوت روزهارو بعدا باید نماز قضا شو بخونه.
مثلا خانمی که 8 روز بوده دوره پریودش اگر صبر کنه و روز 10 بره بعدا باید 2 روز نماز قضا بخونه. ولی بیشتر از 10 روز اجازه نداره نماز نخونه.
مرسی بنفشه جون
میشه دعوتنامه کلوپتو برام بفرستی؟
بنفشه بانو جان... من دوره های پریودم هفت روزه است. اما تا جایی که یادمه من روز دهم غسل نفاس کردم. زایمانم سه سال و نیم پیش بود تقریبا... الان چه باید بکنم... غسلم قبول نبوده؟ یا فقط همون سه روز رو باید قضاشو بخونم؟
سلام عزیزم.اول اینکه باید بدونی اون موقع هم هفت روزه بوده یا نه.اگر بوده که بله. باید قضای عبادات اون سه روز رو فقط انجام بدهی.غسل نفاس رو هم به هر حال روز دهم انجام دادی و صحیحه.وروزهای بعد از هفتمین روز بعد از زایمانت همه استحاضه محسوب میشه و باید عباداتت رو انجام میدادی که خوب انجام دادی گلم.الان فقط لازمه نمازهای اون سه روزت رو قضا بخونی. موفق باشی عزیزم
نه پارمیس جان هیچ فرقی نداره. ضمن اینکه خون نفاس ممکنه یک لحظه باشه ممکنه تا 10 روز تموم بشه.اگر کسی حیضش عدد داره مثلا همیشه 7 روزه است و حالا بعد از زایمان چه سزارین چه طبیعی 13 روز خونریزی داشته 7 روز اول نفاس و باید غسل نفاس انجام بده و بعد به مدت 6 روز باقی مانده میشه استحاضه و در استحاضه باید نمازشو بخونه و عبادات واجبش رو انجام بده.اما اگر مثلا هر دفعه به تعداد روزهای متفاوتی خون حیض میبینه مثلا یک بار 5 روز یک بار 7 روز یک بار 9 روز باید بعد از زایمان 10 روز رو نفاس بگیره و بعد از 10 روز غسل نفاس انجام بده و بعد بقیه اش میشه استحاضه. حالا اگر خانمی بعد از به دنیا آمدن بچه اش فقط 2 روز خون دید و دیگه خون ندید میشه همون دو روز نفاس و بعدش باید غسل نفاس انجام بده و عبادت رو شروع کنه. عبادات ایام نفاس به جز روزه قضا نداره و فقط روزه است که قضا داره
سلام دوستان خوبید
ممنون میشم اگه برا شفای خواهرم دعا کنید
سلام عزیزم میشه دعوتنامه کلوپ برای من بفرستی؟
ارسال پاسخ و نظر شما