2733
2734
یه چیزی که خیلی فکرم رو مشغول کرده، دختر کوچولوهای ناز فامیلم هستند که توی هر مهمانی یا جشن با آرایش و موهای شنیون شده ظاهر میشند و مدام در حال رقابت سر ظاهر و لباسشون هستند.
یکی از این دختر کوچولوها دختر خاله خودمه، هر جایی که ما رو ببینه اصرار داره بپرسه خوشگل شده؟ البته این اهمیت دادن به ظاهر چیز بدی نیست ولی مدام مقایسه می کنه. یک جشن عروسی رفته بودیم، اتفاقا یک دختر کوچولوی دیگه هم بود با لباس پرنسسی که همکلاسی دخترخاله منه.
دخترخاله ما سر ما رو خورد از بس می خواست تایید بگیره که خودش خوشگل تره، پوستش سفید تره و لباسش از اون بهتره.
آیا شماهم چنین تجربه ای دارید؟ متوجه شدید که هر چه جلوتر می رویم نسلهای جدید ظاهربین تر شده اند؟
به قومی مبتلا شده ایم که فکر می کنند خدا جز آنان کس دیگری را هدایت نکرده است! ابوعلی سینا

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
9 سالشه، خیلی به ظاهرش اهمیت میده. برام عجیبه که این قدر به خودش سخت می گیره. البته من تربیت خاله خودم رو درست نمی دونم.
به قومی مبتلا شده ایم که فکر می کنند خدا جز آنان کس دیگری را هدایت نکرده است! ابوعلی سینا
من با نسل خودم که مقایسه می کنم ، دختر بچه های الان رو خیلی متفاوت می بینم. یک الگوی زیبایی تو ذهنشون و هر کی مطابق اون الگو نباشه زشته
قطعا این موارد هست اما تک و توک طفلک بچه که از الان تو فاز رقابت افتاده و زیبایی
دختر من 4 سال و نیمه است اونم به خودش می رسه خوشگل کنه و اینا ولی نه اینقدر با رقابت بقیه و هی بگه خوشگل شدم نه
بر اساس گزارش رسمی ؛ علم و آزادی و رفاه اینجاست
غیر ما ، در تمام کشورها ، از فساد و گرسنگی غوغاست
نیاز جان، دختر شما به خودش میرسه مقایسه نمی کنه. ولی دختر خاله من این طوری نیست، با یک حرص عجیب می خواست ثابت کنه از اون همکلاسیش خیلی بهتره. همه معیارهاشم ظاهری بود. اون چاقه، اون قدش کوتاهه، اون سفید نیست.
وقتی خودمون همینجا در مورد زیبایی و رنگ چشم و ابروی پچه هامون رقابت میکنیم، دیگه از بچه چه انتظاری میشه داشت؟

مگه بچه ها از کی الگو میگیرن؟
ممنون میشم از پیجم حمایت کنید: @abjinanaz                                           
مربی جان اتفاقا من از صبح با دیدن سیل این تاپیکهای درخواست به نی نی من رای بدید، یاد دخترخاله ام افتادم. الان که خاطرم میاد خاله ام از روزی که دخترش به دنیا اومده بود مدام مقایسه می کرد. اون هم سعی داشت بگه نی نی اش از همه خوشگل تره، که متاسفانه این تفکرش رو به دخترش هم انتقال داده
عجیب نیست که یک دختر بچه زیر دست آرایشگر بشینه و موهاشو مدلی درست کنه که من مطمءنم برای درست کردنش باید مو کشیده بشه و درد داره؟
بعد بی هیچ اعتراضی برای جشن بدی هم همین مدل مو رو انتخاب کنه؟
من خودم هم دوست دارم بچه زیبایی داشته باشم ولی ترجیح میدم اول روش درست زندگی کردن و آدم بودن رو به بچه ام یاد بدم. نه اینکه همه فکر و ذکرش زیبا بودن و به قر و فرش رسیدن باشه
ممنون میشم از پیجم حمایت کنید: @abjinanaz                                           
ااین دقیقا همون چیزیه که منم تو فامیلمون دیدم و میبینم . توجه به ظاهر و زیبایی خوبه ولی متاسفاه گاهی وقتا باعث میشه آدم از چیزای مهمتر زندگی غافل بمونه .
فروشگاه احساس خوب شیراز ...30 متری سینما سعدی...جنب بانک کشاورزی از صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید ؛ feelgood.Ir feel.wood
به نظر من اینکه اراستگی نظم و زیبایی برای دختر اهمیت داشته باشه خوبه اما نه تا حدی که خیلی چیزای دیگه رو فراموش کنه . حیف پوست لطیف و زیبای یک دختر بچه نیست که مواد شیمیایی روش باشه؟
منم معتقدم یه جور ظاهر بینی داره رواج پیدا میکنه نتنها بین بچه ها
می گن با هرکی دوست بشی شکل و فرم اونو می گیری فکرشو بکن…

اگه با خدا دوست بشی ، چه زیبا شکل می گیری . . .